Fiamma’nın Balkon yenilemesi:))

-

Tadilat nedeniyle kapalıydık:)) Bir müddet arkadaşlarıma yorum yazıyor ama yayına yazı gönderemiyordum… Bu kerede yazılar ve resimler birikince bonbardımana tuttum 10marifet.org’u… Adımı görünce sıkılanlar olacaktır yine mi Fiamma diyenler olacaktır ama yaptıklarım buradaki arkadaşlardan bir ikisine fikir verse ne mutlu bana derim herzaman…

Plastik balkon iskemlelerine sğnger kesip kumaşla kaplayıp minder diktim
Plastik balkon iskemlelerine sğnger kesip kumaşla kaplayıp minder diktim

Varsayımlarıma göre site inşaatı yapılırken İstanbul’un göbeğinde fazla oksijen mazallah burada yaşayanlara dokunur diye düşünmüş olacaklar ki 5 karış balkon yapmaya korkmuşlar binalara… Elimdeki ile milimetrik bir sefa alanı yarattım kendime ve aileme,tabii hep beraber oturma imkanı yok o başka… Havalandırmaya çıkar gibi 2 – 2 oturabiliyoruz ancak. Buna da şükür yarabbim…

Küçük katlanır taburede nasiplendi bu yenilemeden...
Küçük katlanır taburede nasiplendi bu yenilemeden…
Küçük katlanır taburede nasiplendi bu yenilemeden...
Küçük katlanır taburede nasiplendi bu yenilemeden…
Yasak oldugu için gecekonducular gibi korka korka balkon demirlerini boyadım
Yasak oldugu için gecekonducular gibi korka korka balkon demirlerini boyadım
Yönetime baş kaldırarak original rengi bej olmasına ragmen nil yeşile duvarları boyadım,tabii korka korka:)).
Yönetime baş kaldırarak original rengi bej olmasına ragmen nil yeşile duvarları boyadım,tabii korka korka:)).
Artan kumaştan masaya kapak örtü yaptım ve dikişi gizlemek içim yoyo lar diktim:)) Yoyolarım güzel olmuş mu???
Artan kumaştan masaya kapak örtü yaptım ve dikişi gizlemek içim yoyo lar diktim:)) Yoyolarım güzel olmuş mu???
Alttaki mevcut örtüye de yoyolar dikerek bütünlük sağlasın istedim...
Alttaki mevcut örtüye de yoyolar dikerek bütünlük sağlasın istedim…
Tüm balkon iskemleleri birarada
Mekan dar ama o masa niye mi orada???:)İzin vermediklerinden klimalar balkon dışına konmuyor altı değerlensin bari diye koyduk onu oraya

Benden bu kadar,daha iyisileri sizin olsun inşallah…

41 yorum gelmiş

 1. çok hoş bir mekan yaratmışsınız, örtünüzde koltuk minderleri ile takım çok güzel olmuş, elleriniz dert görmesin, süper.

 2. walla çok güzel olmuş ama balkon küçük sandalyeler büyük. Rahatlık açısından daha iyi belki ama ailecek oturamayışınız kötü olmuş:( sedir tarzı birşey mı yapsaydınız???

 3. Benden bu kadar,daha iyisileri sizin olsun inşallah…

  AminnnnnnnnnnnnnnnCanımm harika olmuş bahsettiğin gibi biraz da geniş olsaymış tadından yinmezdi.Bizde de var aynı dert her ne zaman oturmak istesek şöyle ailecek hep değindiğimiz konulardan biridir. yeni çalışmalarını sabırsızlıkla bekliyorum kesinlikle sıkılmam söz veriyorum ;)

 4. epey uğraşmışsın ama değmiş doğrusu.Çok şeker olmuş herşey.Güzel balkonda güzel sohbetler etmeniz dileğiyle…

 5. Sevgili fiamma, aklıma ne geldi biliyor musun? Eğer ki büyük bir balkonun olmuş olsaymış, düşünmek istemiyorum kim bilir nasıl dizayn ederdin..her şey harika olmuş… belki yoruldun ama değmiş..Yorgunluğunu giderecek çay bardağı veya kahve fincanı göremedim:)) çaya bekliyorumm

 6. sevgili ardadaşım çok güzel olmuş,anlatım tarzınla beni bayağı güldürdün valla.Balkonunda ailenle birlikte güzel günler dilerim.Aman bu arada bence de teker teker çıkın balkona çöker möker mazallahhhh:::::))))))

 7. Zıııırrrrrrrrr. zırrrrrr (fiammanın kapı çalınıyor ve fiamma kapıyı açar ) karşısında semyıl ,semyıl- Ah merhaba fiammacım evde oturuyordum canım sıkıldı. bende sana bu pizzayı yaptım hem sohbet edelimhemde çayla pizzamızı yiyelim :)) :)))Fiamma _ ehhh haber verseydin bende hazırlık yapardım.gel buyur balkon da tam kurumadı amasemyıl hiç duymaz ve balkona kurulur. :))) :)))işte hayal ettim birden fiammacım. benim bu kadar bile açıkbalkonum yok :((( arka balkonum camekanlı ön taraftaki de salona dahil edilmiş durumda.ama o minicik balkonu ne kadar ferah iç acıcı hale getirmişsin.emeğine sağlık. akşam üzeri kahvesi de güzel olur. Allah rahatlık versin. güle güle oturun arkadaşım:)))

 8. Minnacık yerde ne güzellikler yapmışsın. Ellerine sağlık. Klasik sandalte minderlerinden çok farklı olmuş. Oturunca kayıyor mu? Sabitledin mi cırtla, bantla vs… yo yolar da çok yakışmış:)

 9. Ben o minik balkona sığan güzelliklere hayran kaldım fiamma..çiçeklerin ,örtülerin…harika..muhteşemm güzellikteler.açıkçası ben sitedeki ennn güzel balkona sahip olduğu düşündüm bu görüntülerle.içinin güzelliği yansımış.not:seninkinden daha küçük 2 balkona sahibim.gece gece dekore etmek geldi içimden şimdi:))

 10. Ayy sevindirik ettiniz beni:)) Gerçekten nefes aldığım bir mekan ve öğleden sonraları elişimi alıp genelde yanlız başıma kendimle kaldığım küçükte olsa dinlenebildiğim bir alan, ahh keşke biraz daha büyük olsaymış ya neyse:))Yarın sabah 7 gibi önce çayımı saat 10 gibi de kahvemi yudumlarken bu güzel yorumlarınızı hatırlayıp gülümseyeceğim:) Efendim aslında duvar boyama işini falan şemyıl hanım açtı bilmeden başıma, çenemi tutamayıp oda yenilemesinde kusur bulmak için kendi halinde durup duran orkideye laf edince laf yememek için her türlü riski göze alarak balkon boyamaya kadar goturdum işi:))Ehhh arkadaşım pizzasını alıp gelmiş daha ne isterim ben:))

 11. Sevgili Zezu sedir tarzı birşeyde sığmaz sığsada komik olur sıra sıra inci gibi ailecek oturmak:))Sevgili Adadenizi o çiçeklerim sahte malesef, ben arada yıkayıp parfüm sıkıyorum yoksa canlısı ile başedemiyorum komşuya dökülüyor su akıyor olmuyor balkonda yani bir iki canlı mesimlik yetiyor o mekana canım:))Sevgili Sesibercigim, rulo halinde sünger aldım bir rulodan 6 arkalı altlı cıkıyor,bugünde gidip kumaşın dikişi cok rahat oldugu için aynı kumaştan aldım yazlığa da dikeceğim şimdi cok rahat oldu kaymıyor arkadan yapışık değil kendiliğinden duruyor oyle, hazırlara mahkum olmaktan kurtuldum:))Sevgili Akoniciğim hızımı alamadığım icin simdi daha buyuk balkonda aynı çalışmayı deneyeceğim bakalım nasıl olacak???Hadi sevgili Gonuldenele, kim tutar seni balkona da el at bence cok zevkli, hem sendeki malzeme bende yok:) Yaşgünüm icin liste yapmaya basladım millet sasıracak isteklerime:))Son olarak hepinize tekrar teşekkürler daha güzel gozume gosterdiniz balkonumu:))

 12. Ayy yarın pazar mı? iyi ki soyledin valla kalkacaktım sabah sabah:)))ben gunleri sasırdım pazartesi diye kendimi sartlamıstım, sagol sesiber:)))

 13. ben bir bakışta anlamıştım çiçeklerin çakma olduğuna dases etmedim di:))yalnız laf yetiştirecem, pizzam soğumasın derken.orda çiçeklere koyduğun kuşlar,kaplumbağa,deniz anası dagözümden kaçmadı ama yazmayı unuttum.onlarda çok güzeller…:))) :))) demek bir orkidecim nelere malolmuş :)))ama iyi de olmuş :))) :)))

 14. Hee hee onlar benim oyuncak ormanım alakasız hayvanlar birarada ama ben onları oyle seviyorum…Kuzey ilk geldiğinde bir onlara dalıyor zaten :)) daha kalabalıktı ama düzenleme yaptım onlara da:) Bir de masanın üstündeki saksıda bu sene hiç açmayarak tarihe geçen lale kalıntılarım var:))Bir gun beklerim sana kaplumbağa koleksiyonumu da gösteririm üstelik:))

 15. :))) yok seneye 15 nisanda emirganda resimlerini çekeceklerimden değil bunlar,sizin yakadan aldıydık:))) ondan açmadılar…

 16. fiamma kız İst. ortayeri dediğin Bayrampaşa yarı kapalı cezaevi olmasın.(Allah düşürmesin şaka ama) o yasak bu yasak korka korka yönetimden deyince tırsı geldi bana.Ama site işleri böyle en azından dış sıvası atılmamış ama çatı katı yapılmış yarım yangalak yapılanmalardan iyidir.Yalnız site yönetiminin hanımı aradı” bende” dedi “marifette üyeyim çabık” dedi “fiammanın asıl adını verin evleri tanıdım “dedi.Saatonikinin eserleriyle korkuttum onu sustu. Balkona girişler ücretsiz mi ücretsiz, sana huzur veriyor mu veriyor, ellerinle bezedin mi bezedin varsın küçük olsun. Senin minder bana ben benim balkondaki plastik sandalyelere bakıyorum çok beğendim.

 17. Avatar photo

  ooohhh ne de güzel olmuş :))) yoruluyorsun diye sana söylenip duruyorum ama,işte bu balkon tüm yorgunluğunu alır insanın.ellerine sağlık canım benim,kondor ne güzel söylemiş;

  Balkona girişler ücretsiz mi ücretsiz, sana huzur veriyor mu veriyor, ellerinle bezedin mi bezedin varsın küçük olsun

  senin yüreğin büyük güzel arkadaşım.

 18. O GÜZEL YÜREĞİNE EMEĞİNE ELLERİNE SAĞLIK ABLACIM BENİM BENİDE İŞTAHLANDIRDIN VALLA AYNEN YÖNETİMDEN KORKMASAM TURUNCU HASTASI OLARAK BALKONU CAMI PENCEREYİ BENDE BOYAYACAĞIMDA BİZİMKİ BİRAZ VAMPİR CANIMA OKUR BENİM AMA İNANILMAZ GÜZEL OLMUŞ BALKON SEFASINA BAYILANLARDAN BİRİ OLARAK BEN BAYILLLLDIMMMMM ÇOK GÜZEL OLMUŞ GÜLE GÜLE OTURUN..ÖRTÜLER KILIFLA BOYA VE RENK TERCİHİ MÜKEMMEL ELLERİN DERT GÖRMESİN İNŞALLAH.

 19. tuttum o zaman yapmak adına. çok minder dikmişliğim vardır, severim sünger kesip biçmeyi.hehehe sayemde uyudun hadi iyisin:))

 20. Sevgili Semyıl vallahi sizin o taraftan aldık bu laleleri saka yapmıyorum ama actıgında neye benzeyecek görmedim bir gayret yapraklandı sonra mevsimi gecti ben de kıyamadım birazda meraktan tohumu gömülğ bıraktım seneye kadar…Sevgili Kondor balkona giriş ücretsiz canım,cay kahve bedava, bu balkonun küçüklüğüne ragmen manzara cok ferah zaten bu yuzden balkon yapmaya korkmalarına şaşırıyorum.Miss gibi orman havası, deniz havası ama haklarını yemeyeyim evlere bir koridor yapmışlar gitgit bitmiyor, su içmeye gidiyorsun dönene kadar yine susuyorsun:)))Site malesef gestepo kampı gibi bir apt nin tümünü dava ettiler verdikleri skala dısında renk kullandı diye ve kazandılar…Her an bana da celp gelebilir:)))Esinsel’im yoruluyorum ama dinleniyor tuhaf bir cumle ama oyle canım:))Sevgili Krizantem,Melda hatun,Sheri,Gelincigin dunyası,Merytolga teşekkur ederim yorumlarınıza…Sevgili sesiber iç saatim sadece bir saat hak tanıdı 8 de kalktım yine:)))Bu arada parça olarak aldığım kumaş 3 ytl ve bir de iskemle kılıfı cıktı, daha yoyo malzemeside kaldı:)))

 21. ÇOK ÇOK ÇOK GÜZEL OLMUŞ ELLERİNİZE KOLLARINIZA VE ZEKANIZA SAĞLIK VALLA BAYILDIM BIDE KISKANDIM :):) BALKON BIRAZDAHA BÜYÜK OLSAYMIŞ SİZ ORAYI BI OTURMA ODASINA CEVIRIRDINIZ SANIRIM :) TEKRAR ELİNİZE SAĞLIK VE ÇALIŞMALARINIZIN DEVAMINI MERAKLA BEKLIYORUM…

 22. bir söz vardır çok severim evinin genişliği değil gönlünün genişliği önemlidir. diye süper olmuş balkonun ellerine sağlık güle güle oturun :)

 23. Bana da daha sıcak gozukmeye basladı arkadaşlar sagolun guzel yorumlarınıza… ben de cok sevdim o sozu nhrmrlcigim sagol:)

 24. Aman efendim bu balkon ne şirin bir balkon çiçekler ayrı koltuklar ayrı masa örtüsü kapağı ayrı güzel ellerine sağlık arkadaşım güle güle kullanın hepsini

 25. çok hoş bir mekan olmuş doğrusu. hakikaten ne o öle acaipküçük yapmışlar değilmi. halbuki balkonlar en gerekli yerler. bol oksijenli günler dlerim :D

 26. tüm ayrıntıların düşünüldügü bir balkon olmuş, ellerinize saglık çok güzel hele o saksı süsleri, bayıldım:)

 27. Nazesenciğim,Asyayarenciğim,Alonenesciğim geç olsa da teşekkür edrim yorumlarınıza…Sevgil Aslımaviciğim teşekkür ederim, sayende eski yorumları okudum da 10marifete uğrayamayan ne çok arkadaşımız var şu aralar,şimdilerde ne kadar eksilmişiz diye düşündüm…

 28. Sismik araştırmadasın demektir bu:)))Seçim çöplerime bri de hacımansur’un çöplerine bak öyleyse onlar eğlenceli:)))

  Bu da yazlığın balkonu:) küçük balkondan sonra işleri ilerletmiş orayı da yenilemiştim:)))

 29. merhaba balkonunu google da balkon design i diye arastirirken gordum ayyy rengine ciceklerine asik oldum nerdeyse:)) cok guzel bir mekan hazirlamissin. Bende balkonumu sariya boyuyacaktim ama seninkini gorunce vazgectim. Duvar balkonun boya rengini ve markasini soyliyebilirmisin, bende ayni seninkinden istiyorum:)) bilgilendirirsen cok sevinirim. xxx

Bir cevap yazın

Japon feneri yenileme

| | 0 Yorum

Japon feneri yenileme çalışması tam da balkon ve bahçe mevsimini açmaya başladığımız şu günlerde ilham verici olabilir. Balkonunuzdaki aksesuarlar da zaman zaman değişime uğrarlar. Sizi bilmem ama ben sürekli değiştiririm....

Teneke kovadan fener yapımı

| | 0 Yorum

Teneke kovadan fener yapımı. Madem yaz geliyor o zaman rotamızı bahçe ve balkon süsleme fikirlerine doğru döndürelim madem. Teneke kutulardan ya da teneke bir kovadan fener yapımı kolay ve oldukça...

İplikten balkabağı süs yapımı

| | 0 Yorum

İplikten balkabağı süs yapımı. Çocukların doğum günü partilerinde, yılbaşı süslemelerinizde kullanabileceğiniz, ya da geniş balkonu veya bahçesi olanlara renkli bir süsleme önerisi olarak çok basit ve çok tatlı bir kendin...

Minik havlulardan cupcake yapımı

| | 0 Yorum

Havludan cupcake yapımı çocuklarla beraber de uygulanabilecek eğlenceli aktivitelerden biri. Gerekli malzemeler: Minik misafir havluları Lastik Cupcake pişirme kağıtları Lolipop Minik havlulardan cupcake yapımı Havluyu dikdörtgen bir şerit haline getirdikten...

Duvar kağıdı nasıl döşenir?

| | 0 Yorum

Merhaba arkadaşlar. Duvarlarım normalde saten boya. Uzun yıllardır da hep bu şekilde kullandım. Duvar kağıdını çocukluğumdan beri kullanıyordum. Annemler yıllarca kullandılar. Bu yüzden nasıl döşenir çok iyi biliyorum Eşim ve...

Duvar paneli nasıl döşenir?

| | 0 Yorum

Merhaba. Evim ile ilgili birkaç tadilata başladım son zamanlarda. Oturma odamın bir köşesine duvar paneli döşedim ilk olarak. Önceki ve sonraki halini fotoğrafladım. Sadece son bir boyama işlemi kaldı. Siz...

Halattan amerikan servis yapımı

| | 3 Yorum

Halat, jut bezine en uyumlu materyal. Bu yüzden de marifet köşemdeki suplayı vakit kaybetmeden yaptım. Malzemeler halat (nalburdan bulabilirsiniz istediğiniz kalınlıkta) çuvaldız iğne sağlam dikiş ipliği beyaz tutkal halı kaydırmaz...

Elektrik kablosundan bulut askı yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar. Bugün size marifetli muallimin, muallim babasıyla yaptığı elektirik telinden bulut formundaki askıyı anlatacağım. Bu askı çocuk elbiseleri için kullanılabileceği gibi dekoratif amaçlı da kullanılabilir, benim yapacağım gibi. Öncelikle malzemelere...