Abajurdan kek standına dönüşüm

-

kendin-yap-geri-donusum-fikirleri-abajurdan-kek-standi-yapimi-1
Herkese selamlar. Atmaya kıyamadığım, ayak kısmını çok sevdiğim kırık abarujumu sonunda kek standı yapmaya karar verdim:)

kendin-yap-geri-donusum-fikirleri-abajurdan-kek-standi-yapimi-2
İlk önce altındaki kablodan ve baş kısmını sökmekle başladım. Burada tek zorlandığım vidaları sökmek oldu, çünkü biraz eski olduğundan paslanan yerleri vardı, zor da olsa çıktılar.

kendin-yap-geri-donusum-fikirleri-abajurdan-kek-standi-yapimi-3
Hafif vernikli bir yüzey olduğundan dekupajdan önce ayak kısmını cam boyasıyla boyadım, sünger fırçayla tampon hareketler yaparak.

kendin-yap-geri-donusum-fikirleri-abajurdan-kek-standi-yapimi-4
Şimdi geldi en zevkli kısıma:) Beğendiğim peçete desenlerini kestip tek kata ayırdım. Önce peçete tutkalını deseni yapıştırmak istediğim yere sürdüm, sonra peçeteyi üstüne koyup aynı tutkaldan tekrar sürdüm.

kendin-yap-geri-donusum-fikirleri-abajurdan-kek-standi-yapimi-5

kendin-yap-geri-donusum-fikirleri-abajurdan-kek-standi-yapimi-6
Abajurun üstüne yapıştırmak için ahşap tepsiyi önce akrilik beyaz boyadım, sonra ayak kısmındaki gibi peçete dekupajı yaptım. Ortasındaki yıpranma sebebi ayakla tepsiyi birleştirme kısmında yaşandı. Boya işlemleri bittikten sonra birleştirmeyi düşünmüştük ama tutkal konusunda sorun yaşadım. İlk önce soğuk silikon denedim olmadı, sonra çift bazlı yapıştırıcı denedim boyayı aldı götürdü. En son birleşme yerlerini zımparalayıp ahşap yapıştırıcı ile yapıştım. Şimdilik tutuyor ama daha kalıcı bir çözüm için araştırmalarım devam ediyor:)

kendin-yap-geri-donusum-fikirleri-abajurdan-kek-standi-yapimi-7
Son hali böyle oldu.

Blog:RUJBUTİK

İnstagram: RUJBUTİK

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

2 yorum gelmiş

  1. rujbutik

    @cherry blossom girl çok teşşekürler. bu güzel ahsap ayagı ziyan etmek istemedim ne yapabilirim diye biraz düşündüm açıkçası son olarak kek standına karar verdim:)

Bir Cevap Yazın