Keçe kelebekli duvar süsü ve pano

-

kece-kelebekli-duvar-susu
Keçe kelebeklerden yaptığım ağaç süslerini istek üzerine duvar süsü olarak da yaptım. Keçeye çizdiğin kelebek kalıplarını kestikten sonra çift taraflı hazırladığım kelebekleri gönlüme göre süsledim. İşin en zevkli yanı da bu sanırım. Yaptığım işleri eldeki ponpon, inci, boncuk, kurdele, dantel, çiçek vs. ile süslemek.

Uzun olan duvar süsünü yapmak için kelebeğin gövdesinden iki adet, gövdeyle uyumlu seçtiğim renklerden yaptığım daha küçük olan üst kısımlarından da dört adet kestim. Kelebeğin ortasındaki gövde kısmını da iki adet hazırladım ve onları da süsledim. Kelebeklerde hiç dikiş kullanmadım, birbirlerine sıcak silikonla yapıştırırken aynı anda da kurdeleye yapıştırdım parçaları. Hazır aldığım çiçekleri de çift taraflı hazırladım ve çiçeklerin bazılarına yapma çiçekler yapıştırdım.

İncileri kelebeğin kanadına misina ile diktim.

Çocuk odası için hazırladım incili olanı, çok da sevdim keçeden kelebek yapmayı :)

Hediye gelen paket süslerini, kurdeleleri, tek tek kalmış düğmeleri, çocuklarımızın kırılan, bozulan toka ve taçlarındaki çiçek ya da hayvan figürlerini atmayıp saklarsak, elimizde bu işler için küçük çaplı bir hazinemiz olur ;)

kanavice-kasnak-pano

Bir de kasnaklı pano var size göstermek istediğim. Bu deseni gördüğümde çok sevdim, hem çok kolay hem de çok güzel bir desen. Çabucak etamin kumaşına işledim ve yapışkanlı tela yapıştırdım arkasına ütü yardımıyla. Sonrasında beyaz tutkalla desenin etrafını geçip, tutkal kuruduğunda kestim dikkatlice deseni. Kasnaktaki puantiyeli kumaşa etamini, beyaz iple birkaç yerinden tutturup, alt kısmına da annemin işlediği ince danteli koydum. Üst kısmına puantiyeli geniş bir kurdeleyle fiyonk yaptım ve çok kısa zamanda panom hazır oldu…

Kolay gelsin hepinize…

Blogum 

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
esencan

İki çocuklu bir anneyim, çalışıyorum. İş ve çocuklar dışında kalan zamanlarımı keyif aldığım hobilerimle değerlendiriyorum... Keyif almak ve keyif vermek için yaşıyorum... Son zamanlarda keçelerle takılsam da ilk ve en büyük aşkın kanaviçe...

Bir Cevap Yazın