Buzdolabı üzerine, fotoğraf çerçevecikleri

-

Fotoğraflarınızı, albümlere mahkum etmek istemeyenlerdenseniz, evinizin orasında burasında bir sürü çerçeveniz vardır. Bazıları fotoğraflarını, buzdolaplarının yüzeylerine mıknatısla iliştirir. Bende böylesi dar bir alanı, nasıl yüzlerce fotoğrafla doldurabileceğimi düşündüm. Elime camlı bir slayt çerçevesi aldım. İçine pozitif film yerine, bilgisayarda küçülterek, fotoğrafçıda bastırdığım fotoğrafları yerleştirdim. Bir karta ondan fazla fotoğraf bastırabildim. Gerçi bazı fotoğrafçılar, referans olması için, bastırdığınız tüm fotoğrafları, tek karta, siz istemeden basıyorlar. Bunları da kullanmak mümkün. Vesikalıkları da biraz kırparak slayt çerçevesine yerleştirebildim. Slayt çerçevesinin gri yüzüne, çift taraflı selobant yapıştırdım. Promosyon amacıyla verilen, buzdolabı takviminin arkasındaki plaka mıknatısı (rubber magnet) çıkardım. Bu mıknatıstan slayt çerçevesi ebadında bir parça kestim. Çift taraflı bandın, diğer yapışkan yüzünü kullanarak, kestiğim bu parçayı, slayt çerçevesine yapıştırdım. Elde ettiğim bu çerçeveciği,

buzdolobının üzerine yerleştirdim. Şimdi bundan onlarca yapmayı düşünüyorum. Buzdolobının üzerinde, bir örnek, bir sürü, polaroid kağıt görününümlü çerçeve hoş duracak. Üstelik fotoğrafları değiştirmek istediğim zaman, slayt çerçevesinin kapağını açmam yeterli olacak, ki bu tereyağından kıl çekmek kadar kolay. Slayt çerçevelerini fotoğrafçılarda bulabilirsiniz. Camlı

olanları tercih ederseniz yaptığınız iş daha bir şık duracaktır. Çift tarafı yapışkan bantları, kırtasiyeden alabilirsiniz. Bunun yerine yapıştırıcı da kullanabilirsiniz ama işin kolaylaştırılması ve temiz olmasını istiyorsanız bunlardan bir tane alın. Mıknatısa gelince, elinizin altında bulunan herhangi yassı bir mıknatısı kullanabilirsiniz. Bir örnek olsun istiyorsanız; plaka yada plastik mıknatıs şeklinde isimlendirilen, mıknatıslardan almanız daha uygun olabilir. Umarım hoşunuza gitmiştir.

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

12 yorum gelmiş

 1. kondor

  resimlerin olduğu çekmecelere tıkılması beni rahatsız eder.Hani bizim gibi düşünenelere bi tavsiyede benden ,şu ççoğumuzun elinin altında olan silme mendilleri varya onların kapaklı poşette olanları varya onlar bitince kapak kısımları poşetten kolay ayrılıyo al işte sana çerceve ….hayır ben uyguladımda ordan şey ettim….

 2. mnksrt

  valla eline sağlık zabun…çok güzel bir fikir hatta beyaz tarafı boyanarak daha da farklı çerçeveler elde edilebilir bence. Denemeyi düşünüyorum ama kullandığın bu camlı slayt çerçeveleri yaklaşık ne kadara satıldığını söyleyebilir misin acaba?

 3. zabun

  Teşekkür ederim mnksrt, fazla pahalı değil diyeceğim ama bu laf göreceli olacak. Ben en iyisi, bir kaç fikir vereyim. Camsız kullanırsanır, fiyat çok düşüyor (200 tanesi 20TL). Camsızlarda sökülüp-takılabiliyor.

 4. biltan

  Bayıldım….Herşeyin dijital ortama aktarıldığı şu günlerde benim gibi elinde 5000 üstünde slyt çerçevesi kalanlara gün doğdu.Buzdolabı süsü yapıp satsam mı acaba diye düşünmeden edemedim bak şimdi:))))))))))

Bir Cevap Yazın