YATAK ÖRTÜM

-

Ben lisedeydim.Annem bu yatak örtüsünü 14 yaşında dışarıya el işi yapan bir kıza ördürmüş.Hep içim burkulur ben sokaklarda laylaylom gezerken bazı kızlar ev bütçesine katkı için neler yapıyordu? Hayat herkese adil davranmıyor.Hep merak etmişimdir o kızı ne oldu, nasıl yaşadı diye.Hakkkını almış,helalleşmiştir mutlaka ki bu örtüyü her kış çıkartır tepe tepe kullanırım.Taş gibi maşallah.Yıka yıka kullan.Beni gömer orası kesin.

12 yorum gelmiş

  1. hüzünlendirdiniz beni şimdi, bazı insanlar için hayat ne zor…ama üzülmeyin inşallah çok mutludur.Yatak örtünüz ne güzel sanki yeni kullanılmaya başlanmış gibi.

  2. Nekadar güzel örülmüş.Motif de iyi seçilmiş.Annen müthiş bir kadınmış neduk …Bizim arkamızdan da böyle söyleyecekler.Ama annelerimize yetişemeyiz bile.Onlar o şartlarda neler yapabilmişler,yaptırabilmişler.Annenin parası da o kızcağızın hangi dertlerine ilaç oldu kimbilir.

  3. gerçekten çok güzel.ama ben içinizi ferahlatacak birşeyler yazayımmı?emin olun bu güzelliği yapan ihtiyacından çok sevgisini katmıştır.kendimden biliyorum.siparişle iş yapıyorum ancak öncelikli olan maddiyat değil benim mutluluğum.üretmek,ortaya güzel bir şeyler çıkarmanın verdiği kazanç keyif olmasa zor yapılır bu emekli işler..nice uzunn yıllar kullanmanız dileğiyle sevgili Neduk:))

  4. Ablacım örtünüz çok güzelmiş, yapan cici ve emekçi arkadaş belki de bu işlerden aldığı para ile eğitimine devam etmiştir. Hayat böyle işte, ilk seçimlerimizi kendimiz yapamıyoruz ki…

  5. örtünüzü uzun yıllar daha böyle sapasağlam kullanacağınıza eminim.. evet ne yazıkki hayat adil olamayabiliyor ama tersten düşünelim, o kız o yaşında ömrünce çalışıp kazanabileceği şekilde el emeğini mesleğe dönüştürmüş, öğrenmiş.. evet erken öğrenmiş ama… inşallah daha çok paralar kazanıp rahat yaşamıştır..

  6. bizde o yaşlardaykev evden okula okuldan eve.ne el işi var ne de ev işi.hakikaten güzel örmüş.kullan nedukcum.bizim yerimizede.

  7. çok iyi biliyorum o duyguyu, yaklaşık o yaşlardayken ben de yaptım çünkü dantel, dikiş, makina nakışı kısacası elimden ne geliyorsa.. o yaşlarda aileme yük olmamak için yaptığım şeyleri şimdi zevk için sevdiklerime hediye etmek için yapıyorum.. o zamanları hatırladım şimdi hem özledim hem bu günüme şükrettim.. onları meydana getiriken bir işe yaramak, kendini hayatın içinde bulmak, sorumluluk almış olmak, bir şekilde ailendekilere sahip çıkıyor olmak hisleri var, ben gerektiğinde ayakta durup başımın çaresine bakabilirim diyerek kendine güven var, tabi bir de paylaşma duygusu.. iyi ki yapmışım.. bunları bana tekrar hatırlattığın için teşekkür ederim neduk..

  8. eskilere dalıp örtüye yorum yapmayı unutmuşum:) motiflere bayıldım böyle geometrik şekilleri çok seviyorum, hem sade hem gösterişli, ben de mi yapdam acaba..

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Artık yünlerden battaniye örgüsü

| | 1 Yorum

Örgü battaniyeleri çok severim, renkli renkli yumuşacık, yatak örtüsü olarak da çok şık buluyorum. Yarım kalmış yünlerin değerlendirilmisine de fırsat sağlıyor. Yapılışı: önce 3 ilmekle başladım, her sırada birer birer...

Tığ işi zigzag battaniye yapımı

| | 1 Yorum

Bence öyle, kış deyince aklıma rengarenk yünler gelir, tuhafiye dükkanları gelir gözümün önüne, tıka basa yumak yumak dolu dükkanlar, rengarenk tığlar, şallar, bereler, motif motif kazaklar… Bu yarışmayı duyduğum anda...

Kış temalı sevgi dolu battaniyem

| | 12 Yorum

Benim için kış demek dizimde battaniyem, yanımda kedilerim, kitaplarım, kahvem, dışarıda iklime göre yağmur veya kar demek. En azından kışı romantik yanından algılayınca bu şekilde hissediyorum. Diz battaniyesi de vazgeçilmezim....

Hanım dilendi bey beğendi motifli battaniye örgüsü

| | 0 Yorum

İlk başta yaptığım ürünü bir kolaj olarak yayınlayayım dedim, yazının devamında tek tek resimlerle açıklayacağım:) Yarışmayı ilk duyduğumda ve konusunun kış olduğunu öğrendiğimde aklıma hemen kitap, kahve ve battaniye üçlüsü...