Ben de lambamı süsledim,püsledim

-

Herkes yapar da hülya eksik kalır mı hiç dedim, akşam saatin onunda kaptım örgü iplerimi,tutkalımı,kardeşimi de çağırdım şişir bakalım bana bi balon dedim. annem balonu tuttu,ben de ipi tutkallayıp doladım. balonun her tarafı da tutkal oldu,zaten tutkal bittiği için sık dolama yapamadık.resimdeki kadar oldu(iyi de oldu annecim bayılacaktı yoksa :) )

sonra balkona astık,sabaha taş gibi olmuştu. önce aralıklardan balonu ittirdim,gevşettim,sonra da balonu yavaş yavaş söndürdüm,çıtır çıtır çıktı vallahi.tutkalı çok kullanmanın zararını gördük burada,araları temizlemek zor oldu,abartısız 2 saatimi aldı. orlon ip kullandığım için tiftik tiftik de oldu ama bunu da sprey boya ile çözdük.(akrilik ile falan boyamayın gevşiyor) beyaz sprey ile bembeyaz oldu bu sayede. biraz da boncukla süsledik ve göze hoş gelen bir ayrıntı oldu minik odamızda. 10 marifette birçok kişi yapmıştı,başlangıç için fena olmadı diye düşünüyorum,boş bir vakitte daha iyileri olur umarım. sizce?

daha fazlası için tık tık

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

11 yorum gelmiş

 1. banuca

  Ellerine sağlık çok düzgün ve harika olmuş. Ama ne olur dikkat et, yanmasın, lambayı fazla yanık bırakma…

 2. makbusch

  Bende denedim olmadı.Kuruduktan sonra tam bi yuvarlak değildi.Ama şimdi senden imrendim.Yeniden deneyeceğim.Ellerine sağlık(:

 3. fatoj

  slm arkadaşlar bende uzun süredir burayı takip ediyorum ve en sevdiğim bu toplar olmuştu…gönderdiğim resim nişanımdan bir kare..bahçede yapalım dedik ve tabii bi 10marifetçi olarak boş bırakamazdım…oooffff kesinlikle benim için işkenceydi yaklaşık olarak 30 tane yaptım büyüklü küçüklü ve içlerine küçük yuvarlak cam fanuslar koyup tealigh yerleştirdim,onları da ipek kurdelelerle bir kısmını ağaca astım bir kısmını da masanın önünde gördüğünüz gibi yere koydum…her yer ışıl ışıl okadar güzel görünüyordu ki emeğime değdi..nişan bitiminde gelenlere hatıra olarak verdim,gerçi ayrıldık nişanlımla ama olsun sizinle bu fotoğrafı paylaşmak istedim…en net olan bunlar başka bulamadım…umarım size de ilham kaynağı olur tek lamba olarak düşünmeyin;) aslında daha çok yaptığım şey var ama ne yazıkki siteyi çözüp de yaptıklarımı yayınlama fırsatım olmadı :) hayal gücünüz arkanızda olsun iyi akşamlar

 4. fatoj

  valla akşam 9da başladım bitirdiğim öğlen 11di..bi de ben büyük uçan balonlar olur yaa onlarla yaptımm daha gösterişli olsun diyee ki oldu zaten ama bende bitmiştim…çok teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın