YAZLIK YATAK ÖRTÜM

-

Bu da annemin ördüğü, 29 senedir her yaz kullandığım yatak örtüm.Biraz sabırlı olsaydım sıkar dişimi ben de kızıma örerdim.Ama bu zaten o kadar sağlam ki veririm isterse kullansın.Floş iple örmüş.Altına sentetik ince bir astar tutturmuş.Bu sayede yıkayıp yıkayıp kullanıyorum.Ne çekti, ne de sarktı.Büyük teyzem de ayni örtünün yatak odası takımını dantel ipiyle örmüştü.Onlar yıkandıkça çekti biraz ama halâ güzeller.Şu kurtçukları ben örsem şimdikinden daha çatlak hâle gelirdim herhalde.

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

16 yorum gelmiş

 1. gelincigin dunyasi

  aman ALLAHIM bu ne sabır. şimde kimde var böylesi sabır? küçük motifler ayrı, kanser yapraklar ayrı emek annenizin ellerine sağlık.hayran kaldım.sizde güle güle kullanın.

 2. betus2003

  bu örneğe kanser örneğimi diyorlardı? Evlerden uzak olsun. Ama sabır örneği dense daha iyi olur bence . Ellerine, emeklerine sağlık.

 3. gonuldenele

  bu kadar zor bir örnekle kocaman bir örtü.harika..yine sitede sorun var sanırım.bu kaçıncı yazışım gitmiyor:((umarım bu gelir.

 4. dilevser

  aman nasıl bir emek, nasıl bir sabır.. güle güle daha uzun seneler kullanın inşallah.. ellerine sağlık güzel annenin..

 5. merytolg

  EVET KANSERLİ DENİYOR MODELE BENDE ÖYLE BİLİYORUM SIK İĞNE OLDUĞU İÇİN HERALDE AMA EMEK VERİLMİŞ SÜPER BİR ŞEY EMEĞİNE SAĞLIK ABLACIM

 6. esinsel

  ne iyi yapıyor da anlatıyorsun nedukcum.o güzel varlığın bir anlık mutluluğu bile dünyalara bedel.biz ne olacağız kimbilir?

Bir Cevap Yazın