Perşembe, Ekim 27, 2016
FIMO’dan FIMO kalıbı oluşturma

FIMO’dan FIMO kalıbı oluşturma

40

Bunlar da ne dediğinizi duyar gibiyim. Asker gibi dizilmiş bu boncukları FIMO’dan kalıp yaparak oluşturdum. Kalıp nasıl mı oluşturuluyor? İşte şu şekilde:Malzemelerimiz:FIMO hamur, talk pudrası, kalıbını çıkaracağınız nesne

Burada tahta kalp kullanarak kalıp oluşturuyoruz. FIMO hamurunuzun üzerine talk pudrası sürün ve nesnenizi bastırın.

Kalıplarınızı 20 dakika pişirin. Sertleşen kalıplarınızı artık kullanabilirsiniz. Bir miktar FIMO hamurunu kalıbınıza bastırın.

Kalıbınızdaki şekil hamurunuza geçer. Kenarlarından dikkatlice tutarak hamurunuzu ayırın ve maket bıçağı yardımıyla boncuğunuzu ayırın.

Bu da yaptığım kalıpla oluşturduğum boncuklardan yaptığım bir set.

40 YORUMLAR

 1. seni deli yaaaa:=))))))))))))))))))))sakacım biiir türlü sıra gelmeyen bir çalışmaydı bu kalıp işi…Aslında cazip gelmediğinden pek de uğraşmak istememiştim..Lakin şimdik seninkisileri görünce bir adet ünlem koydum beynimin bir yerlerinde…bir de şu sunuma bak öl yaniii:)))süpersinnnn

 2. arka plandan “tak tok tak” diye bir bayanın yürüme efekti gelir..bayan odaya girmiş ve hatta masaya yanaşmıştır .heyecanla der ki:” şu kırmızı fimoya yapraklı gibi olan şekli bastırayım da bir kalıp elde edeyim” …o sırada nazik bir “çıt” efekti kulaklarımıza gelir, anlarız ki bişey kırılmıştır..kırılan neydi acaba? kalıbı alınmak istenen o narin şekil mi yoksa tırnak mı?..-saat 07:30 arkası yarın sona erdi -“” okula gidebilmem için binmem gereken otobüse yetişmem gerek””

 3. Ben anlamadım Saat12. Çok gizemli konuşmuşsun.

  valla ben de kendimi anlamıyom ki :S kalıbını aldığın o şey kırılmış (kırmızı fimo) ..onu farkedince bi “çıt” sesi hayal ettim sanki..o hayali ses te bana okula giderken saat 07,20 de arkası yarın başlardı trt de(radyo) ama hangi banttan dı hatırlamıyom , onu hatırlattı ..o zamanlar fm frekansı yoktu galiba..neyse işte o arkası yarınlar beni çok etkilerdi her sabah dinlerdim..efektlere de bayılırdım..tak tuk tok diye filan bi ayak sesi efekti duyulur ardından da sanki odaya biri gelmiş gibi konuşmalar olurdu ..son olarak bana eşekten düşmüş birini bulun diyeyim ben ..

 4. :) Ha şimdi anladım. Evet kırıldı. Ondan daha 9 tane daha var. Önemli değil. Zaten bir türlü nerede kullanacağımı bulamamıştım o tahtaları. Kalıp almaya kısmetmiş.

 5. s12 sen bu gezegene yanlışlıkla mı düştün,yoksa bi arkadaşa bakıp çıkıcam diyip kandırık mı yaptın da bu merak sonucu buraya mahkum edildin?..

 6. amaannnn!! sakacım aman diyimm…ödüm kopuyo bişey yüklerken be:))) ya sefaylan kondor geliyordu hakkından şimdi sefa da çiçeğim böcüğüm diyo!!mixerlik de yapamıyorus ağzımızın tadiyle:=)

 7. sakagun ü son zamanların en değerli üyesi seçtim..:) konuları, imlası, görselleri pek bi özenli..sadece servise alması kalıyo bana ..ayrıca bu kalıp alma işi de bi ufuk açar gibi oldu bana ama du bakalım yapabilcem mi?

 8. bi de tabi sibella’nın hakkını yememek lazım o da harika :) müdürüm her ay ” ayın üyesi” seçimi mi yapsak acaba? :) tamam tamaaam ..ne o ööle mcdonalds “ayın elemanı” şeyi gibi..

 9. Yorumun için teşekkürler S12. Ben Türkçeye ve yazım kurallarına mümkün olduğunca dikkat etmeye çalışıyorum gerçekten. Okulda da bu derslerle aram iyiydi benim zaten. Farkedilmesine sevindim çünkü benim için önemli.

 10. Sakagün çalışma için sağol.bizim çocukların oyun hamuru kalıplarının aralarında çok güzeller var, onlarla bizde deneyelim bu çalışmayı.

 11. Paylaştıkça mutlu oluyorum (Utanmış smiley).

  hiç utanma bence sakagüncüğüm, bu değerli paylaşımın ve sunumun için tebrik ediyorum seni.Hep diyorum çalışmalarınla, anlatımınla çok ayrısın.Bütün güzel sözcüklere layıksın.

 12. kolsen diyor ki;Bir de şu fimonun fiyatı normal olsa. Sakagün Hanım gibi olmasada ben de kendi çapımda çoşsam.

  ayçiçeğim, gündöndüm;sende çok fimo olduğunu tahmin ediyorum(yarışmalardan kazandın ya..). sevabına, kolsen e yollayıversen 1-2 paket:)

 13. Bana mı dedin Sefa? Banaysa eğer FIMO yarışmasını ben kazanamadım. Saat12 kazanmıştı yarışmayı. Ben Sesiber’in takı yarışmasından boncuk kazanmıştım.

 14. Sen Sefanın ayçiçeği, gündöndüsü müsün ki Sakam ne üzerine alınıyorsun, sen benim pıtırcığımsın vermem seni ellere :))

 15. tutku34 diyor ki;çok güzel aynı şeyi oyun hamuru ile yapıp oyun hamurunu kurutsak olmaz mı?

  Yok tutkucum olmuyor ne yazık ki oyun hamuruyla. İçinde tuz parçaları olan oyun hamurları kurudukları zaman zaten ufalanıyorlar. Playdoh gibi olanları ise bilmiyorum.Fakat seramik çamurlarını kurutabilirsin. Onlar maliyet olarak daha ucuz oluyorlar. Kırtasiyelerde 500 gr’lık paketi yalan olmasın ama markasına göre 2,5 YTL- 5 YTL arası satılıyor bizim buralarda… Çeşitli boyalarla renklendirmen de mümkün…

 16. sakagun süpersin ya ne diyim başka tebrik ediyorum ellerine sağlık.Hayat geçip gidiyor yapacak bir sürü şey birikiyor inşallah zamanımız hepsini yapmaya en azından denemeye yeter :=)