Kurdele gül yapımı

-

kurdele-nakisi-gul-yapimi

Ne kadar da güzel öyle değil mi, bu güllerden bir yastık yapmak istiyorum, yeterince sabırlı olabilirsem tabii. Güllerin yapımı fotoğraflarla anlatılıyor bu adreste.

Kurdele nakışı çok sevilen bir teknik malum. Bu klasik güller de kurdele nakışında çok kullanılıyor. Başka süslemelerde de çok işe yarar bu çiçekler. İstediğimiz büyüklükte yapabiliriz. O zaman nasıl yapılır öğrenelim, resimlere sırasıyla bakıp takip ederek. Kurdeleyi ne şekilde katlamak ve nasıl dikmek gerek, görelim:

kurdele-gul-nasil-yapilir-1

kurdele-gul-nasil-yapilir-2

kurdele-gul-nasil-yapilir-3

kurdele-gul-nasil-yapilir-4

kurdele-gul-nasil-yapilir-5

7 yorum gelmiş

  1. Avatar photo

    Çok güzel olmuşlar, teşekkürler. Bence sıkılacak bir çalışmaya benzemiyor tam tersi çok zevkli olur yaptıkca yapasın gelir. Sen bir başla bak elinden bırakamıyacaksın:))

Bir yanıt yazın

Nefis kurdele nakışı modelleri

| | 0 Yorum

Kurdele nakışı harika bir şey değil mi? İncecik kurdelelerin bir araya gelip, büzülüp, derlenip, çiçeklenip, yapraklanıp dile geldiği harika bir işleme çeşidi bizce. 10marifet’te kurdele nakışı kategorimizde zaten oldukça fazla...

Saten kese üzerine kurdele nakışı işleme

| | 0 Yorum

Uzun zamandır kurdele nakışı yapmıyordum. Geçende diktiğim bir torbayı küçük yastık için kullanacaktım. Vazgeçip başka bir şey ile değerlendirmek istedim. Kurdelelerim evde ne işe yarayacak derken nakış aklıma geldi. Her...