Cuma, Mart 31, 2017
Örgü sevenler için benden bir fener

Örgü sevenler için benden bir fener

11

-Tığla kareler örüyorsunuz ve bunları birleştirip bir küp yapıyorsunuz.-En üstteki kareye lamba için bir açıklık bırakıyorsunuz ve büzmek için bir ip takıyorsunuz-Kırtasiyelerden bulabileceğiniz çıtalarla 2 tane çerçeve hazırlıyorsunuz, boyuyorsunuz.-Çerçeveye tutturmak için küpün köşelerine tığla düğme ve ilikler örüyorsunuz.Böylece lambanız tozlandığında çerçeveden ayırıp makinaya atabiliyorsunuz .-Dekor olarak tığla toplar örüyorsunuz (büyük boncuklar da olabilir ) ve püsküllerle süsleyerek köşelerden sarkıtıyorsunuz.

Ya da lambanızı küp değil de silindir şeklinde örüyorsunuz. Alt kısmı açık bırakıyorsunuz ve saçaklar yapıyorsunuz.Uçlarına renkli boncuklar ( mümkünse renkli cam boncuklar ) takarak süslüyorsunuz.Çıtalardan çerçeve yapmakla hiç uğraşmıyorsunuz ve kullanmadığınız bir kasnağınızı boyayarak lambanıza takıyorsunuz.İkinci anlattığımın fotoğrafını çekemedim, sizin hayal gücünüze güveniyorum : ))Bu projeyi kumaş kullanarak da çalışabilirsiniz. Fırsat bulabilirsem onların da fotoğraflarını ekleyeceğim.Sevgilerimle

11 YORUMLAR

  1. Ay şimdi bunu siz mi yaptınız???Bayıldım ben! O kadar güzel, o kadar işlevsel ve yapılabilirki; ellerinize sağlık.Çok etkilendim :)