Çarşamba, Ekim 26, 2016
Sakagun örgüsü

Sakagun örgüsü

26

Floş iplerle oynarken keşfettiğim bir örgü. Arkadaşlarla adını Sakagun örgüsü koyduk. Yapılışını buradan görebilirsiniz.

Deri ip kullanarak da yapabilirsiniz.

26 YORUMLAR

 1. çok hoş olmuş ya uygun bir ip bulurbulmaz deneyeceğim hemen yapımıda kolay gözüküyor ama bakalım böyle güzel düzgün yapabilecekmiyim

 2. sakagun; krem rengi olana bayıldım. kolay görünüyor ama denemek lazım.tabii vakit bulabilirsem.ellerine sağlık…

 3. Ben teşekkür ederim. Yaptıklarımı paylaşmak en büyük zevk benim için.Değişik renkte ipler kullanarak yaptığım bileklik:

 4. süpe süper süperbaktım foruma da anlatıma bakın arakadaşlar süperHarika olmuş, yapabilirim, anlatımlarına bayılıyorum zaten sakagüncümAnnem bir ara makrome öğrenmiş bana öğretmeye çalışıyordu.şimdi haftaya geliyorlar bana o zaman göstereceğim, mutlaka yapacaktır.çok hoş yaaa

 5. sakacımm ne güzel oldu nostalji…evet bu sakagun örgüsü, fikir pınarı sakanın cin fikirlerinden sadece biri:)

 6. sakaguncüm yoruma eklediğin resimdeki örgü nasıl yaaavvv diğerlerinin bir ters bir düzüde nasıl yani allahım ne safım yaaaa hem beceriksiz hem saf denedim olmuyorrrr :(((((((((((((((((((((

 7. Hizmette sınır yok, anlatım süper. Kitap gibisin Sakacım. Evet nostalji oldu. Bir ara takmıştık makramelere, aşk düğümlerine. :))

 8. uzun zamandır gördüğüm en özgün çalışmalrdan biri..krem olan daha çekici geldi..saka da fikir de hüner de bolca galiba, balkonunun altında durayımda belki bi iki fikir kaparım süper olur :)

 9. Teşekkürler arkadaşlar.rn4343, senin için sorduğun örgüyü yapıp fotoğraflarını çekiyorum. En kısa zamanda yayınlarım.

 10. sakagün abla süper olmuş durup durup bakarken tekrardan şöyle bir şey düşündüm gerçi sen kesin düşünmüşsündür de hani o iplerin boşluk olan yerleri -göbek desem ben :p- varya başka bir altı iplik daha yapıp o göbekleri birbirinden biçimlice belki düğümlerle felan geçirsek daha kalın şeritlerde elde edebilir miyiz?Mesela iki tane 6lı ip çalışsak sonra o göbeklerin üstüne tam ortalarına gelecek şekilde boncuk örüp taksak çok mu galat kalır ???Şöyle beyaz floş ip olcek üstüne de beyaz kristal sanırım adı o parıltılı boncuklardan koyucaz yada gümüş rengi çift 6 lı çalışıcaz o göbeklere oturtucaz örmeleri tasma gibi olucak sonra omuz dekolteli gelinlik alıcaz bir tane takıcaz ordan da eh boncuklar için o kadar uğraştık bir de nikah salonuna gidelim :)

 11. Çilek’çim ben nikah hakkımı savdım :)) Ama senin için yaparız tabi. ;) Güzel de olur. Kristallerle kullanacaksak floş ip biraz kalın kaçar. Daha ince, simli bir iple güzel olur sanırım.

 12. verdiğiniz link çalışmıyor malesef, çok güzel emeğinize sağlık bende yapmak istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim