34 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  beş yaşındayken örmüşüm bunlardan, annem hala saklıyoro zamanlar dermiş çeyizine saklayacağım diye ama hala bana vermedi.

 2. Avatar photo

  yuh! gamycim,izninle…ben daha donumu toplayamıyordum;birçoğumuz gibi:))aaa ama ben de çok güzel şarkı söylerdim…ahh ahhh..harcandık!

 3. Avatar photo

  hala var ganeja…özellikle şallar…o kadar da güzel duruyorlar ki..annem hala yapacak bana:(((sıra bunlara gelemedi diğer siparişlerimden…

 4. Avatar photo

  Sahi ya benimde dolapta bir hırka ve kazak takımım vardı şimdi hatırladım.Ama ben battaniyede şalda (fazla renk karmaşası olmadan) daha şık buluyorum.

 5. Avatar photo

  Ben de çok zeviyorum bu örneği. Mudoda turunculu yeşillisini görmüştüm biraralar, ben de örecem dedim, eve gelince geçti. :)

 6. Avatar photo

  anneannem örerdi, bende elinden bıraktı mı alırmışım örmeye çalışırmışım annneanem öğretmişti rahmetli, bak onu da taa buralarda anasım varmış…tamam yol göründü anneme gidip toplayayım yaptıklarımı.valla ya ne yetekmişim değil mi kızlar. annem hep der ama o zamanlarda hep tığla işlere yatkınmışım, 8 yaşında ördüğüm süeterimin fotosunu çekeceğim size bak aklıma getirdiniz, eve gideyimde.

 7. Avatar photo

  Valla ben resimdem başka birşey yapamazmışım beceriksizin tekiymişim yani.Nerdeee tığla örmeler falan.Liseye kadar bir tane yumurta bile kırmışlığım yoktu.Elbecerilerimi lisede keşfettik.

 8. Avatar photo

  15 yaşımda yaptığım yağlıboya tablo resmin fotosunu çekip koysam…yok ben cidden marifetlimişim..alışmışız ailecek benim yaptıklarıma da garip gelmiyor…

 9. Avatar photo

  sen yine iyi, ben şunun şurasında 4-5 yıldır keşfettim:( sadece tamir-onarım becerilerim var sanırdım…meğersem sadece zanaat değil sanatsal dürtüler de varmış ellerde…

 10. Avatar photo

  İsteri isteriz biz unutturmayız sana.Aaa bak benimde tablo denemelerim var.Ama benimkiler yağlısından değil ıslağından.

 11. Avatar photo

  Aaaa burada herkes ” efendim ee ben küçük yaşta başladım sanatıma, aileden geçti herhalde” demeye başlayacaklar.Napalım yani küçük yaşta başladıysanız.Bizim eller armut toplamış oyun oynamaktan başka bi işe yaramamış. :/

 12. Avatar photo

  valla ha!…hem de benim en can alıcı noktamdan vuruyorsunuz…çöp adam bile çizemiyorum ben:((((((

 13. Avatar photo

  :=))))ganeja bil ki bugün ömrüne ömür kattın;kaliteli de bir ömür olsun inşallah..:))))benim de kalemim çok iyidir işte…ilkokulda başladım şiir,düzyazılara…yazmak ve okumak bambaşka bir aşk..

 14. Avatar photo

  Benim babam da güzel resim yapar, ahşaptan objeler yapar, annem zaten 10 marifet, oğlumsa bana hiç çekmemiş. Ne yeteneği ne sevgisi var sanata. Zoraki birşeyler yapıyor işte.

 15. Avatar photo

  bekledim birisi “kundakta iken zıbın ördüm ” diyecek diye ama allahtan diyen olmadı..(du bakalım saat kardeş belki diyen olur.)

 16. Avatar photo

  örgüden araba kılıfı, klozet takımı, hatta tv yapan insanoğlu zıbın öremez mi? örmüştür illa zaten..lafın kısası zıbın örülür…haa bebek isilik olursa karışmam ona göre..

 17. Avatar photo

  iki gün evvel resmime sahip bir dostum (yıllar oldu çünkü) aradı beni..”gamy, senden ….tarihine bir resim istiyorum. çünkü evliliğimizin 20.yılını kutlayacağız..eşime senin resmini hediye etmek istiyorum…” bize şans getirdin…evlendiklerinde düğün hediyesi olarak resim hediye etmiştim.sağolsunlar çok beğendiler ve salonlarının baş köşesinde asılı durur.durdum…bir düşündüm..20 sene..yani ben 25 senedir resim ve sanat + el becerileriyle ilgili uğraşıp duruyorum…vayy dedim yıllara bak…ve hala uğraşıyorumben seviyorum yaasizleri de :)

 18. Avatar photo

  bende 7 yaşımdan beri yemekle uğraşıyorum 10 yaşımda mantı açmaya kalkmıştım annem evde yokken tabi kalın olduğu için hamur gibi olmuştu pişince ama annemler sağolsunlar hevesim kırılmasın diye çok güzel olmuş deyip bir ısırık alıp on dakika evirip çevirdiler ağızlarında :) ama şimdi güzel açarım mantı hamurunu bende becerikliymişim değilmi arkadaşlar :))))))

 19. Avatar photo

  bu arada ececerencim kusura bakma bu güzel yatak örtüsüne yorum yazmayı unuttum çok hoş gözüküyor perfect yani :))

 20. Avatar photo

  çok güzel bir yatak örtüsü.diğer yorumlara gelince kundakta zıbın örmedim amaKARA MURAT BENİİİMMMM (evet evet iğrenç espriydi)

Bir yanıt yazın

Artık yünlerden battaniye örgüsü

| | 1 Yorum

Örgü battaniyeleri çok severim, renkli renkli yumuşacık, yatak örtüsü olarak da çok şık buluyorum. Yarım kalmış yünlerin değerlendirilmisine de fırsat sağlıyor. Yapılışı: önce 3 ilmekle başladım, her sırada birer birer...

Tığ işi zigzag battaniye yapımı

| | 1 Yorum

Bence öyle, kış deyince aklıma rengarenk yünler gelir, tuhafiye dükkanları gelir gözümün önüne, tıka basa yumak yumak dolu dükkanlar, rengarenk tığlar, şallar, bereler, motif motif kazaklar… Bu yarışmayı duyduğum anda...

Kış temalı sevgi dolu battaniyem

| | 12 Yorum

Benim için kış demek dizimde battaniyem, yanımda kedilerim, kitaplarım, kahvem, dışarıda iklime göre yağmur veya kar demek. En azından kışı romantik yanından algılayınca bu şekilde hissediyorum. Diz battaniyesi de vazgeçilmezim....

Hanım dilendi bey beğendi motifli battaniye örgüsü

| | 0 Yorum

İlk başta yaptığım ürünü bir kolaj olarak yayınlayayım dedim, yazının devamında tek tek resimlerle açıklayacağım:) Yarışmayı ilk duyduğumda ve konusunun kış olduğunu öğrendiğimde aklıma hemen kitap, kahve ve battaniye üçlüsü...