Bağcıklı bebek botu örgüsü

-

Kız bebeklerine çok fazla model olmasına rağmen erkek çocukları için papyon dışında bir süsleme olmadığını düşünüyordum. Bu eksikliği giderebilmek adına modern klasik karışımı bir patik yapmak istedim. Tabii sadece erkek çocukları için değil farklı renkler ve objelerle süslendiği takdirde kız çocuklarına da muhteşem olacaktır diye düşünüyorum. Bence bütün güzellik uyumda bitiyor. Mükemmel bir modeli uymayan renklerle karartmak da mümkün. Sade bir modeli kontrast renklerle gösterişli kılabilmek de… Her şey hayal dünyamıza geliyor. Örgü örmenin en sevdiğim yanı ip dolabımın başında hangi renkler birbirini gösterir ki diye geçirdiğim zamanlar sanırım.

Malzemeler:

Patiklik ip ‘Dora’ (kahverengi, krem)
3 numara demir tığ
2 adet boncuk (bağcık için)

Acaba neresinde bu bağcık? :) Görsellerde de gördüğünüz gibi topuk kısmından bağlanabilen botlarımı sizlere sunabilmek çok güzel. Bir diğer güzel yanı da çok az miktarda ip yemesi. Elde kalan artık iplerle dahi yapabilirsiniz.

Bir günde bir çiftini bitirdiğim patiklerimin yapılışı çok kolay. Tığ ile örülmüştür.

Öncelikle taban kısmını yapıyoruz. Ben 1-2 yaş uyumlu taban yaptım. Patiğin büyük yada küçük numarasını yapmak isteyenler için ölçü tabandan ayarlanır. Üst sayıları sabittir.

Ardından gövde kısmı için katlarımızı çıkıyoruz, belirli eksiltmeler ile patik gövdesini tamamlıyoruz. Ve en son bağcıklı bot kısmını yapıp patiğimizi bitiriyoruz. Son olarak bağcığımızı yapıp patik kenarları taban ile aynı renkten giderek patiğimizi tamamlıyoruz. Dilerseniz tek renk olarak da yapabilirsiniz.

Bağcık uçlarına 2 adet orta boy boncuk dikerek farklı bir hava vermek istedim.

Arka topuk kısmı bağcıklı olduğu için patiğimizin ön kısmını sade bıraktım. Fiyonk, kurdele, taş, boncuk ve benzeri materyaller ile süslemek mümkün.

Bu çalışmada kullanabileceğiniz malzemelere Hobium’dan ulaşabilirsiniz:

Cashmere el örgü ipleri

3 mm tığ

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
NamNa

Hayal gücü ile iplerin rengi arasındaki ince çizgide hergün farklı modellerle gözlerimizi şenlendirmeye geldik.

Kurabiye Canavarı bebek patiği örgü tarifi

| | 0 Yorum

Örgü bebek patikleri çok tatlı olmuyor mu? Kurabiye Canavarı bebek patiği örgü tarifi paylaşmak istedim bugün sizlerle. Bebek örgülerine özellikle böyle şirin karakter süslemeleri çok yakışıyor. Özellikle üst değiştirirken shuysuzlanan...

Açıklamalı Converse örgü patik yapımı – EbebekOrgu

| | 0 Yorum

Örgü bebek patik modelleri arasında son senelerde çok popüler oldu örgü bebek Converse modelleri. Bebekler için özenle hazırladığı örgülerle tanıdığımız marifetli arkadaşımız EbebekOrgu, daha önce de sitemize konuk olmuştu güzelim...

Koca gözlü bebek patiği örgüsü

| | 0 Yorum

Bebekler için şirin bir patik örgüsü daha. MALZEMELER: İp: nako pırlanta kırmızı, beyaz, siyah, turuncu Tığ: 3.00 numara yün tığı TABAN (KIRMIZI) 13 zincir çekiyoruz. 1.sıra: 2.zincire hdcv, 10hdc, aynı...