Organik Süs

-

Tamamen doğal bir süs yapmak ister misiniz? İşte burada yapmışlar, portakal, tarçın vb ipe geçirip br dal parçasından sarkıtmışlar. Bunu kışın kalorifer peteğinin üst kısmına falan asmak lazım ısıdan dolayı evinde mis gibi kokmasını sağlar.

24 yorum gelmiş

 1. embir diyor ki;bende de tarçin ve karanfil var. Portakal da bulursam bu iş tamamdır :))

  gel ,portakal da benden olsun.Gimsa da vargörünüşü çok güzel,dekoratifama kızlar kuruyunca pek öyle kokmuyor ,yani hayal kırıklığına uğramayasınız.

 2. Teşekkürler Nalan ablacım, ısı olursa koku olmaz mı? Olmadı üzerine iki damla portakal esansı dökeriz :))Nalan abla sizi facebookta göremedik, Miray, Kondor, s12, Örgüeli, haydi bekliyoruz.

 3. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  E peki Nalana Ablacım nasıl kurutyorlar ki :S Küflemiyor mu? Ben bir tek elmanın kurusunu gördüm organikçilerde. Ne yapıyorlar alıp katır kutur mu yeniyor… Sorucam sorucam utanıyorum valla :D

 4. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  embir diyor ki;Teşekkürler Nalan ablacım, ısı olursa koku olmaz mı? Olmadı üzerine iki damla portakal esansı dökeriz :))Nalan abla sizi facebookta göremedik, Miray, Kondor, s12, Örgüeli, haydi bekliyoruz.

  Facebook’un neresindesiniz ki? Geçen hafta açtım yine fenalık geçiriyorum zaten… Yok biri dürtüyor biri tekmeliyor.

 5. ben oraya gelemem dolmuş yok,biri beni kaydetmeli biri de giriş çıkışı öğretmeli…(facebook’a)portakal dilimini sıcak bir ortamda ısı kaynağına yakın astın mı kurur,elmaları sanırım ilaçla falan işlem yapıp kurutuyorlar.kaysıları tuzlu veya limonlu suya batırıyorlardı.embir, esans sıkmak iyi fikir,elma kurusu gibi şeyleri keklerde ve müslilerde kullanıyorlar galiba miraycığım.bir de mumun içine katılarak dekoratif mum yapmışlar orda görmüştüm.bizde ise eskiden elma erik vişne gibi meyveler hoşaf yapmak için kurutulurdu.

 6. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Nalan ablacım http://www.facebook.com a gir. Eğer karşına gelen sayfa İngilizce ise sayfanın altına doğru Facebook © 2008 yazıyor onun yanında English yazısı var ona tıkla oradan Türkçe’yi seç. Sayfayı yenileyecek sana. Oradaki bilgilerini doldur kayıt de. Karşına gelen yeni sayfada harfleri yaz kayıt de.-biraz bekle- Yeni gelen sayfada e-mail adresini doğrula diyecek. Emailine git orada Facebook’tan gelmiş bir mail var. Oradaki linke tıkla. Facebook açılacak tekrar ve senden arkadaşlarını bulmak için mail adresinin şifresini soracak. Şifreni yaz. Arkadaşlarını bulacak. -Ben şu an sahte bir adresle denediğim için arkadaş bulamadı arkadaş bulunca ekle falan diyorduk sanırım o kısmı hatırlamıyorum- profil bilgilerini isteyecek. Okuduğun lise, üni vs falan. onları da doldur. 3. adımda ise yaşadığın yer sorulacak. Onu da yazıp onayla. Sonra karşına yeni bir sayfa gelecek. Sayfanın üstünde PROFİL yazıyor ve yanında düzenle… DÜZENLE’ye tıkla. Minik sekmeleri olan bir form gelecek. O kısımları doldur. Resim yükle.Geldik arkadaş bulmaya ya da eklemeye. Şimdi sol da ARA kutusu var. Oraya arkadaşının adını ve soyadını yazarsan sana arkadaşını bulacak. Tabi aynı isim ve soyadda birinin daha çıkması olası. Resimlere bakacaksın o zaman :D Listedeyken her resim ve kişi adı kutu içinde. Biraz sağında ARKADAŞ OLARAK EKLE tarzı bir şey yazması lazım. Ona tıklarsan o kişiye senin davetin gidecek.Mesela şimdi buraya kadar tamamladıysan eğer ARA kutusuna 10marifet yaz. Grup çıkacak karşına. Gruba Katıl’a tıkla. orada zaten biz varız:p Mesela beni gördün demi… Benim resmime tıkla arkadaş olarak ekleye tıkla.Heh bu kadardı sanırım. Daha bir sürü inciği cinciği var da. Şimdilik bir kaydını ol m1in dediği gibi gerisi kolay ;)

 7. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  embir diyor ki;Valla bravo Miray, Nalan abla bu kadar anlatımın üstüne bizi kırmazsınız di mi?

  Bence de bravo bana :D Siz devam edin şimdilik ben çıkayım :D Eczane toplamaya gideceğim :D

 8. işlem tamam orda bulduğum 16 kişiye arkadaşlık teklifi yolladımneduk hatırlar biz gençken sizin çıkma dediğiniz olaya arkadaşlık teklif etme derdik

 9. Yok biri dürtüyor biri tekmeliyor.

  oyy nası güldüm.ağzına sağlık kız. ben sevemedim şu face- bokumu….ingilizce okur, türkçe yazarım.vallahi ben kaşınıyorum gece vakti.tooooooooooooorrrrr…

 10. Yıllaaar yıllar evvel :D yazdıgım yaz geldi aklıma :)Portakal ve Karanfil TopuBirbirine çok benzeyen çalışmalar, ben kuruturken problem yasamamıstım.Gerçi benim portakal bütün halde kurutuldugundan olabilir.Gerçi bütün halde daha zor olmaz mı :)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Keçeler, ipler, boyalar kısacası renkler, eğlence, tasarım, yaratıcılık işte ben embir :)

Doğal malzemelerden balkon süsü yapımı

| | 0 Yorum

Merhaba. Yarışmanızı görünce (ödül de uzun zamandır incelediğim sizzix olduğundan) hemen işe koyuldum. Önce malzemeleri toparladım. Ağaç kütüğüm, boya kovaları, doğal taşlar, yumurta kabukları, mukavva parçaları, alçı, tutkal, boyalar. Boya...