Çarşamba, Ekim 26, 2016
Çocuklarla faaliyet- havlu kağıt rulosu ile dürbün

Çocuklarla faaliyet- havlu kağıt rulosu ile dürbün

2

havlu kağıt rulosu

Oğlum hem televizyondan izlediği Art Attack programından hem de birlikte yaptığımız çalışmalardan dolayı sürekli bir üretme isteği içinde. Havlu kağıt ya da tuvalet kağıdı rulolarını sulu boya ile kendi istediği gibi boyuyordu zaten. “Hadi anne bunu dürbün yapalım” deyince, bir çocuklarla faaliyet çalışması olarak birlikte bu dürbünü yaptık.

Dürbünümüze biraz hareket vermek için önce peçeteden yaptığımız topları yapıştırdık. Sonra onların üstüne boya tutması için beyaz tutkalla tekrar peçete yapıştırdık.

havlu kağıt rulosu

Kuruyunca üstüne istedğimiz bir resim çizdik.

havlu kağıt rulosu

Sonra da akrilik boya ile boyadık :)

havlu kağıt rulosu

havlu kağıt rulosu

Reimleri güzel çekemedim sanırım. Boyalar akmış gibi görünüyor. Yine de yapmak isteyenlere fikir olur umarım..

Yaparken aklıma gelmemişti ama siz yapmak isterseniz faaliyetin en başında rulonun bir ucuna streç film çekerseniz gerçeğini hiç aratmayacak bir dürbün olur :) Ben sonradan bir şeyler uydurdum ama başında yapsaydık daha orijinal olurdu :))

Paylaş
b.ege
Sınıf öğretmeniyim ve iki tane oğlum var.Artık malzemelerle çalışmayı ya da yeni bi şeyler üretmeyi seviyorum. Dişe dokunur çok fazla çalışmam olmasa da sık sık denemelerim oluyor.

2 YORUMLAR

  1. teşekkürler..kızların ilgi alanı farklı olabilir tabi :) bizde en kısa zamanda sizin yanardağ deneyinizi yapacağız.çıldıracağına eminim :))