Hesap işi örtü

-

Hesap işi çok emekli ve zor bir nakış türüdür.Bu örtü de Zehra Zihnioğlu Hanımın teyzesinin elinden çıkma nadide bir takımın parçası

resimdeki kalem size nakışın ufaklığı ve zorluğu le ilgili bilgi verebilir

6 yorum gelmiş

 1. oyachn

  Çok severim hesap işini ayrıca yapmasıda zevklidir artık bu kadar uğraşan pek yok sanırım. Belkide iş çeşitleri çoğaldı o yüzden.yapanın ellerine gözlerine sağlık.

 2. selmatozan

  hesap işini çok seviyorum ama bilmiyorum, ben de onun yerine kanaviçe yapıyorum:)örtü çok güzel olmuş kumaş oldukça ince görünüyor telleri saymak için bayağı göznuru dökülmüş belli.. yapanın eline sağlık nalana..

 3. nalana

  ben de severim ,hiç yapmadım,bende de yok .olsaydı kullnırdım.kullan neduk kullanoyacı sende çevrene öğret de unutulmasın.

 4. oyachn

  İzmirde her semtte varmı bilmiyorum ama Balçova belediyesinin Semt Evleri adı altında başlatmış olduğu bir çalışma var. Bütün malzemelerini ve eğitmenlerini belediye karşılıyor Telkırma, kırkyama, kurdele nakışı, takı, dikiş, ahşap boyama, mefruşat sırayla bunlara katılmaya çalışıyorum bu tür çalışmalar tüm türkiyeye yayılsa ne kadar iyi olur. Kaybolan değerlerimizi yaşatırız.

 5. nalana

  Ne güzel ,oyacııhanım fırsatı değerlendirmeniz ne güzel .bu ve bu hafta yayınlanan yazılarımdaki eski nakışlar Ankaradaki İzmirliler Derneği bşk.Zehra hanımın evindeki işlemeli örtüler.Yani onlar da İzmirden

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn