Cumartesi, Ekim 22, 2016
Çocuklar için mutfak yapımı

  Çocuklar için mutfak yapımı

  3

  cocuklar-icin-mutfak-yapimi-kendin-yap-fikirleri-1
  Resimde gördüğünüz bu dolap aslında marketlerde gördüğünüz yiyecek standı, üzerinde iki rafı daha vardı onları tornavidayla çıkardım. Bütün bir yaz bu dolaptan ne yapabilirim diye düşündüm ve sonunda buldum, evdeki ufaklığın da katkısı büyük tabii :) Mutfağıma olan ilgisi, tencere tavalarımla oynamak istemesi, mutfak malzemelerimin sürekli oturma odama taşınması beni mutfak yapmaya iten nedenlerin başında geliyor :)

  cocuklar-icin-mutfak-yapimi-kendin-yap-fikirleri-2
  Dolabıbın üstünü kestirdim, alttaki raf bölümüne lavobo koymak için yuvarlak delik açtırdım. Lavabo için aslında plastik çukur tabaklarda olur ama orjinal evyeye benzesin diye metal tercih ettim :)
  Musluğa gelince; 3 gün aradım oraya uygun nasıl bir musluk olur diye, normal musluklar çok ağır ve büyük, en sonunda semaver muslukları satılıyormuş, onların da büyüğü küçüğü varmış, büyük olanını aldım.

  cocuklar-icin-mutfak-yapimi-kendin-yap-fikirleri-3

  cocuklar-icin-mutfak-yapimi-kendin-yap-fikirleri-4

  cocuklar-icin-mutfak-yapimi-kendin-yap-fikirleri-5
  Ocaklara gelince… Sandalye ve koltukların ayaklarına yapıştırılan parkeyi çizmesin diye kullanılan altı yapışkanlı aparatları kullandım.

  cocuklar-icin-mutfak-yapimi-kendin-yap-fikirleri-6

  cocuklar-icin-mutfak-yapimi-kendin-yap-fikirleri-7

  cocuklar-icin-mutfak-yapimi-kendin-yap-fikirleri-8
  Ocağın üzerindeki bakraç içinde yoğurtla birlikte satılıyordu, yoğurt bitince kendini evcilik köşesinde buldu :)
  Küçük tencere 3.5 tl’cilerde satılıyordu, çok sevimli geldi aldım. Sonuçta orjinaliyle oynamayı sevdiğinden plastik tencereler onu kesmezdi. Aslında bir de minicik sos tavaları vardı ama çok abartmayayım dedim :)

  Metal kepçe, ki benim sos kepçem olur kendisi, o da mini mutfakta yerini buldu. Pencere için siyah bant kullandım, perde için de bir parça kareli kumaş ve bitti.
  Kendi mutfağım bana kaldı :)

  cocuklar-icin-mutfak-yapimi-kendin-yap-fikirleri-9

  3 YORUMLAR