Tunus örgü işlemeli boncuklu patik yapımı

-

Tunus örgü işlemeli boncuklu patik modeli ile gösterişli patiklerime bir yenisini daha ekledim. Çeyizlere ve ayaklara yakışacak bir model.
Boncuğun ışıltısını katmasından mı yoksa rengin ağırlığından mı yoksa modelin havasından mı bahsetmeliyim bilemedim. Keyifle ördüm. Öyle heveslendim ki, gözlerimi kırpmadan tamamladım. En sevdiğim model oldu. Ve yerini en kıymetli köşemde aldı.

Renk konusunda çok kararsız kalmıştım. Koyu renkler mi yoksa soft renkler mi diye ikilemde kaldım ve sonunda böyle modele ağır renk yakışır dedim. Öncelikle işlemeli olarak yapmayı düşündüğüm patiğime son anda boncuk ışıltısı vermeye karar verdim. Ve diyorum ya ah o son dokunuşlar! Ah o imzamız! Yorumu sizlere bırakıyorum :)

Tabii sadece boncukla kalmadı ön burun kısmına bir de boncuklu fiyonk kondurdum. Bakmaya, resim çekmeye doyamadım. İlk bakışta bu denli gösterişli bir patiğin yapılışı zordur diyebilirsiniz, ama kesinlikle denemelisiniz. 2 gün içerisinde keyifle örüp bitirdiğim bir model oldu. Kullanmaya kıyamayacağımız farklı bir patik.

Tunus örgü tekniği ile ördüm. 37-38 numara içindir. Patiğimde 2 renk kullandım, mor ve beyaz olmak üzere. Yan kanat kısmından 25 ilmek ile başladım. 30 sıra boyunca uzattım. Ardından 5 dilim olarak burunu oluşturdum. Diğer kanatı da aynı ölçülerle tamamladım.
Daha sonra taban ortasını ayarlayarak 7 ilmek ile tabanı ördüm.
Son dokunuşlara geldi sıra… Öncelikle ‘V’ görünümlü işlemeleri işledim. Ardından tek tek boncukları işlemelerin orta kısımlarına gelecek şekilde diktim. Ve bu güzel modelimi tamamladım.
Dilerseniz boncuksuz sade olarak da işleme yapıp bırakabilirsiniz. Tercihe kalmış.
Ön burun kısmı çok boş olmasın amacıyla orta boy boncuklu fiyonk yaparak diktim. Fiyonk patiğe uyum sağlasın diye fiyonk kenarlarına işleme görüntüsü vermek için tığ dolama patik kenar oyası ile bir sıra dolandım.
İp olarak tercihim ‘Örenbayan Dora’ marka %100 akrilik patik ipleridir. Bir çift patiğe 1 yumak mor ipimden ve az miktarda beyaz ipimden kullandım.

Malzemeler:

1 yumak ana renk ip (mor)
Az miktarda ikinci renk ip (beyaz)
24 adet boncuk (patik için)
8 adet boncuk (fiyonk için)
2,5 numara tunus tığ
iğne (işleme için)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
NamNa

Hayal gücü ile iplerin rengi arasındaki ince çizgide hergün farklı modellerle gözlerimizi şenlendirmeye geldik.

Kurabiye Canavarı bebek patiği örgü tarifi

| | 0 Yorum

Örgü bebek patikleri çok tatlı olmuyor mu? Kurabiye Canavarı bebek patiği örgü tarifi paylaşmak istedim bugün sizlerle. Bebek örgülerine özellikle böyle şirin karakter süslemeleri çok yakışıyor. Özellikle üst değiştirirken shuysuzlanan...

Açıklamalı Converse örgü patik yapımı – EbebekOrgu

| | 0 Yorum

Örgü bebek patik modelleri arasında son senelerde çok popüler oldu örgü bebek Converse modelleri. Bebekler için özenle hazırladığı örgülerle tanıdığımız marifetli arkadaşımız EbebekOrgu, daha önce de sitemize konuk olmuştu güzelim...

Koca gözlü bebek patiği örgüsü

| | 0 Yorum

Bebekler için şirin bir patik örgüsü daha. MALZEMELER: İp: nako pırlanta kırmızı, beyaz, siyah, turuncu Tığ: 3.00 numara yün tığı TABAN (KIRMIZI) 13 zincir çekiyoruz. 1.sıra: 2.zincire hdcv, 10hdc, aynı...