Cuma, Ekim 28, 2016
Masa örtüsünden Şahane bir elbise

Masa örtüsünden Şahane bir elbise

11

Geçtiğimiz yaz Çanakkale Biga ilçesinde pazaryerinde gördüğüm bu masaörtüleri çok hoşuma gitti ve bu kumaştan bir tunik elbise olabilir mi diye düşündüm ve düşünmekle kalmadım hemen uygulamaya geçtim. Kaynağına gidip son günlerde favorim olan mor renginde bir masaörtüsü aldım. Güzel bir şekilde biçip terzi komşumuz sayesinde makinada bir güzel diktik. Sağolsun kendisi boyun kısmına güzel bir bağcık yaptı.

bağcık
bağcık

bağcık
bağcık

ve işte sonuç.

elbise
elbise

Severek giyiyorum. Bir de arkadaşım Kastamonu’da sofrabezi olarak satılan kumaşlardan bana hediye almış. Ben de boş durmadım ve yine kendi kafama göre biçip terzide diktirdim. Bu da bir başka sonuç.

etek
etek

11 YORUMLAR

  1. mor rengi bende severim.heleki oğlum mor hastası.sanırım bu elbiseyi görse.sende dik diye tutturur tam da yılın rengi.güle güle giyin

  2. vay canına..hindistan dan geldi bunlar diye 300 kaat etiket koysan leblebi gibi gider..en azından ” hindistan dan geldi” diye hava bassan o da olur..çok sevdiğim tarzda olmuş .hararetle tebrik ederim..

  3. bence olay budur.simetrik oluşu rengi ve özellikle o ortada ki sarı desen çok orjinal olmuş. aslında basit bir model ama kumaşla bütünleşince bide renk süper olmuş

  4. benim mikrobum pek tutuldu valla..gören bayılıyor yataklara düşüyor..bi kamyon daha sipariş ettim..hayırlısı bakalım..