Salı, Ekim 25, 2016
Düğün İçin Clutch

Düğün İçin Clutch

9

Clutch
Yazın düğünler çok malum. Ayakkabı, kıyafet ve çanta derdi boy gösteriyor. Yakında diktiğim kıyafetleri de ekleme fırsatım olacak ama önce bir clutch ekleyeyim istedim. Diktiğim gümüş rengi bir elbiseye çanta ihtiyacı doğdu ve kırtasiyeden alınmış bir kartondan böyle bir çanta yapmak geldi aklıma :)

Clutch Çanta Modeli
Bu karton beyazdı aslında, sonra evdeki gri ojemle alacalı olarak boyadım. Ev iki gün oje koktu, harikaydı :)

çanta modelleri

9 YORUMLAR

  1. tam olarak nasıl yaptığınızı detaylı olarak anlatsanız sevinirim zira benimde bu yaz ihtiyacım olacak….yaşasın oje kokusunu seven biri daha ben de oje kokutmak istiyorum:) bu arada çok güzel olmuş ellerinize sağlık

  2. Kartonu uzun bir dikdörtgen şeklinde kestim. Üçüncü açık halinde göründüğü gibi aşağıdan ve yukarıdan katladım. kapak kısmı iki katlı karton gibi oldu kırışmasın diye kalın yapmak istedim. Bir de kapağın dıştan daha değişik görünmesi için birkaç kat dekoru verdim. İç kumaşını da kesip yapıştırdım.Köşelerde ince bir yapıştırma payı bıraktım ve asıl şeklini verince köşeleri yapıştırdım. Birkaç gün mandallarla yapıştırdığım yerleri sabitleyip kurumasını bekledim. sonra da aldım ojeyi elime ve alacalı alacalı boyadım. Biraz oraya biraz daha fazla buraya :) en sonda da kurdeleyi yapıştırdım. Çok şey almıyor çanta ama zaten düğünde ne götürüyoruz ki yanımızda:D Umarım anlatabilmişimdir. Geçen yaz yaptığım için yaparken fotolarını çekemedim..