Cuma, Ekim 28, 2016
Kağıttan Eğlencelikler

Kağıttan Eğlencelikler

2

Kağıttan maket yapmayı sever misiniz? Yapmayı sevmesenizde bakması bile eğlenceli olabiliyor bazen. Aşağıda sizler için kağıt maket modellerini içeren internet sitelerinden beğendiklerimi derledim.* Paper Toys: Zengin bir arşivi var. Özellikle araba modelleri çok güzel. Kolleksiyonda, eyfel kulesi, dubai saat kulesi gibi modeller de var. Modelleri çoğu siyah beyaz.* The Toy Maker: Tamamı renkli maketlerle dolu bir internet sitesi. Çoğu maketin tek sayfaya ya da çift sayfaya çıktı alabileceğiniz PDF’leri mevcut. Özellikle çocukların yapabileceği yapboz, sepet gibi maketler çok başarılı.

The Toy Maker arşivinden bir örnek
The Toy Maker arşivinden bir örnek

* Haunted Paper Toys: Korku sever bir insanız burada maketleri seveceksiniz. Oyunlar, kutular, maskeler içeren karanlık bir site.* Paper Forest: Kağıt maketler üzerine başarılı bir blog.* Paper Toys – Makiko Azakami: Profesyonel bir sanatçı olan Makiko Azakami’nin internet sitesi.Peki nasıl yapıyoruz? Beğendiğimiz maketin çıktısını uygun gödüğümüz boyutlardaki kağıtlara çıkartıyoruz. Sonrasında mukavva üzerine yapıştırıp kesiyoruz, biçiyoruz. Burada yapılmışı var. :)

2 YORUMLAR

  1. Bu tarz işleri çok seviyorum hem bebişleri olan annelere hem de öğretmenlerin işine çok yarıyor. Hem teknoloji hem el işi hem eğlence hem motor gelişimi hem zihinsel gelişim hepsi bir arada. Bu paylaşımları readerımda yıldızlıyorum ama buradan tutmaya başlıyım artık :)