Çarşamba, Nisan 26, 2017
ÖRÜMCEK ÇATLATMA:))

ÖRÜMCEK ÇATLATMA:))

22
cam tabaklarım
cam tabaklarım

Bunlar da örümcek çatlatma tekniği ile çatlatılan camlar:)) önce cam obje temizlenir, glass tile sürülür tek kat…kuruyunca istenirse tabi, dekopaj tutkalı ile resim yapıştırılır.. ben resim istememiştim ama, “yok çiçek resmi olsun güsel olur” dediler. ama bence sade daha güzel olurmuş…örümcek çatlatma sıvısının şeffaf olanı tek sürülür, kuruması beklenir…daha sonra renkli olan sıvı sürülür ama sürme tekniği tuğla dizer gibi olacak, yani küçük kareler olacak fırça ile ( ben denedim direk fırça ile baştan sona gidince çok çatlamıyor.) o da kuruyunca sarı metalik boya sürülecek…bunların hepsi camın dışına yapılıyor…sonra da vernik…bunu süs amaçlı kullanıyorum makinaya pek dayanacağını sanmıyorum çünkü…

22 YORUMLAR

 1. Evet evet Cevcevin terlikler hep başrolde.En sevdiğim çatlatma tekniği, yeşile de çok yakışmış ama bence de çiçeksiz böceksiz daha hoş olurmuş. Sen uyma onun bunun aklına Cevcev.

 2. cevcev senin sayende de ne güzel şeyler öğrendim..çook teşekkür ederim..bu güzel şeyleri dekor amaçlı olarak mı kullanacaksın?

 3. ben sehpa üzerinde kullanıyorum bu tabakları…rengine gelince o rengi ben oluşturdum aslında…yeşil renk yokmuş bende sarı ve laci aldım böylelikle istediğim tonu tutturdum…ben de en kolay bu örümcek çatlatmayı yaptım ve çok sevdim…isteyen olursa detaylı mail atabilirim…aslında çok hoş bir polyester tabak yaptım ama hediye verdim onu sizlere fikir olsun diye söylüyorum onun ortasına da transfer tekniği ile evlilik fotolarını koydum kayınvalidenin kenarlarını da örümcek çatlatma yaptım çok hoş oldu…yazlığa götürmüş komşuları pek beğenmişler..:))

 4. Evet evet çok güzel :) Hani ahşap boyamadan tekniğinden anlamasamda çok güzeller. Cevcev içine bir de şu cam taşlar varya dekor amaçlı onlardan doldurucaksın sonra sehpanın üstüne hooop oturtucaksın. Evde canını sıkan biri olunca fırlatıcaksın cam taşı :) Cevcev cidden güzel olmuş… Kenarda da poşet kutusu var sanırım :)

 5. kayınvalidenin kenarlarını da örümcek çatlatma yaptım

  Cevcev ellerine sağlık, kayınvalideyi çatlatmak iyi fikir :))

 6. ya harikasınız yaa…öyle güldüm ki…insan yazdıklarını okuyunca hiç anormal bişi yokmuş gibi geliyor tabi…bide ben okurken tonlamaları da unutmam sanki beni tanıyosunuz ya…hııım güsel olmuş, anlarlar canım derim…sesiber harikasın yaa..allahımda seni güldürsün yaa…sevgili fraise,fikrin muhteşem…resimlere gelince toplu çekim yaptım :))ortalıkta olanları topladım o gün kendime fotografçı süsü verdim hani katalog hazırlıyormuşum gibi:))ya ben deliriyormuyum dersiniz…dün de tv dekiler program bitti gidiyo ben de onlara el sallıyorum…kendimi yakaladım o halde elim havada kaldı:))

 7. dün de tv dekiler program bitti gidiyo ben de onlara el sallıyorum…kendimi yakaladım o halde elim havada kaldı:))

  cevcev seni de fıkra gibi şahsiyetler grubuna alıyorum..o ne ya öyle:=)

 8. Ben de sana çok güldüm yaa. İtiraf edeyim evde bazen yemek yapmak zulüm gelir. O an başlarım yemek programı sunmaya ve işte o andan itibaren kaptırır kendimi, derli toplu bir yemekler yaparım ki biri beni de durdursun canım. :)

 9. aslında kendimi anlatmayı sevmem…arkadaşlarım hergün arayıp günlük gülme dozlarını alıyolar…raporluyum ya…işe dönmem için çok baskı var:))ofis bensiz tatsız tuzsuz muş…ben onların yalancısıyım:))))sevgili nokturn allah kimseyi gülmekten ayırmasın…sesiber benim evde yaptıklarımı bir görsen varya:)))

 10. burda yazışan arkadaşların bir gün biyerlerde bulıuşması lazım…10 marifet bir parti düzenlemeli:)))tanışma kaynaşma yemeği :))

 11. Açık alan olsun mümkünse yayla filan. Kapalı medeni mekanlar kaldıramaz bizim gürültüyü, kuzu çevirir, sucuk mangallarız, 12 oruçlu ya gelemez yazzıkk

 12. 12 de gelir tabi ki …oruçlu olmak tanışmaya mani olmaz…maksat muhabbet yemek bahanesi :))sucuk yapmayız olur biter:))

 13. AY BUYRUN YİNE SIYRIKLAR.ORG DURUMU OLMUŞ BURDA.BENDE TV PROG. AÇILIŞLARINA “İYİ GECELER” ANONSLARINA “İYİ GECELER CANIM” DİYE CEVAP VERENLERDENİM..İYİ Mİ. EL SALLAYAN, PROG. SUNAN..OY OYOO