KAPI SÜSÜ

-
biz yaptık
biz yaptık
biz yaptık
biz yaptık

bu kapı süsününün yapımı çok kolay. ataç, takvim yaprağı, not raptiyesi ve çıta gerekiyor. takvim yaprağını ataçın boyutunun 3 misli kadar büyüklükte(uzun şeritler yapıp kesmek daha kolay) kesip, şekilde ki gibi katlıyorsunuz, ataçın üstünden ataç içten uçları tutacak şekilde geçiriyorsunuz. boş ataçı kapladığınız ataçın ucundan zincirleme geçirip, aynı işlemi istediğiniz uzunlukta devam ediyorsunuz. eşit aralıklarla raptiye ile çıtaya tutturuyorsunuz. herkes renkli taş veya metal zannediyor. yapımı çok kolay. çocuklarla birlikte yapmak müthiş zevkli.

24 yorum gelmiş

 1. çoOoOoOoOoOook beğendim ben bu kapı süsünü..ellerine sağlık..en kısa zamanda bende pencereme yapıcam bundan…çok kıskandım bak seni..:)

 2. teşekkürler. pişman olmazsınız, ben 3 yıldır kullanıyorum, temizliği çok kolay, sadece çıtanın tozunu almanız yeterli.tekvim yaprağı parlak kuşe kağıdı olduğu için toz tutmuyor. camlarıda sinek pisliğinden koruyor. hemde çok güzel duruyor. ben sefa nın odasının camına yaptım.

 3. aman kardeş tam benlik niye ben masrafsız projeleri daha çok severim ..işindeki içindeki yaratıcılık daha fazla olduğundan balkon kapısına düşünüyordum boncuklu bişeyler aralara takkim yaprağıda attıkmı masraf düşer sağol be…ablamda kızının odasına yapmış onun yaptığınıda yollamı bitince siteye ii oldu bu ..hele benim gibi işi gereği ataç koleksiyonuna sahip biri için çokkk ii olduyaa temizliği geri dönmem lazım nerden açtım siteyi şimdi dönmekte gelmez içimden…yaaaaa.. banane banane…

 4. kapı süsü güzel ..ama bi de sineklerin içeri girmesini engellemek gibi bi misyonu olsa daha şahane olurdu..var mı ööle bi görevi yoksa sadece süs müdür bu şey?orda resimde de bişi var ama anlamadım nedir..İLAN:itina ile 10 derste fotoğraf çekmesi öğretilir.Kadraj,pozlama,netleme ile ilgili sorunlar yok edilir..

 5. 1. si senin bu konuda ki yorumunu çok merak ediyordum.2. si daha sık ve uzun yapılırsa sinekleri kesin engeller.3. sü çok dayanıklı çocukların koparma olasılığı yok.4. sü acemilik işte kabul ediyorum, ayar yapamamışım. yoksa foto mak. mükemmel valla. bizim kameranın papucunu dama attı.takılırsam yardım kabul edilir.

 6. canım sefaa… izmir sıcakk yanıyor.. bırak kapı süsünü falan sıcak için çaren varsa onu yollaaa:)))öptük seniii

 7. canım sefaa… izmir sıcakk yanıyor.. bırak kapı süsünü falan sıcak için çaren varsa onu yollaaa:)))öptük seniii

 8. klima, duş, havuz, deviz, el vantilatörü, balkona su doldur, plastik havuz, havuzun içinde masa, bikini, mayo ile dolaşma(evde) ve alacan uçak biletini, geleceksin buralara oooooooooh küfür küfür……..

 9. renk renk olması harika her eve her mobilyaya uygun..masrafsız zevkli ama en güzel dergi kapaklarıyşla olur sanırım yada doktorlara verilen renkli dosyalarla..;)

 10. lilacım, sağol…kağıt olmasına bakma, neredeyse 6 yıl olacak hala kapımızda kullanıyoruz… kağıt olduğu anlaşılmıyor…

 11. valla başla…bak göreceksin hem çok kolay hemde çok zevkli…ama baştan söyleyeyim…kapında gören isteyecek, bana da yap diye:)kalın kuşe parlak takvim yaprakları ve reklam posterlerinden bul kullan…

 12. Ay ben de yapmıştım bundan seneler önce ama şimdi bulamıyorum, sanırım bir önceki taşınmamızda kargaşaya geldi atıldı heralde. Ben de yaparken aylık dergilerin sayfalarını kullanmıştım ama fazla kullanmak nasip olmadı, bir daha mı yapsam ne :))

 13. pembeli olanından banyo kapısına yapacağım ben bundan,şimdiyese oturma salonumun kapısına tığla zincir çekerek ve metal zincirlerle ponpon ve keçe çiçekler püsküllerle bir deneme yapıyorum bir kolyemi bile kullandım birazdan biter eklerim:)

 14. Benim kapı süsü bitti fotoğraflamaya çalıştım ancak tam karşıda pencere olduğu için hoş görünmedi,akşam deneyeceğim :)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Doğal malzemelerden balkon süsü yapımı

| | 0 Yorum

Merhaba. Yarışmanızı görünce (ödül de uzun zamandır incelediğim sizzix olduğundan) hemen işe koyuldum. Önce malzemeleri toparladım. Ağaç kütüğüm, boya kovaları, doğal taşlar, yumurta kabukları, mukavva parçaları, alçı, tutkal, boyalar. Boya...