Perşembe, Ekim 27, 2016
El Yapımı Altın Kutucukları

El Yapımı Altın Kutucukları

16
Altın Kutuları
Altın Kutuları

Benim küçük, el yapımı , hediyelik altın kutularım.Altıncıdan aldığım kutuların (yoksa kibrit kutusu daha iyi oluyor) etrafına çeşitli kırpık kumaşlardan bir parça kesip geçirirerek süsledim , böyle daha şirin oldular.

16 YORUMLAR

  1. merhaba;ben aranıza yeni katılanlardanım.ilk yorumum size kısmetmiş.her şeyin küçüğü çok seviliyor.ominik mandalları nereden bulabiliriz acaba.şimdiden tşk.ellerinize sağlık.

  2. Ya bişe sorcam o mandalları nerden buldun bayıldım bittim miniatür..Bu arada ist değilim ama annemler orda gelince hallederim.Gurbet ellere gelin geldim de o bakımdan :)…

  3. boncuk hanım ellerine sağlık çok şirin olmuşlar dao sözünü ettiğin kutuları bu yaptığının dip kısmına mı ?monteliyorsun. (kibrit kutusu diyorsun )bu kutu içinde kötüdurmuyormu ?ayyyy çok soru sordum :((( ben anlamadım offfff :((((((ama çok güzeller :))))

  4. Dolunay hoşgeldin, ilk yorumunu bana yapmış olmana sevindim.Çocuklaçocuk, aynen öyle ,daha doğrusu bi dönem hep üst üste geldi bu tip şeyler, bende ona istinaden yapmıştım.Callisia ve sesiber, teşekkür ederim size de.Semyıl, evet kutuların etrafına sararak kumaşı yapıştırıyorum.Kibrit kutusu kullanılacaksa önce onun etrafına bir beyaz (veya ne renk istersen artık) kağıt yapıştırıp öyle kullanmakta yarar var. Ben kibrit kutusu kullanmadım. Ama yazın kaldığımız otellerin sabun, pamuk, pamuklu çubuk vs.. kutuları vardı evde. Onlarla yaptım. Ama söylediğim diğer şeyler de daha kolay bulunabilen malzemeler diye yazmıştım.Herkesin ortak sorusu mandalları da ; ben Ankara’da yaşıyorum. Kızılay’da Alp Billuriye vardır. Ordan almıştım. Çay tabağı mandalı bunlar aslında. Misafirlerin çay tabaklarının kenarına tutturuyosunuz, herkes kendi rengini tanıdığı için bardaklar karışmıyor.Paket halinde 12 adet satılıyordu.Ay yoruldum.Vurgun yedim valla. Bu kadar uzatacak ne vardıysa:))) Kısa yazmayıda bilmiyorum:))))

  5. Çok şirin olmuşlar bunlar… Ellerinize sağlık.. Bir çok yerde kullanılabilir bir şey olmuş. Boyutları değitirilip farklı şekillerde de kullanılabilir. Çok kullanışlı bence bunlar..

  6. canım çok güzel olmuş, emeğine sağlık. Yarın Alp Billuriye’ye gidilecek, evdeki minik kutular ortaya çıkartılacak tabi birde kumaşlar ve boncuklar :))

  7. Alp Billuriye, Erdoğan Düğme, İzmir Caddesi, Yüksel Caddesi, Karanfil oyyyy gençliğim aklıma geldi, duygu oldum…