10marifetli Instagram konukları: ilknr_hobi_home

-

pembe-beyaz-tif-isi-ignedenlik

Instagram konukları serimize marifetli arkadaşımız ilknr_hobi_home ile devam ediyoruz. Kendisi özellikle tığ işi ve kurdele nakışı konusunda elini çok ustalaştırmış, çalışkan bir hanım. Çok da zevkli. Renk seçimlerini genellikle yumuşak, pastel tonlardan yana kullanıyor. Tığ işi kırlentler, amerikan servisler, suplalar, minik iğnedenlikler en sevdiği çalışmalardan birkaçı. Tığ işi modelleri siz de seviyorsanız zevkle bakacağınız örnekler göreceksiniz, aşağı doğru devam edin.

En üstteki bebek pembesi tığ işi amerikan servis ve onun üzerindeki tombul çiçek şeklindeki pembe beyaz tığ işi iğnedenlik ne kadar yumuşak, hoş modeller değil mi? Peki hemen aşağıdaki mint yeşili ve bebek pembesi tığ işi kırlent çalışmasına ne demeli? İnsanın gözünü okşuyor.

pastel-yesil-pembe-tig-isi-kirlent

Tığ işi amerikan servisleri ve suplalar son dönemin öne çıkan çalışmalarından. Aşağıda pembenin ve morun çeşitli tonlarında ve mint yeşil olmak üzere göze bayram yaptıran tığ işi supla modelleri görüyorsunuz.

pastel-renklerde-tig-isi-orgu-supla-modelleri

Renk seçiminde biraz daha tok, daha bir sonbahar tonlarını seviyorsanız o zaman bu yeşil, hardal sarısı, mor tonlarındaki tığ işi suplalara bayılacaksınız demektir.

canli-renklerde-tig-isi-amerikan-servis-supla-modelleri

Gül kurusu çok yumuşak, doygun bir renk. Gül kurusu pembesi tonunda tığ işi supla modelini biz çok sevdik.

gul-kurusu-renginde-tig-isi-supla-modeli

Bebek pembesi, tatlı mavi ve güneş sarısı tığ işi suplalar bir arada göze ne güzel görünüyor değil mi?

mavi-sari-pembe-tig-isi-amerikan-servisler

Marifetli arkadaşımızın köy sevgisine eşlik eden pembe tığ işi supla, o güzelim kahvenin altına ve bu müthiş manzaraya nasıl da yakışmış. Peki o şahane tığ işi pembe kırlent modeline ne demeli?

tig-isi-pembe-kirlent-ve-amerikan-servis

Rengarenk tığ işi tombul iğnedenlikler üst üste, e bir de güzelim motif çıkmakta ortaya. Böyle karelere bayılıyoruz.

tig-isi-pembe-beyaz-kare-motif

Nefis bir pembe tonu tığ işi amerikan servislere çok yakışmış. Tatlı sofralar için vazgeçilmez oluverir birden bu servisler.

tig-isi-pembe-amerikan-servis

Fondaki pembe tığ işi kırlentin güzelliği bir yana, ön tarafta tığ işi minik örtüler güzel kaselere nasıl dönüşmüş, onu görüyoruz. İnsan hemen yapmak istiyor, öyle değil mi sizce de?

tig-isi-dantelden-tutkal-ile-kase-yapimi

Tığ işi kaseler yapmak için beyaz tutkal biraz sulandırılıyor. Tutkal ile örgü birbirine iyice yediriliyor ve sıkılıyor. Kalıp olarak kullanılacak olan kasenin üzerine düzgünce seriliyor. En az 1 gün bekleniyor ve kuruduğunda böyle dekoratif tığ işi kaseler çıkmış oluyor ortaya.

tig-isi-dantelden-kucuk-kase-yapimi

Renk renk tığ işi suplalara bir kez daha bakalım…

renk-renk-tig-isi-supla-modelleri

Ve bir daha…

renk-renk-tig-isi-amerikan-servisler

Bir de şu tok pembe rengindeki tığ işi katlanmış amerikan servislerin güzelliğine bakalım, sonra sırada kurdele nakışları var.

pembe-tig-isi-amerikan-servis-modeli

Kurdele nakışı seviyor musunuz siz de? Kurdele ile çalışılan ve oldukça göz dolduran bu nakış türüne bakmak bile bizim çok hoşumuza gidiyor. Sevgili ilknr_hobi_home da kurdele nakışı ile özellikle havlu kenarı modelleri çalışmış ve imzası haline gelen yıldız çiçekleri ile çok hoş kurdele nakışı örnekleri çıkarmış ortaya. Mesela hemen aşağıdaki bu turuncu beyaz kurdele nakışı havlu modeli insanın içini açmıyor mu? Turuncu girince işin içine zaten insan bir canlanıveriyor.

turuncu-beyaz-kurdele-nakisi-havlu-kenari-ornegi

Bu kurdele nakışı havlu kenarının gül kurusu pembesi çiçekleri, tok yeşil yaprakları, aralara serpiştirilmiş inci boncukları, minik tomurcukları bizim çok hoşumuza gitti. Sanat eseri gibi bir havlu kenarı örneği olmamış mı?

pembe-yesil-incili-kurdele-nakisi-havlu-kenari-modeli

Fuşyaya kaçan pembeler ve canlı morlarla hazırladığı yıldız çiçekleri ile süslemiş marifetli arkadaşımız bu kurdele nakışı havlu kenarı çalışmalarını. Gittiği banyoları nasıl şenlendirdi kim bilir.

pembe-mor-kurdele-nakisi-havlu-kenarlari

Pembe beyaz, pudra tonlarında çok naif bir kurdele nakışı havlu kenarı örneği daha. Yine yıldız çiçekleri göz dolduruyor.

pembe-beyaz-yildiz-cicegi-kurdele-nakisi-havlu-kenari

Pembenin tonları ve beyazlarla oluşturulan minik kurdele nakışı çiçek buketi, zarif bir çeyiz bohçası süslemesi halinde çıkıyor karşımıza.

pembe-beyaz-kurdele-nakisi-bohca-susleme

Kurdeleden mor çiçekler bir güzel buket olmuş, bembeyaz havlunun kenarına konmuş.

mor-beyaz-kurdele-nakisi-havlu-kenari-modeli

Sarı ve açık mavi kurdele yıldız çiçekleri de bu havlu kenarlarını süslemiş güzelce.

mavi-sari-kurdele-nakisi-havlu-kenari-modeli

Bu güzelim kurdele nakışlarını oluşturan yıldız çiçeklerin oluşumuna bakalım bu güzel karede de…

kurdele-nakisi-yildiz-cicekleri

Hatta bir de yakından bakalım…

kurdele-nakisi-mercan-kirmizi-yildiz-cicekleri

Bu güzelim pembe yıldız çiçekleri oluştuğunda böyle havlu kenarlarını süslüyor işte…

kirmizi-beyaz-kurdele-nakisi-havlu-kenari-modeli

Son olarak da göz okşayan gül kurusu ve beyaz yıldız çiçeği kurdele nakışı havlu kenarı örneğine bakalım bir.

gul-kurusu-beyaz-yildiz-cicegi-kurdele-nakisi-modeli

Hepsi de birbirinden harika değil mi? Nefis tığ işi amerikan servisler, suplalar ve diğer çalışmaları; ardından da kurdele nakışı havlu kenarı örneklerinden seçmeleri izlediniz. Ben hep görmek isterim ilknr_hobi_home’un yaptıklarını derseniz, o zaman Instagram sayfasını takibe davetlisiniz, burdan buyrun: ilknr_hobi_home

 

2 yorum gelmiş

Bir yanıt yazın

Saten kese üzerine kurdele nakışı işleme

| | 0 Yorum

Uzun zamandır kurdele nakışı yapmıyordum. Geçende diktiğim bir torbayı küçük yastık için kullanacaktım. Vazgeçip başka bir şey ile değerlendirmek istedim. Kurdelelerim evde ne işe yarayacak derken nakış aklıma geldi. Her...

Kurdele gül yapımı

| | 7 Yorum

Ne kadar da güzel öyle değil mi, bu güllerden bir yastık yapmak istiyorum, yeterince sabırlı olabilirsem tabii. Güllerin yapımı fotoğraflarla anlatılıyor bu adreste. Kurdele nakışı çok sevilen bir teknik malum. Bu...