Çarşamba, Ekim 26, 2016

Bir Tabak Deniz

16

Yaz havaları gidip sağanak yağmurlar gelince, son son yaza özlem çalışması göndereyim dedim..malzemeler ve çalşma son derece basit..bimilyoncudan dandik bi porselen tabak,boya,deniz kabukları,yosun parçaları(kağıt ta olur),boyamak için fırça,pamuk.vs.

16 YORUMLAR

  1. nasıl güzel olmuş saatonikicim. yaz havaları gitti deyince bayramda adanadaydım orası hala yazı yaşıyor, çok da iyi bir şey değil ama yurdumuzda gerçekten dört mevsim bir arada yaşanıyormuş.

  2. KARIŞIK OLMUŞ MU DİYECEKTİN UYUYANG….BİDE FOTO ORADA IŞIK ALMAMIŞ NET DEĞİL DE ONDAN …DİMİ SAAT12 YOK YA GÜZEL BEN EN ÇOK İNCİYİ TUTTUM…AY Bİ DE GERÇEKMİŞ SAAT12 O KADAR ZENGİNMİŞ Kİ İNCİSİNDEN DUVAR PANOSU YAPABİLECEK KADAR VIIYY ANAM VIYY

  3. kurtulmuş patlıcandan dolma yaptım pek bi leziz pek bi enfes oldu..kurutulan malzemeler fevkelade olur , hemi izlemesine hemi de yemesine doyum olmaz…”denizden babam çıksa yerim denir”…denizleri sevmeli, içinden çıkan doğal malzemelere ibret-i nazar etmelidir..inci çiftlik üretimi olup reeldir…siyah inci diye tabir edilen bir insan vardır adı pele…bir de bir dizi vardı hayvanları insanla bir görmeme vesile olan siyah inci “fury”, sevimli at..

  4. saat12;denizleri sevmeli de, sanki senin tabakta deniz kısmı biraz eksik kalmış. mavisi bile belli olmuyor:)hele inci tasarımın, ……söyleyecek söz bulamadım. harikuladenin harikuladesi!

  5. inanır mısın o gün havada acaip bir kasvet vardı..bakma göğün görünen kısmının açık olduğuna…görünmeyen bölümdeki kara kara bulutlar denizin o yansımalardan oluşan mavi rengini kül rengine çevirmişti de ben de “hava patladı patlıyacak” deyip , pılımı pırtımı toplayıp kulübeme dönmüştüm..bi de sanırsam maavi boyam pek bi azdı o vakitler..ama şükürler olsun bugünlerde sipali bol…o bakımdan bi inciyi oraya yerleştirmek, sonradan görmeliğin bir nişanesi oldu benim için…)ps:dikkat ettim de benim işlerde hep bi dangalaklık oluyo son anda…bi çanta da bi çiçek vardı ki sormayın gitsin….neyse..

  6. Tiksinç mi? Ben onlara yenecek birşey gözüyle baktım oysa. Ben de denizden babası çıksa yiyen yamyamlardanım çünkü.

  7. Saatonikiciğim harika olmuş, tam benlik bir çalışma.Güzel fikirler alıyorum, ellerine sağlık:)Bu arada tiksinç kelimesi biraz ağır olmamış mı Uyuyangcığım?Kötü bir niyetle söylemediğini farkındayım ama beğenilmediği farklı bir ifade şekliyle de hissettirilebilirdi.Ya da yorum yazılmayabilir, sonuçta içinde emek barındıran herşey, o kimseden de bir şey taşır.Yemeklere de beğenmeseler dahi asla iğrenç dememelerini daima çocuklarıma öğütlüyorum.İğrenç ya da tiksinç kelimesi bana tuvaletin içinde bulunan şeyleri çağrıştırıyor çok affedersiniz:(

  8. anaaa….bu günü fosforlu kalemle işaretlicem..sefa dan övgü aldık yaartık kimse tutamaz beni…yalnız o sondaki (!) işareti kıllandırdı biraz beni…görmezden geleyim bari…

  9. cin cin nasılda gördü hemen.gurur duyuyorum seninle:)evet, yiğidi öldür hakkını inkar etme…çok beğendim.aaaa ben tutmuştum bunu,hemen bi daha tutayım..

  10. şahane bir fikir.bende deniz süngerleri de var.onlardan da koparıp koparıp yapıştırsam ne cici olur di mi?tutmayın beni,ben de yapıcam :)))