Cuma, Ekim 21, 2016
Patchwork Yatak Örtüsü

Patchwork Yatak Örtüsü

38

Bir önceki yazımda paylaştığım kırlentin modelinden tek kişilik yatak örtüsü.Pike olarak da kullanılabilir.Bloğun yapılışı bir önceki yazıda mevcut.Model görülebilsin diye iki kişilik yatağın üstüne serdim.Tamamını elde diktim.Deli miyim ne? Artık kumaşları kullanmak renk kargaşası yaratmasın diye belli bir dizayn oluşturmaya çalıştım, gelişigüzel yerleştirmedim.Ve diğer fotoğraflar…

38 YORUMLAR

  1. Sevgili pinkly bir yılda bitti ama kışın kurdele nakışına devam ettiğim için pek elime alamadım.Çalıştığım için gündüzleri de yapamadım.Demekki dolu dolu 3 ay sürdü.

  2. mavi çok teşekkür ederim, güneşedoğru hoşgeldin uzunca bie aradan sonra, beğenmene çok sevindim.Farfincim çok teşekkür ederim.Sibelciğim sen patchwork ustasısın, ne yapabilirim kenarına ya da yapmalı mıyım?

  3. Yok hayatım ne ustası benim yaptıklarım küçücük şeyler.Bak senin gibi büyük işlere cesaretim yok.Yinede iltifatına teşekkürederim.Noblesse’cim benim fikrimi soruyorsun,hemen aklıma şu geldi.Düz renkte güzel bir kumaşa(tafta,kadife,çabuk kırışmayan örtüler) monte etsen.Biliyorum bu kırkyama bayağı uğraştırıcıdır.Sakın pike olarak düşünme.Ozaman çabuk eskir.Yatak örtüsü olsun ki daha kalıcı olur.Baktın zorlandın yorgancının da fikrini al.Annem bana evlenirken, motiflerden ördüğü dantelleri birleştirip yorgancıya götürmüş.Oda güzel kahverengi taftaya dikmiş.Dümdüz büyük dikdörtgen.Kenarları fırfırlı bile değil .Taftanın altında da parlak olmayan astar kumaşta var.Yani serince kaymıyor. .Ama öyle rahat ettim ki sorma gitsin.26 yıldır bıkmadan kullanıyorum.Sermesi katlamasıda çok rahat.Hiçde eskimedi.Annemin göz nuru o,gözüm gibi bakarım.Sende öyle yap.Daha kalıcı olsun.Sordun,uzunca yazdım.Umarım sıkmadım.Hoşca kal.

  4. sibelcim benim kumaşlar pamuklu, tafta yakışır mı ki?Aslı, favori, mavisofra çok çok teşekkürler.Beğenilmesi çok güzel.

  5. Sevgil Noblesse, ellerinize emeğinize sağlık tablo gibi olmuş harkulade.Güzellikleri paylaşmada buluşmak üzere sevgiyle kalın…

  6. neden bilimiyorum ama bana da ordan bi sıcaklık geliyo. sevgiden olsa gerek :)))hitap edrekende zorlanıyoum arada abla diyorum sanırım mahsuru yoktur :)))))teşekkür ederim he bide bu arada yastıgı bekliyorummm çıkmadı hala

  7. canım benim, yaşım eminim seninkinden fazla, tabiiki abla demenin mahsuru yok, bu hitap şekli beni mutlu ediyor.Yastığı hatırlayamadım.

  8. evet hatırladım, onun üstüne bisürü şey yaptım, yavaş yavaş paylaşayım.ekim başında kurdele kursuna başladım.Kurdele yapmaktan fotoğraf çekmek aklıma gelmiyor.