Çarşamba, Ekim 26, 2016
Yapraklar yastıklarımda

Yapraklar yastıklarımda

10

Bir kuru yaprak çalışması da benden.Sevdiğim bir yaprağı kumaş üzerine koyup kalemle şeklini çiziyorum. Şimdilerde yerden topladığımız düzgün olan yaprakları hiç kitap arasında kurutmaya bile gerek olmuyor.Bir kaç tane kumaşa yaprak çiziyorum. Bunları sap kısımlarından başlayarak kesiyorum.

Kestiğim yaprağın hem içini hem dışını toz kumaş boyası ile boyuyorum. Yaprakların üst ve alt kısımlarını farklı tonlarda boyuyorum. Sonra da yine kumaş boyası ile boyadığım yastık kılıflarına dikiyorum.Başka yastık örnekleri görmek isterseniz burada başka yaptığım yastıklar var.

10 YORUMLAR

  1. bunlar gerçekten çok güzelmiş , dağ çiçekli olanlar daha çok hoşuma gitti nedense..boyama işlemi tencerede yapılıyor di mi?..makine de boyama yapmıştım da makine mahvolmuştu..tebrik etmemek elde değil atölye üretimde bu ara..:)

  2. Bu arada yazmadan geçemedim, şimdi inceledim de diğer çalışmaların da çok hoş. 10 marifeti de geçmişsin Ebrucuk, 11-12-13…. gidiyor maşallah.

  3. Çok teşekkür ederimÇok yastık var kafamda ama biraz yavaş oluyor zira akşamdan akşama yapabiliyorum.Tencerem biraz küçük büyükçe bir tencere almam lazım acil :)