EL BOYAMASI ÖRTÜ

-
El Boyaması Örtü
El Boyaması Örtü

Piyasada “köylü bezi” olarak satılan pamuk-keten karışımı kumaş üzerine Türk işi nakış desenlerini el boyaması olarak uyguladım ve bundan bir salon takımı yaptım. Kenar kısmına ip çekerek sim iple ajur uyguladım.Bu sırada banyo ve mutfaklarım kırılmıştı ve evde basacak yer yoktu. Salonun başköşesine yayılıp 15 günde bu takımı bitirmiştim.Bir daha asla yapamam herhalde, çok ince işçilik gerektiriyor çünkü.

Yakın Görünüm
Yakın Görünüm

12 yorum gelmiş

 1. Gamy

  ben gördüm gördüm :)valla tam 1omarifet bir hatunsun ne diyeyim, 10 parmakta 10marifetsin.İşte sabrın, emeğin sonucu, ne diyeyim süper yapmışsın ben yapamam ama çok güzel çok hoş, aman dikkatli kullan, kimse harap etmesin, değerini anlamazlar falan..biliyor musun uzaylı olduklarını kabulde etsem moralim hala bozuk.Proje yapamıyorum, kesildim, ilham perilerim uçtu…Dünden bu yana bakıyorum kimse yorum yapmadı işine, bence kıskandılar ..aa a a oldular :) Çok ince işçilik çünkü.harikasın, tebrik ediyorum(kucaklayarak öpüyorum)

 2. sesiber

  Kıskandılar dimi?Bak sanatı bırakınca hemen fesatlığa yormuşsun. Dikkat et Gammyyyyy, al eline fimoları, görmemiş ol o malum eserleri.Şaka bir yana; gerçekten ilk gördüğümde ben de 2-3 gün böyle olmuştum, sonra geçiyor, emin ol.

 3. Gamy

  Desteğin için sağolasın, baştan böyle etkileri yaşamak en doğrusu. Dediğin gibi baya bir şok oldu, fimo hayatım olduğu için önemsiyorum doğal olarak, ne görürsem desen olarak yapabiliyorum, bu desenler resim, cam, kumaş vs..fimoya uyguluyorum. Hep yeni birşeyler keşfediyorum, hala öğreniyorum demem ondandır, bu fimo sonsuz….herkesin kendi hayalgücüyle şekilleniyor, beyin parmaklara hükmediyor ve hamur canlanıyor :)iyi oldu iyi, şaka bir yana gerçekten güzel işler, biz Türk milleti olarak fimo ile 5-6 yıldır oynuyoruz küçük paketlerle, diğer milletler 50 yıldan fazladır kullanıyorlar ama şimdi kovalarla, hayatlarının herkesimine geçirmişler bile.Biz daha ççookk yol alacağız çookk…

 4. sesiber

  Bir de daha çok fimomuz olsa. Geçen aylarda kendimi heba ettim toptan fimo alımı için. Dedektif gibi iz sürdüm, hala da istikrarlı bir satıcı bulabilmiş değilim. Bayilik fiyatları da çok yüksek :(

 5. Gamy

  ben bir yer önerebilirim, gerçi benim sitedeki sarı sayfalarda var kendileri. İstanbul’da Özen kırtasiye, sahibine derdinizi anlatın beni de söyleyin yardımcı olacaktır.ne kadara alıyorsun misal?

 6. saatoniki

  yav sesiber bunlar ne..? niye saklıyosun bunları..:) sana helal olsun..ucuza bulursanız talibim fimolara,bi de pasta makine alıcam..:)

 7. sesiber

  Boyası kabartma değil de üstlerine koyu kıvamda simli boya sürdüğüm için öyle görünmüş olabilir.12cim 28 ytlye yolladık buradan Türkiyenin 4 biryanına. Adamcağız çok merak etti ne yapıyorsunuz siz bunlarla diye. Geçen uğradığımda baktım bitirmişiz makinaları. İsterseniz tekrar getirtebilirim demişti. Fimolar için standart fiyat veremeyeceğim. Bir kırtasiye elinden çıkarmak için 1.5 ytlye verdi. Yağmalarcasına aldım tabii. Onu bitirdim başka bir yerde 2.5 ytlye buldum aldım. Toptan alımlarda geçen yıl bayiden 2.70 fiyat verdiler, zam gelecek dediler. Son aylarda alım yapmadım ama 3 ten aşağı bulunabileceğini sanmıyorum.

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn