Pazartesi, Ekim 24, 2016
erkek çocuklarına kınalık

erkek çocuklarına kınalık

28

2003 yılında oğluşlarımın sünnetinde kına yakılırken giymeleri için bu yelek -şalvar-kuşak takımını dikmiştim.beyaz şalvarda gümüş yelek ve lacivert kuşak ,krem şalvarda dore yelek bordo kuşakla kombinledim. Yeleklerin üzerine pul ve boncuklarla değişik desenler işledim.Hazır alınabilecek şeyler ama el emeğimin olması bence daha güzel oldu.Haksızmıyım?

yerlek arka
yerlek arka

28 YORUMLAR

 1. elinize sağlık, gerçeken bayağı emek vermişsiniz ve de çok güzel olmuş. Ama kına kime yakılıyor anlamadım… bebeğe kına mı yakıyorsunuz?

 2. Öncelikle teşekkürler sevgili akoni :))erkek çocuklaruı sünnet olduğunda kına yakılır ya..bende oğluşlarımın sünnetinde kına yakılırken giymeleri için dikmiştim bunları.

 3. Bende diger takımı verdim.Hatıra desen; hangi birini saklayacaksın..pelerindi asaydı..bunlar kendi emeğim olunca kıyamadım.Teşekkürler bu arada..

 4. betus2003 diyor ki;ellerine sağlık bayıldım doğrusu. benim oğlum da henüz 4 aylık. şimdiden yapmaya başlayayım anca bitiririm :)))

  Betüş’cüm çok tatlısın canım ya…

 5. Çok güzel olmuş canım ellerine sağlık. Evet hazır alınabilecek şeyler ama senin el emeğin daha bir anlam katmış. Çocuklar büyüdüğünde resimlere bakarken “bunları annem yaptı” diye hatırlayacaklar.

 6. ellerine sağlık cok güzel olmuşlar.bişey sorucam sen bilirsin ben oğlumun sünnetini bebekken yaptırdım. düğününü büyüyünce yaparız dedik. düğünden önce kına geceside yapılırmı olmuş sünnete.yoksa düğün sırasında mı yakılır kına?yoksa hiçççç yakılmazmı:((((

 7. orece diyor ki;ellerine sağlık cok güzel olmuşlar.bişey sorucam sen bilirsin ben oğlumun sünnetini bebekken yaptırdım. düğününü büyüyünce yaparız dedik. düğünden önce kına geceside yapılırmı olmuş sünnete.yoksa düğün sırasında mı yakılır kına?yoksa hiçççç yakılmazmı:((((

  cevabı geciktirdim biraz ama..Şimdi sünnetler genellikle daha önce yapılıyor zaten.düğün aşamasının tadı rahat çıksın diye.Bu konuda için rahat olsun.bizde hastanelik işleri önceden hallettik.Kınamızıda yaktık,düğünümüzüde yaptık.neden olmasınki?

 8. nazesen diyor ki;Bayıldım müthiş güzeller.Erkeklere de kına yapılıyor demek ne güzel

  Sevgili nazensen ;Bizde kına gecesi sünnettede yapılıyor.hatta çocuğun kınası eline silah tutacak parmaklarının üzerine yakılıyor.Mert,yiğit,asker olsun düşüncesiyle:))

 9. fikrinne diyor ki;ya neden bizim zamanımızda yoktu olsaydı annem yapardı ama benim yoktu

  Sanırım bu akımın öncesine tesadüf etmiş sizin sünnet olayı..:)))

 10. neduk diyor ki;Haklısın vallahi.Kendin yapınca değerli oluyor.Biz kına filan bilmiyorduk.

  Ben de sünnette kına yakıldığını bilmiyordum. Her yörenin farklı gelenek görenekleri var. Doğrudur

 11. Teşekkürler arkadaşlar. Sevgili birdost ; şimdi gör desem..artık giysiler küçüldü ,giydirmek imkansız.fotoğraflarla idare et artık:))