ETSY’DEKİ TÜRK KADINLARI

-

etsy’ye kayıt olmayı başarmış hatta satış bile yapmış olan üç hemşerimizi buldum .Yaptıklarına bir bakın isterseniz.NİL HANIM’ ın etsydeki dükkanı için burayaMELTEM HANIN’ın dükkanı için burayaSUZAN HANIM’ın dükkanı için buraya tıklayın.Ayrıca meltem hanımın birede bloğu var etsy macerasınıda orada anlatıyor ona ulaşmak içinde buraya tıklayın.

78 yorum gelmiş

 1. nrhnmrl

  darısı bize inşallah

  bi inşallahta benden 3prenses

  Ben de etsy’de yer almak istiyorum ama ing. this is a pencil….(

  özmelanj ben kocaman bir sözlük almayı düşünüyorum başka bir çıkar yol aklıma gelmedi.Kör topal bilmem ki nasıl olur.Komik olur herhalde ama olsun komikler daha revaçta oluyor :=)

 2. ozmelanj

  nrhnmrl(uf ya bu harflerin öldürecek beni yazana kadar 50 defa bakıyorum) :)kelime bilgim fena değil benim ama cümle kurmak, zaman kipleri,fiil çekimleri sıfır.Ben şöyle düşündüm bilmeceli satış!Ben kelimeleri ortaya bir alevli şeklinde yazacağım ,onlar yerleştirip ne dediğimi bulsunlar:)

 3. nrhnmrl

  nrhnmrl(uf ya bu harflerin öldürecek beni yazana kadar 50 defa bakıyorum)

  nurhan de gitsin o zaman

  Ben şöyle düşündüm bilmeceli satış!Ben kelimeleri ortaya bir alevli şeklinde yazacağım ,onlar yerleştirip ne dediğimi bulsunlar:)

  bak bu da süper dikkat çeker işte hem bulurlar hemde satın alırlar eğlene eğlene :=)Birçok şey teşekkürler bunuda düşünelim.

 4. 1gece

  Eskiden altavistanın olan şimdi yahoonun satın aldığı babelfish translator Türkçe dil servisi olmamasına rağmen diğer dilleri ingilizceye çevirmede harika. Ayrıca siteleri de çeviriyor. Ben yaptığım bir siteye eklemiştim. İngilizce yazıların diğer dillerden okunması için. Diğer yandan bu sitede Türkçe’ye çeviri de var. Biraz kurcaladım ama çözemedim.

 5. asyayaren

  çok ii bişiymiş heleki siteyi çevirmesi çok iidee bu kör olmayasıcalar hiçmi türkçeyi akıl edememişler:((kızdım bak şimdi:Q

 6. ozmelanj

  Türkçe için bir kampanya başlatalım.Belli başlı sitelerde özellikle ihtiyaç bu artık.Üstelik türkçe kullanımı dünyada ki nufusa kıyaslandığı oldukça büyük bir oranda(hatırlamadım rakamı)

 7. 1gece

  Türkçe’ye çevirmenin zorluğundan kaynaklanıyor olmaması. Türkçe gramer yapısı olarak hiç bir dile benzemiyor. Geçenlerde İtalya’da iken orda tanıştıklarıma Türkçe öğretmeye çalıştım. Bizde tek bir kelime ile İngilizce’de tüm cümlenin ifade edilmesine çok şaşırıyorlar. Mesela “geldim” kelimesi hem özne hem zaman hem fiili aynı anda ifade ediyor. İngilizce de “I have come” demek lazım. 3 kelime yerine 1. Biz çok tasarrufluyuz canım.

 8. nrhnmrl

  ay ne güzel bilgiler gelmiş sevindim

  ozmelanj diyor ki;Türkçe için bir kampanya başlatalım.Belli başlı sitelerde özellikle ihtiyaç bu artık.

  evet ya biz kullanan değilmiyiz hayret bişe böyle şeylere bende çok kızıyorum bir dünya dile açıklama yaparlar türkçeye gelince nanay sanki biz o malı ya da her neyse kullanmıyoruz.

  1gece diyor ki;Türkçe’ye çevirmenin zorluğundan kaynaklanıyor olmaması.

  aman herşeyi yapıyorlarda bi bizm dilimi çözemiyorlar onlar bizi zorla kendi dillerini öğrenmeye zorluyorlar bizleri kendilerine çevirmek dertleri gerisi hikaye bence .

  Mesela “geldim” kelimesi hem özne hem zaman hem fiili aynı anda ifade ediyor. İngilizce de “I have come” demek lazım. 3 kelime yerine 1. Biz çok tasarrufluyuz canım.

  Müsrifler ne olacak laf kalabalığına ne luzum var .:=)

 9. 1gece

  aman herşeyi yapıyorlarda bi bizm dilimi çözemiyorlar onlar bizi zorla kendi dillerini öğrenmeye zorluyorlar bizleri kendilerine çevirmek dertleri gerisi hikaye bence

  Öyle deme gerçekten Türkçe en zor dillerden biri. Bir blog var Süleyman ve Ben diye. İngilizce öğrenmeye çalışan birinin sitesi. Bu site yabancıların bakış açısından Türkçe’yi görmek için çok faydalı. Ben okurken çok şaşırmıştım. Diğer yandan gramer olarak ingilizce fransızca almanca falan hepsi aynı kurallara sahip az çok. Yani onlarda bir dil bilince diğerlerini öğrenmek çok zor değil. Bizim üniversitelerde hocaların ( ve artık diğer sektörlerde de ) en az bir yabancı dil bilme zorunluluğu var. Bir tanıdığım demişti ki eğer İngiltere’de bu kural olsaydı, üniversiteler bomboş olurdu diye. Ona da bir ingiliz demiş. Öyle yani.

 10. bircoksey

  Evet 1 geceye olan hayranlığımı bende belirtmeden geçemeyeceğim. Özellikle çok yönlü olmasına. Birbirinden çok farklı alanlarda başarı göstermesine, takdir ediyorum.

 11. 1gece

  birçokşey seninle tanışyoruz bir flickrden. Aslında adımı ve soyadımı biliyorsun ya google dan beni hemen bulabilirsin. Aman ne olur gizli kalsın.

 12. nrhnmrl

  evet ya bende katılıyorun 1gece için yazılanlara

  ozmelanj diyor ki;Nuran ben herkese 1gece verelim diyorum:)))

  nurhan diyor ki bende isterim banane1gece ansızın gelebilirim ?

 13. bircoksey

  gececim zaten ilk gün bulmuştum :) boşuna da yazmadım bunları :))) çok araştırmacıyımdır da :))) gizlilik konusunda hiç bir endişen olmasın takdir ediyorum seni.

 14. nrhnmrl

  arkadaşlar hani şu sitelerinizin adının yazılı olduğu yer varya oraya link verinde siteyenize ulaşım kolay olsun el çıkmıyor üstünde bi el atın :=)

  Aman ne olur gizli kalsın.

  YA NİYE GİZLİ SAKLI İŞLER ÇEVİRİYORSUNUZ :))))

 15. ozmelanj

  Ben dün çözdümdü.Sanırım şöyle yaptım:önce vermek istediğim adresi mailde link haline getirdim sonra kaynak kodunu kopyaladım sonra buraya yapıştırdım.Sanırsam bu işe yaramıştı:)O kadar çok şey denedim ki:))

 16. asyayaren

  kızlar kodu burdan yazdım ama çıkmıyorpostaneden denedim gitmiyorbirçokşey bana gmail adresini postaneden atarsan mailleyip yollarım

 17. asyayaren

  nurhan abla verdiğin linkten bişi çıkmıyorki:)))bende birçokşeye verdim kode ama çalışmadığını söylüyormiray bana verdiğindede çalışmamıştı 1-2 gün sonra düzelmişti belki öyle olur

 18. nalana

  melanj ben de picasada zorlandığım konuları soracak birini arıyordum rica etsem bana yardımcı olur musun?

  ozmelanj diyor ki;Türkçe için bir kampanya başlatalım.

  ben de bu konuda ne yapmalı diyordum,nasıl yapalım?

 19. nrhnmrl

  dilekciğim verdiğim link yorum yazarken var gönderdiğimde tam çıkmıyor yazdıklarımın eksilmiş olduğunu görüyorum neden anlayamadım.ama html kodu yazarken başlarda olanlar var ya hani <> / filan kullanılıyor ya açıyoruz kapıyoruz onların içine yazılıyor site adı benimki öyle postaneden yollayım dedim oda gitmedi of ya ne gıcık bişe

 20. asyayaren

  nurhan abla onlar kod olduğu için gitmiyor başlardaki”a” hrefler varya kod başlangıcı olduğu için boş çıkıyor postaneden de gitmiyor doğal olarak en iyisi maille atmak ben birçokşeye öyle yaptım bakalım nasıl olacak

 21. nrhnmrl

  1gece olmuş valla süper anlatmaya çalışıpta anlatamadığım şey buydu işte aklınla bin yaşa sitende çok güzel ben şu flickr işini çözemedim eklemişsin ne güzelhadi birçoksey sıra sende..

 22. 1gece

  birçokşey malesef olmamış. Bunu profil bilgilerindeki bölüme yazacaksın. Flickr eklentisini de 1gece bayağı uğrastım ben de bilmiyordum, sonunda başardım. Flikr badge diye geçiyor. “Add flickr badge” diye google da aranırsa çıkacaktır.

 23. bircoksey

  flickr badge yi eklemiştim, senin bloğundaki badge ye tıkladım direk o sayfaya ulaştım o şekilde ulaşıp halletmiştim.zaten profilime ekledim, imza bölümü değil mi ? yoksa başka yer mi olacak ?

 24. nrhnmrl

  1gece hayır buldum kayıt oldum ama o sitende hazırladığın şekle getirip siteye ekleyemedim yok olmuyor bende öyle bıraktım picasayı yaptım ama flickrın ki daha hoş görünüyor

 25. nrhnmrl

  bircoksey atladığın bir şey vardır mutlaka bir işaret bir harf filan eksik kalmıştır mutlaka imzanı yazdığın yere yazacaksınkontrol et

 26. 1gece

  Flickr picasa gibi bir web albüm. Sadece yahoo hesabıyla giriliyor ve picasa ya benziyor. Sanırım daha popüler diye çok kapsamlı,kullanıcıları ve uygulamaları çok fazla. Resimlerini yükleyip paylaşıyorsun. Tam bilmiyorum ama google picasayla bu yüzden anlaştı flickr sanırım yahoonun google ‘ı eçtiği tek uygulama. Gerçi picasssa da zamanla onu geceblir.

 27. 1gece

  kod kopyalanmıyor resim çünkü elle yazacaksın. Belirttiğim yerlere sitenin url sini kopyala yapıştır. Görünmesini istediğin yere de örgüoyuncaklar yaz . baka baka yazıcan çünkü özellikle resim verdim kodu aksi takdirde açıkça göstermiyor. Eğer kopyalamak istersen de yorum yazarken herhangi bir yere link veriyor gibi yaz çıkan kodu kopyala kendine uygun değiştir.

 28. bircoksey

  arkadaşlar her birinize çok teşekkür ediyorum, ilginiz ve yardımlarınız için, asya yaren senin gönderdiğin mail ile gecenin verdiği kodları kontrol ettim, senin gönderdiğinde tırnak işareti yok, benim yazdığımda tırnak işareti var, tek fark bu idi, onları silince sorun halloldu, insanın başında çoluk çocuk olmayınca sakin kafa ile daha rahat halledebiliyor, artık benim de linkim var , iyi akşamlar

 29. nrhnmrl

  tebrikler bircoksey

  insanın başında çoluk çocuk olmayınca sakin kafa ile daha rahat halledebiliyor,

  haklısın allah eksikliklerini göstermesin ama azıcık mola iyi geliyor. :=)

 30. Merhabalar Nurhan,Etsy’deki dükkanımı ve beni tanıttığın için çok teşekkürler. Şu anda Etsy’de satış yapan Türk hanımların sayısının 40 lara ulaşmış hatta aşmış olduğunu tahmin ediyorum. Az ingilizceyle de oluyor merak etmeyin . Dükkan kuruluşunda iyi ingilizce bilen birinden yardım almanız yeterli gerisini seslisözlük ve zargan la çözersiniz:)Meltem:)

 31. nrhnmrl

  meltm rica ederim ne demek bizler size özendiğimiz kadarda seviniyoruz.Evet sesiberinde dediği gibi yorumlarda da görmüşsündür ingilizceyi halletme yollarını bulduk.paypal için daha geniş bilgi lazım acemilik,cahillik zor velhasıl:=)

 32. Evet, aynen Ozmelanjın dediğini yaptım zaten. O sitede ne anlatılmışsa aşama aşama yaptım o kadar. Yine yanınızda ingilizce bilen olursa daha kolay oluyor.

 33. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Benim bildiğim kadarıyla daha doğrusu okuduklarımdan anladığım kadarıyla etsy’de dükkan açtıktan sonra her ürününüz için 20 cent bedel ödüyorsunuz. Bu 20 cent’le ürününüz 4 ay gösterimde kalabiliyor. 4 ay sonunda gösterim devamı için 20 cent daha ödeyeceksiniz. ürün bedeli üzerinden %3.53 (3 ü kesin küsüratından emin değilim) komisyon alınıyor. Ben bir tek şu postane olayını algılayamamıştım. Yani ben kargo ile gönderilebilir sanıyordum. Onda da araştırdığım fiyatlar çok uç rakamlar çıkmıştı. Tamam paypalı halletme evresini geçeli çok oldu da… Kafama takılan :D Postadan verdiğimiz de posta ücretini nasıl yaptığımız… Müşteri mi ödüyor biz mi fiyata dahil edeceğiz… O kısmı çözersem iyi olacak. Satış yapmasam bile merakım gidecek :D

 34. nrhnmrl

  Müşteri mi ödüyor biz mi fiyata dahil edeceğiz

  fraise ben sormuştum melteme karşı taraf ödüyormuş ama diğer konulardan hiç haberim yok duyduğumuz iyi oldu meltem bizi o konuda da bilgilendirir umarım :)

 35. Etsyde ürünü listelerken nereye kaç dolara posta ücreti istediğinizi de listeliyorsunuz. Örneğin ABD ye 5 dolar Türkiyeye 1 dolar ürünün açıklamasında görünüyor o. Ürününüzü almak isteyen olursa ürün bedeline posta masrafını ekleyerek ödeme yapıyor. Sonrası size kalmış. Postaneden uçakla taahhütlü gönderiliyor.

 36. ozmelanj

  sesi,sanırım kredi kartı numaranla yapılan bir şey var.Yani paypalı orada açıyorsun toplanan paraları kredi kartına transfer ediyorsun gibi bir şey.Ben haftaya deneyeceğim olursa açıklayıcı olarak yazarım olayı.

 37. ozmelanj

  Aslında gene bizim uyuşukluğumuz ve birlik olamamız tabiki olay.Böyle yüzlerce mail alsalar dikkate alırlar.Benim bankam bilmiyor bile ne olduğunu:)Nerde kaldı karı olayına gelince sana bir sayfa yazayım da bakıver.İnsanlar nasıl fiyatlar koyuyorlar:)Burası

 38. duygumuygu

  Ben de etsy’de dükkan açtım. Fakat resimlerin kalitesini beğenmediğim için sürekli yaptıklarımı eklemeyi erteliyorum.. İngilizce konusuda kasıyor biraz ama dükkan kuracak kadar yeterli oldu.. Pasaj’a da dükkan açmayı düşünüyorum ama oradan hiç satış yapılmıyomuş gibi geliyor bana..

 39. nrhnmrl

  duygumuygu diyor ki;Ben de etsy’de dükkan açtım

  harika tebrik ediyorum iyi satışlar diliyorum uğraştıkça ingilizceniz daha da ilerler kolay gelsin başarılarınızın devamını diliyorum iyi haberlerinizi bekleriz artık :=)

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

İşlemeli kadife Kuran-ı Kerîm seti

| | 7 Yorum

Çeyizlerin vazgeçilmezi, sevdiklerinize verilebilecek en anlamlı hediye olan ipek kadife kumaşla hazırlanan Kuran-ı Kerim setimize göz atmak ister misiniz? Kuran-i Kerîm, ahşap sandık, Yasini Şerif ve cam kristal taş tesbihten oluşan...

Nakış işlemeli bordo eşarp

| | 0 Yorum

Merhabalar. Bugün sizinle yanlışlıkla yaktığım eşarbımı nasıl değerlendirdiğimi paylaşmak istiyorum. Bordo eşarbımı çok sevmiştim ve yaktım Ne yapmalıyım diye düşündüm ve neden olmasın işleme yapabilirim dedim. Hemen uygun ipleri ayarlayıp...

Nakış işlemeli eşarp

| | 0 Yorum

Merhaba. Yeni yaptığım eşarp işlemeyi sizinle paylaşmak istiyorum. Böyle sade eşarpları arkadan küçük detaylarla şık yapabiliriz. Etamin kolyelerden sonra yeni uğraşım Emek verdiğim işleri kullanmak çok güzel bir duygu inanın...

Nakış / Pembe ortancalar

| | 2 Yorum

Bir zamanlar Ikea’dan alınıp bir kenara atılmış düz beyaz resim çerçevesi ne işe yarar diye düşünürken bu resmi çizip, bir gecede de işleyip, çerçeveye yerleştirdim. Kolay ve hemen biten bir...

Nakış / Orda bir köy var uzakta

| | 4 Yorum

Şubat ayında Trakya’da uzun bir yolculuk sırasında bu görüntüler kayıp geçiyordu. Hafızamda tutmayı başardıklarım bu nakış projesine sebep oldu. Artık kışın etkisiyle sararmış ve kızarmış tarlalar… Yaprakları dökülmüş ağaçlar, sert...

Sap işi nakışlı pano

| | 0 Yorum

Bu kışı kurslarda geçirdiğimden bahsetmişimdir. Bu panoyu da el sanatları kursunda işledim. Modeli de neredeyse benim çocukluğuma dayanan Samanyolu Dergisi’nden. Yıllar sonra bu kurs sayesinde hayat bulan bir model oldu....

Basit nakış işlemeli örtü yapımı

| | 0 Yorum

Kısa sürede nakış ile örtü yapmak isteyenler için. Basit nakışlı bir örtü göstereceğim sizlere. Sim iplerle görsellik kazandıracak bu örtü için az malzeme ile neler yapılabileceğini anlatacağım sizlere. Geometrik bulduğum...

Nakış işlemeli kumaş kitap kılıfı

| | 2 Yorum

Kitap veya not defteriniz için işlemeyi sever misiniz? Ya da sevdikleriniz için hediye etmeyi düşündüğünüz el emeği bir iş yapmayı isterseniz buyrun. Sizlere minik nakışlarla yapılmış güzel bir kılıf yapmayı...

Nakış işlemeli peçete yapımı

| | 0 Yorum

Herkese merhaba.Bu sefer nakış işlemesi ile karşınızdayım. Bahar ayına uygun masalar için servis peçetesi hazırladım. El nakışı her zaman tercih ettiğim işlemedir. Umarım keyifli bir yazı olur. Ben yaparken çok...