Kendin yap kolye askısı

-
kendin-yap-tahta-kolye-askisi-yapimi

Yaptığınız kolyeleri düzenli bir şekilde asmak hem o gün takacağınız kolyeyi hızlıca bulmanız, hem de kolyelerinizi sergilemeniz açısından önemlidir. Ben uzun süredir kolyelerimi bir cetvele ve etrafta bulabildiğim çıkıntılara asıyordum. Cetvelin bir tarafına ağırlık koymuştum. Diğer tarafından da kolyeleri sarkıtıyordum. Böylece düşmesini engelliyordum. Kolyeler arttıkça cetvel yetmez oldu. Sonunda bir kolye askısı yapmaya karar verdim. Eşime nasıl bir şey istediğimi anlattım. O da bu şekilde bir askı yaptı bana. Çok basit ve kolay bir şey. Farklı şekillerde birden fazla yapılıp kitaplıklara vb. asılabilir.

kendin-yap-tahta-kolye-askisi-yapimi-1

Kendin yap kolye – takı askısı için gereken malzeme ve aletler:

– 7x26x100 mm ebadında çıta

– Yeterli sayıda harita çivisi

– Noktaları işaretlemek için kalem ve cetvel

– Çivileri çakmak için çekiç

kendin-yap-tahta-kolye-askisi-yapimi-2
Yapılışı:

İlk olarak çıtayı zımparalayın. Sonra harita çivileri için çıta üzerine eşit aralıklı noktalar işaretleyin. Sonra da çivileri çakmaya başlayın.

kendin-yap-tahta-kolye-askisi-yapimi-3

İşte bu kadar! Bu kendin yap takı – kolye organizeri – düzenleyicisi ile kolyelerinizi kolayca bulacaksınız, karışmayacaklar, sizi üzmeyecekler.

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

4 yorum gelmiş

 1. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Hiii sakagün abla çok utandım şimdi :) Benim kolyelerim -taka taka eskittim ya hepsini :D – cam fanusun içinde yığma duruyor ama hepsinin kendi poşeti var karışmıyorlar yani birbirlerine belki o sebepten kurtarabilirim???ben neden takı takma özürlüyüm ya :Sben takı taktığım zaman kolye falan kolye bir yana ben bir yana dağılıyorum :D

 2. embir

  Çok mantıklı, ellerine sağlıkBende dolap kapağımın içine iki tane pin (harita çivisi) takmıştım. Pinlerin arasına da tel takarak minik bir askı yapmıştım. Kolyeleri klipslerinden tele tutturarak kullanıyordum. Dolabın içinde kaldığı için karışık bir görüntü olmuyordu.

 3. jemand

  çok güzel olmuş.. ben de bu ayki evim dergisinde bi fikir vardı.. duvara monte edilen demir çubuklara asılmıştı tüm külyeler.. yaptığınız daha masrafsız ve hoş.. ben yaptıklarımı kahve fincanını asılan demirli bişey var ya ona koyuyorum..

 4. pamucuk

  ellerinize sağlık.ben de mantar panoma toplu iğneleri sıralayıp,kolye ve küpelerimi astım.arkadaşlarım çok beğeniyor.çok kullanışlı oldu.

Bir Cevap Yazın