Pazartesi, Ekim 24, 2016
yatak başlığı

yatak başlığı

28

yatak başlığım kahverengiydi.ıkeadan alınmış düz bir modeldi. diğer yatak odası mobilyalarımı beyaz alınca bu fazla kötü geldi gözüme.yeni olduğu için değiştirmekte istemedim. bende yeni öğrendiğim cahil cesaretiyle kılıf diktim başlığa :) biraz dar yapmışım ucu ucuna zor soktum :) şimdi kirlenince nasıl temizleyeceğim yada nasıl çıkaracağım diye kara kara düşünüyorum :)))

kumaşım aslında döşemelik kumaş.pazardan defolu diye çok ucuza bir top almıştım :))) abartmışım galiba evde heryerde bu kumaştan yapılmış bir şeyler var :) daha çok göreceksiniz yani üzgünüm…

28 YORUMLAR

 1. figen abla sen çok yaşa aklıma bi fikir daha düşürdün :))) kumaşım var daha nasıl olsa kirlenince birdaha dikerim hem üzerinide işlerim boyutunuda daha iyi ayarlarım :))

 2. Sevgili Bulbilleciğim, arka kısmını makasla biraz kes ve cırt cırtlı bantlar yap o kısma , kolay sökülüp yıkanıyor öyle olunca… ellerine sağlık cok hoş olmuş…

 3. ellerine sağlık.. çok şık olmuş bence…ben çok beğendim valla.. ben de denemek istedim..kıskandım:))

 4. mavisofra eski hali böyleydi.ayakları ve ucu hala öyle gördüğün gibi :)) ama örtüm yere kadar uzun olduğu için görünmüyo :)

 5. teşekkürler ayme :) bende senin gecen gün hobi odandaki dolabını kıskanmıştım :) gerci dolabı bırak benim hobi odam bile yok :))

 6. fiamma1 teşekkürler :) fikirde güzelmiş kılıf kirlendiğinde denenecek :))

 7. teşekkürleraslımavinoblesseembiralonenes :))ayak ucuna yapmayı düşünmüyorum noblesse,yatak örtümde beyaz ve yere kadar uzun her kenarından. bu yüzden görünmüyo :) zaten yatağın altı kutularla dolu kısa örtü kullanmayıda düşünmüyorum bu yüzden :)))

 8. Yatak başı kılıfı ha!.Harika bir fikir.aklımın bir köşesinde dursun,lazım olduğunda ben de yaparım inşallah.Ellerine sağlık,çok güzel olmuş

 9. pearlbead aslında zor birşey değil biraz dikiş bilenler için ama ben zorlandım :))) ölçü almayı felan daha yeni öğrendim dikişide.ama kısaca anlatayım, yatak başının enini ve boyunu ölçtüm yastık kılıfı gibi iki dikdörtgeni sonra makinede diktim ve geçirdim. ben 2cmlik kalınlığını hesap etmediğim ve ölçmediğim için dar oldı kılıfım :) umarım anlatabilmişimdir.

 10. pearlbead aslında zor birşey değil biraz dikiş bilenler için ama ben zorlandım :))) ölçü almayı felan daha yeni öğrendim dikişide.ama kısaca anlatayım, yatak başının enini ve boyunu ölçtüm yastık kılıfı gibi iki dikdörtgeni sonra makinede diktim ve geçirdim. ben 2cmlik kalınlığını hesap etmediğim ve ölçmediğim için dar oldu kılıfım :) umarım anlatabilmişimdir.

 11. Ellerinize sağlık ,bende dikmiştim bu tarz yatak başlıkları..Dikerken en sağlıklı yol mümkünse kumaşa kalıbını çıkarmak.Dikiş ve kalınlık payını da vererek diktiğinizde hiç sorun çıkmıyor o zaman.Güle güle kullanın:)

 12. teşekkürler gayet iyi anladımbenim de böyle bir düşünce varda kafamdapeki içine astar, elyaf gibi bir dolgu koymadın mı yumuşatmak için?

 13. önerin için tesekkürler gonuldenele :)teşekkürler 03bellinda :)içine astar koymadım pearlbead cünkü kumaşım döşeme kumaşıydı kalındı yani bu yüzden kahverengi mobilya rengini bile göstermiyodu :) dolgu malzemesi kullanmadım bide,sadece kumaşı diktim