Perşembe, Ekim 27, 2016
Barış sembollü ağaç süsü

Barış sembollü ağaç süsü

0

organze-kurdelelerden-baris-sembollu-duvar-susu
Ne zormuş bu güzide çalışmama başlık uydurmak ;) Çelenk, çember, barış sembolü, çiçekli, dıy, ağaç süsü vs. Neyse mühim olan başlık değil de nasıl yaptığım galiba, anlatayım öyleyse:

İlkin eşimin evdeki malzemelerinden benim payıma çok evvel düşen fotoğrafta da gördüğünüz telle başladım. Onu kalın ve sağlam olması için birkaç katını kullanarak, eğip bükerek şekil verip çember haline getirdim. Aslında niyetim çember şeklinde çiçekli bir çelenkti ama aniden aklıma barış sembolü yapmak geldi.

Dünyanın içinde bulunduğu ahval ve şeraite gayet uygun olduğunu düşündüğüm barış sembolü için internetten kopya çekerek şekli oluşturdum.

Organze kurdelelerle (beyaz, yeşil ve fuşya renklerde) sardım  güzelce. Sonra geriye en zevkli kısmı kaldı.

Elimdeki bütün çiçeklerimi döktüm yine ortaya ve kafama göre kâh saplarını çembere dolayarak, kâh sıcak silikonla yapıştırarak, aralık kalmayacak şekilde süsledim. Orta kısmına sadece beyaz güller yapıştırdım.

organze-kurdelelerden-baris-sembollu-duvar-susu-

Yeşil organze tülle de ağaca asmak için bir sap hazırladım, hepsi bu :) Evet, bu da bir ağaç süsü ve bundan başka iki süs daha hazırladım. Onları da ilk fırsatta anlatır ve gösteririm ;)

Blogum da tam şurada ;)

“YURTTA SULH, CİHANDA SULH” olması dileğiyle…