Pazar, Mayıs 28, 2017
Kurutulmuş Çiçek ve Yapraklarla Tepsi

Kurutulmuş Çiçek ve Yapraklarla Tepsi

22
Yapraklı tepsi
Yapraklı tepsi

Sonbaharda, yaprakların aldığı renkler çok hoşuma gider. Bu yaprakları tepsinize hapsetmeye ne dersiniz?Bu yaprakların yanına benim gibi kurutulmuş çiçekleri de ekleyebilirsiniz. Tepsiyi açık renkle boyadıktan sonra yaprak ve çiçekleri tutkalla yapıştırdım. Kenarları çiçeklere uygun bir renkle boyadım. Kuruduktan sonra zemine 100 kat vernik uyguladım. Bu şekilde boşluklar dolarak zemin düz bir hale geliyor.

22 YORUMLAR

 1. Çok güzel olmuş. Ben geçen aylarda 100 kat verniği ilk kez uygulamak üzere aldım, rengi o kadar koyuydu ki tepsimi mahvedecek endişesiyle kullanamadım. Siznki çok güzel durmuş, benim tepsim de bu renkti cesaret edemedim bozar diye.

 2. 100 kat mı? sayın eso yolunuz tibetten filan geçtimi acaba? bu sabır ancak oralarda olur sanırım:) bi link verseniz de nasıl uygulanıyor öğrensem..gerçekten merak ettim bu 100 kat vernik işini..

 3. Komiksin yaa.100 kat verniğin adı. Yaptığın şeyin üzerine dökünce 100 kat vernik sürmüşsün gibi hava veriyor.Bu çalışmadaki gibi boyutlu yapıştırmalarda kullanılıyor. Suyun içindeymiş gibi duruyor objeler. Bunun 50 kat olanı da var.2-3 günde kuruyor sanırım. Ben denemek için kültablasının içine boncuk döküp üzerine de bunu döktüm, ooooo çok uzun sürdü kuruması. Saymadım kaç gün oldu.

 4. anam anam … demekki değerli türk büyüğünün veciz lafı pek bi doğru imiş: EĞİTİM ŞART!resil rüsvay oldum..kaçacak delik te yok ortamda..

 5. teşekkür ederim. saatoniki ben de 50 kat verniği ilk duyduğumda senin gibi yanlış anlamıştım. :)sesiber dediğin gibi kuruması çok zaman alıyor. Kururken tozdan nemden korumak için üstünü örtmek gerekiyor. Ama tepsi gibi mutfakta kullanılacak bir obje için bu vernik çok güzel. Cam gibi olduğu için çok rahat yıkanabiliyor.

 6. (100 katı duyunca gozleri faltaşı gibi açılmış smiley) (ogrenince gercegi vay bee diyen smiley)sonbaharı ve yapraklarını bende cok severim elinize saglık

 7. evet işte budur evet saat12 eğitim şart aynen böyle bir çalışma istediğim vardı ve yine aynen eşimin bahçeden çalıp binbir zahmet benden gizli kurutup çınar yaprağına yazdığı şiir vardı bi tından tına saklarım yıllardır bi cam çerceveye hapsetsemde yıllarıca benle kalsın diye diye yıllar geçti yapamadım aslen fikrimi pekte orijinal bulmamıştım ama 100 kat vernik çekerim çekerken 100 kere okurum olursa orijinal olur…yaprağım daha çok heba olmadan denemeli derim

 8. çatlayacağım demezsem;kondor; yine meşhur eşini soktun ya şu kuru dallar arasına pes pes…yok şiir yazmış yapraklar da, yok saklamışda…ÇOK İYİ HALT ETMİŞSİN..SAKLA SAKLA, HATTA ÇERÇEVELET EVİN GİRİŞİNE AS..koca da havalara girsin:)

 9. rica ederim gelincikler hepimiz sora sora öğreniyoruz. 100 kat ve 50 kat vernik, vernik çeşidinin adı.İki ayrı sıvı olarak satılıyor. Eşit miktarlarda karıştırılıp uygulanacak zemine dökülerek kullanılıyor. Yaprak yada kalınlığı olan malzeme için tamamen kapatacak kadar dökmek gerekiyor. Sadece düz zeminde kullanıldığı için tepsinin yan kısımları ve dışı için de fırça ile sürülebilen su bazlı vernik kullandım.

 10. harika olmuş çok beğendim ….şu 100 kat verniği okuyuncada “vayy beee kadında da amma sabır varmış “demekten kendimi alıkoyamadım :DDDDama yorumlarıda okuyunca sustummm:DD

 11. Hadi bir itirafta benden gelsin, o kadar kötü sayılmaz ama 100 katı tek tek sürmediğini anladım da, bende öyle bir vernikki bir sürüyorsun çok kalın oluyor ondan adı 100 kat sandım. Meğerse döküyormuşsun :))Tepsi harika olmuş

 12. Teşekkür ederim. Fırçayla sürülmüyor dökülüyor. 50 ve 100 kat vernik iki ayrı sıvı halinde satılıyor. Aynı oranda bir kapta karıştırıp dökmek gerekiyor. Döküldükten sonra donana kadar ki 24 saati buluyor hiç dokunmamak gerekiyor. Ama özellikle mutfakta kullanılacak malzemeler için bu vernik çok iyi. Ben tepsiyi deterjanla bile yıkıyorum cam gibi oluyor.

 13. bu vernikleri biraz dikkatli kullanmak gerekiyor karıştıklarında reaksiyona girdikleri için çoluk çocuktan gözden kulaktan uzak tutun derim ellerinize sağlıkdüşen bir yaprak görürsen beni hatırla demiştiiiiin…..naranaranam