Ayıcıklı çocuk patiği yapımı

-

Ayıcıklı çocuk patiği yapımı videosu. Sosyal medya uygulamalarının birinde denk geldiğim bu modelin görseline birkaç gün bakmışımdır. Doğru sayılarla doğru motif ile bu ayıcıklı çocuk patiği modelini çıkarmak zor oldu. Ama şu an baktığım zaman harcadığım zamana değmiş diyorum.

Bebek örgüleri ya da çocuk örgüleri hem daha keyifle yapılıyor hem de çok el oyalamıyor. Bu modelim de yapılışı kolay bir model.

Bu tür çocuk örgülerinde boncuk pek tercih etmiyorum, tek tük mecburi kullanıyorum. Hem kullanışsız oluyor hem de ağır geliyor. Bu tarz sevimli motifler daha çok kullanışlı ve uzun ömürlü oluyor.

2-4 yaş için uyguladığım bu modeli ben çok beğendim. Hem çocuklarımızın seveceği hem de kısa sürede az malzeme ile yapılabilecek bir model. Tığ ile örülmüştür. Ben patik gövde kısmında krem renk kullandım. Ayıcık motifinde ise kahverengi tonlarında açık renk tercih ettim. İplerimi ‘Hobium’ sitesinden bulabilirsiniz, ÖrenBayan Dora markasıdır.


Öncelikle ayıcık motifi ördüm.

Çok fazla büyük olmaması gerekiyor. Patiğin ön burun kısmına denk gelecek büyüklükte olması biçin birçok kez söktüm. Ve sonunda doğru ölçüyü dene-yanıl yolu ile buldum. 8+3 zincir ile başladığımız zaman tam patiğimizin burun kısmının büyüklüğünde oluyor. Motif yapılışı taban yapılışına çok benziyor. Elimizin alışık olduğu bir model.

Motifime göz görünümü vermek için 2 adet siyah minik boncuk kullandım. Burun görünümü için minik bir halka yapıp motif üzerine diktim. Halka üstüne siyah ip ile burun çizgisi işledim. Ve en sevdiğim papyon:) Sevimli bir hal alması için minik bir papyonla süsledim.

Ardından patik gövdesine başladım. Sihirli halka ile belirli artırmalar ile motifin dikileceği ön kısmı tamamladım. Ardından yan kanat kısımlar ayak ölçüsü uzunluğunda uzattım ve parçaları diktim. Son olarak patik ağzını sık iğne ile bir sıra ördüm.

Ve kaldı geriye birleştirme kısmı. Önceden hazırladığım motifimi ön burun kısmına eşit şekilde iğneledim. Ve sık iğne kenarlarından belli olmayacak şekilde diktim.

Yaklaşık 1-2 saatte bitirdim.

Ayıcıklı çocuk patiği yapımı için gerekli malzemeler:

Krem ip
Kahverengi ip (ayıcık motifi için)
Çok az siyah ip (ayıcık papyonu ve burun işlemesi için)
2 adet siyah boncuk (ayıcık gözleri için)

Çok az miktarda ip yiyen bu Ayıcıklı çocuk patiği modeline çocuklarımız bayılacak. Denemenizi tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
NamNa

Hayal gücü ile iplerin rengi arasındaki ince çizgide hergün farklı modellerle gözlerimizi şenlendirmeye geldik.

Kurabiye Canavarı bebek patiği örgü tarifi

| | 0 Yorum

Örgü bebek patikleri çok tatlı olmuyor mu? Kurabiye Canavarı bebek patiği örgü tarifi paylaşmak istedim bugün sizlerle. Bebek örgülerine özellikle böyle şirin karakter süslemeleri çok yakışıyor. Özellikle üst değiştirirken shuysuzlanan...

Açıklamalı Converse örgü patik yapımı – EbebekOrgu

| | 0 Yorum

Örgü bebek patik modelleri arasında son senelerde çok popüler oldu örgü bebek Converse modelleri. Bebekler için özenle hazırladığı örgülerle tanıdığımız marifetli arkadaşımız EbebekOrgu, daha önce de sitemize konuk olmuştu güzelim...

Koca gözlü bebek patiği örgüsü

| | 0 Yorum

Bebekler için şirin bir patik örgüsü daha. MALZEMELER: İp: nako pırlanta kırmızı, beyaz, siyah, turuncu Tığ: 3.00 numara yün tığı TABAN (KIRMIZI) 13 zincir çekiyoruz. 1.sıra: 2.zincire hdcv, 10hdc, aynı...