Cuma, Ekim 28, 2016
Özdeş parçalardan farklı tasarımlar

Özdeş parçalardan farklı tasarımlar

13

Çabuk sıkılan veya değişikliği seven biriyseniz, bu fikir size çok uygun olabilir. Özdeş plastik parçalardan oluşan bu tasarımlar 2001 yılında Danimarka Tasarım Ödülü’nü kazanmış.Not: Gerçi linkler İngilizce ama nasıl yapıldığına görsel dair açıklamalar da fikir verici olabilir.

13 YORUMLAR

  1. nasıl yapıcaz bunları hivaye kardeş..hiçbişe anlamadım..bi yardım lütfen..please help me..diyom ama denilmesin “eee madem biliyon ingilizce sen yardım et bize” diye..ben ööle çat pat I love you,come,go,hello gibi şeyler biliyom..hivayeden yardım talep ediyom bitte..danke..

  2. Şimdi bir yerlerden yarı saydam, hafif sertçe plastikimsi bir şeyler bulucaz, sonra sitedeki şekle uygun kesicez, sonra da birbirine geçirip kapalı bir form haline getirmeye çalışıcaz. Nasıl? Çok açıklayıcı oldu değil mi? :)Sitede de bir “how to” kısmı var, anlatmaya çalışmış ama biraz da el becerisine ve hayal gücüne bağlı galiba…

  3. bende yazdığın gibi düşünmüş ama o plastik ne olabilirmikiaklıma telli dosya diye kullandığımız maddenin renkli yani daha kalın kısmı geldi ama çokta kalın gibi gelmedi…neyse ya bunu yapmayı verelim…

  4. bence de zaten çok toz olur bunlar.hele de plastik aman aman ben almayayım.ya kondorcum senin imzanda bir harf mi eksik ben mi öyle sanıyorum.strese karşı durun değil midir doğrusu.takıntılı hatunum ben gözümü rahatsız ediyor.

  5. haklısınız, tozu bırakın bir tarafa, olduğu gibi kışın kapkara kömür islerini üzerine çekiyor. temizlemek bindert.bu ne dikkat sesiber; ben de kendime dikkatli derim. kaç kez okudum ben bunu yahu:)neremle okuduysam……kondor değiştir şunu lütfen. artık benim de gözüm takılır sürekli.

  6. nası yani valla hivayeciim hiç bişe anlamadım gene..gerçi çocukken ortamda pek oyuncak olmadığından rahmetli babam gömlek yakalarını dik tutsun diye paketlerde bulunan plastik leri kıvırıp bööle bi tarafına bastırınca ses çıkaran bi icat yapıyodu..acaba onun gibi bişiy mi?..sesiber bu ne işi bööle saat12 de işe mi gidlir..valla bı çıraklıktı ofisboyluktu çaycılıktı varsa ööle bi elemeana ihtiyaç biz de o işyerine takılalım..ohh mis gibi iş..12 de git 5 te çık..

  7. Tasarım ödülü aldığı kadar da var hani…Çok orijinal,yapmayı düşünürüm doğrusu…