22 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  puzzle yapmak çok zevkli.. Geçen sene 3 tane de ben yaptım beyaz leylaklı türk kızı, çiçek düzenleyen cariye ve kardeşim için bir kartal figürü.. özellikle beyaz leylaklı türk kızını yapmak çok zevkli oldu.. bu tabloyu çocukluğumdan hatırlıyorum babamın tarih mecmularının bir sayısının kapak resmiydi.. çok güzel..

 2. Avatar photo

  çok güzel, hiç yapmadım ama kolay olmadığını tahmin edebiliyorum, ellerinize sağlık.Sevgili Selma sizinkileri de merak ettim.

 3. Avatar photo

  ellerinize sağlık:) bende de büyük bir pano olacak tarlada laleler var daha başlayamadım cesaret edip sevgili akoninin dediği gibi önce bir yer ayarlamak gerekiyor kimse ellemesin diye:)) veya da bir gecede bitirmek ama beni aşar:))

 4. Avatar photo

  sevgili noblesse beyaz leylaklı kızım maalesef bir kazaya kurban gitti ama onu en kısa zamanda tekrar alıp yapacam bu günlerde bir gazete aynısını kuponla veriyor ama benim yaptığım ahşap puzzlee idi bu sanırım kartondan.. diğer ikisi de hediye gitti, bende birşey kalmadı vesselam..yer ayarlamak mutlaka gerekiyor, bizim ev müsait değil o yüzden yazın annemler yokken yapıyorum o zaman istediğim gibi yayılabiliyorum:)

 5. Avatar photo

  Hepinize çok teşekkürler:)Selma hanım sizinkileride görmek güzel olur.Geniş bir alan istediği doğru.ama uğraşmak çok eğlenceli.Zevkle bitirdim.bozulmadan hemen çerçevelettim.

 6. Avatar photo

  Bende hiç denemedim ama görüntü süper, denemek isterim, hatta bu panoyla kesin aklıma soktunuz, ufaklık biraz büyüyünce mutlaka yapıcam:)

 7. Avatar photo

  sevgili hobi sarayı eğer fotoğraflayabilirsem kartallı olanı paylaşabilirim ama diğerleri maalesef mümkün değil:(gerçekten çok zevkli, hani o tablonun puzzle’ını değil de kendisini yapmışsın gibi gurur duyuyorsun bir de, bu benim eserim diye:)))

 8. Avatar photo

  selmatozan diyor ki;sevgili hobi sarayı eğer fotoğraflayabilirsem kartallı olanı paylaşabilirim ama diğerleri maalesef mümkün değil:(gerçekten çok zevkli, hani o tablonun puzzle’ını değil de kendisini yapmışsın gibi gurur duyuyorsun bir de, bu benim eserim diye:)))

  sanırım bu o minik parçaları birleştirmede verdiğimiz emekten kaynaklanıyor.kartallı olanı bekleyeyim o zaman:)

 9. Avatar photo

  çok şık bir resim seçmişsiniz.emeğinize değmiş.biz bi ara oğlumla geyikli yapmıştık.berbat bişey çıkmıştı ortaya.zamanıma acımıştım.ama ,oğluma söylemedim tabii.sizinki muhteşem …..

 10. Avatar photo

  evet bildiğiniz oyun puzzle :))teşekkürler birdost71sizin yaptığınuız geyikte güzel bir taraf olmuştur mutlaka.üzülmeyin.

 11. Avatar photo

  Eşimin isteği üzerine bizde 8 yıl önce eşimle birlikte tam tayin üzeri bir puzzle yapmaya kalktık şükür ki taşınana kadar bitirdik.Gerçekten sabır isteyen bir iş puzzle işi.Bir daha da asla eşimin aklına uymam zaten:)Çok şık canım.Emeğine sağlık

Bir yanıt yazın

10marifetli Instagram konukları: ebrununkutusu

| | 0 Yorum

10marifetli Instagram konuklarına yine işlerini çok beğendiğimiz bir arkadaşımızı konuk ediyoruz: ebrununkutusu. O nasıl büyük, nasıl renkli bir kutu ise, içinden ne güzel, ne naif işler dökülüyor, bayılırsınız. Tığ işi duvar...

Etamin üstüne isimli kanaviçe panolar

| | 0 Yorum

Kanaviçe seviyoruz hepimiz değil mi? Nakış teknikleri arasında belki de en popüler olanı, en acemisinden en deneyimlisine her nakış severin gönlünü çeleni, çarpı işi de denen kanaviçe desek yalan olmaz. Sıklıkla...

Pembe kanaviçe saat yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar, kolay bir saat yapmaya ne dersiniz? Biraz yöresel biraz yenilikçi. Köşede duran sandığımın içinden çıkan, hatırası olan bu örtüyü hayatıma katmanın zamanı geldi. Kanaviçe kasnağını da kullanımdan kaldıralı epey...

10marifet’ten Instagram kareleri – 1

| | 2 Yorum

10marifet’in Instagram hesabında da büyük bir dünya var. Buradaki üyelerimizin bir kısmı ile orada da beraberiz, buradan oraya giden, oradan buraya da gelenler var ama sadece orada devam eden bir...

Kış temalı etamin işleme pano yapımı

| | 5 Yorum

Kış geceleri uzundur, öyle yaz gecelerine benzemez. İşten çıkar eve gelirsin, yemeğini yersin, çocuklarınla oynarsın bakarsın saat hala çok erkendir. Televizyon izlersin, kitap okursun vakit geçmek bilmez. Ama eline aldığın...