Mobilya boyama, puf yenileme

-

mobilya-yenileme-kendin-yap-puf-nasil-yenilenir
Çok uzun zamandan beri kullanmadığımız ve oldukça eskimiş durumda olan pufu yenileyerek oğlumun odasında tekrar kullanılabilir bir duruma getirdim.
Pufu boyamak için yine Polisan’ın antiageing x1 boyasını kullandım. Hem kokusuz hem de zımpara ve verniğe gerek bırakmayan harika bir boya.

mobilya-yenileme-kendin-yap-puf-nasil-yenilenir-2
Pufu boyamadan önce zımpara yapmadım. Bu boya ile zaten ihtiyaç olmuyor. Zemindeki boya koyu renk ve yine parlak bir boya olduğundan ilk kat bu şekilde biraz dalgalı oluyor, bu sizi korkutmasın.

mobilya-yenileme-kendin-yap-puf-nasil-yenilenir-3
Alttaki koyu rengi kapatmak için 3 kat uyguladım. Boyayı yumuşak bir fırçayla sürdüm, böylece fırça izi daha az kalmış oldu.

mobilya-yenileme-kendin-yap-puf-nasil-yenilenir-4

mobilya-yenileme-kendin-yap-puf-nasil-yenilenir-5
Görünen tüm yüzeyleri boyadıktan sonra sıra pufun üst kısmının kumaşını yenilemeye geldi. Ben eski kumaşın üzerine yeni kumaşı geçirdim çünkü eskiyen sünger çok dökülür. Önce uygun ölçüdeki kumaşın köşelerini makinada diktim. Daha sonra kalan fazlalıkları gerdirerek altına raptiye ile tutturdum. (aceleden bu aşamayı fotoğraflamayı unutmuşum)

mobilya-yenileme-kendin-yap-puf-nasil-yenilenir-6
Yeni kumaşla kaplanan oturma kısmını da yerleştirdikten sonra odamızın renklerine uygun yepyeni bir puf oldu.

1 yorum gelmiş

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

üretmeyi, renklerle oynamayı seven hobi aşığı bir anneyim. kişiliğim gereği hobinin tek bir çeşidiyle değil farklı işlerle uğraşmayı çok seviyorum. bana instagramda gulhanin_hobi_bahcesi hesabımdan ulaşabilirsiniz.

Bir kış masalı temalı sandalye kılıfı

| | 2 Yorum

Eski bir sandalyem vardı. Önce zımparaladım sonra sprey boya ile boyadım. Elbisesini diktim ve giydirdim. Sonra başladım masalımızın resmini yapmaya. Sınıf öğretmenliğimden biliyorum ki, bir resimde güneş ve bulut olmazsa...