Pazar, Ekim 23, 2016
Etamin işi Pucca

29 YORUMLAR

 1. Şu anda şunu işliyorum jemand sağolasın.Yani bir etamin işine başladım ki sorma. Küçük model aramaktan işi bitiremedim. Etamin çok zevkli bir iş bence sende seviyor olmalısın ki işlemişsin. Ne yapacan bunu duvar panosu falan mı?

 2. dört tane küçük model işleyip çerceveletmeyi düşünüyorum kondor ama mulineleri iki kata ayırıp yaptım çok boşluk oldu bu deneme olucak galiba üçe ayırıp şunu yapıyorum..

 3. jemand eğer ekran beni yanıltmıyorsa mulinaları 2 kat kullanman senin etaminin delik kalınlığına uygun kaçmaz ,ki nihayetinde sende fark etmişsin.3 dene olmadı hemen yanıya bir kaç çarpıda 4 katla at farkı görebilesin diye ama3 iyi gelebilir. Benim şu anda yaptığım etaminin gözleri bayağı küçük 3 kat uygun gelir demişlerdi mulinayla ama ben 2 kata düşürdüm. Bu arada yeni seçtiğin modeller çok değişikmiş. Kolay gelsin.

 4. yenihayat çok ileyen için öyle gelebilir benim gibi az az küçük modeller yapan biri için cazibesini koruyo etamin:)kondor şuan gösterdiğim modeli üç kattan yapıyorum hala boşluk var sanırım ya ama dört kat da acaip katlı kıvrılıyo ipler sanki. kanaviçe kumaşının delikleri için kullanılan tabir varmıdır ya bilmediğim yani bir cm şukadar delikli alıcam falan die bir birimi varmıdır.?

 5. aslında var jemand ama çok teknik bir bilgi hani satın alırken kullanılsa bilen çıkarmı bilmem? ben bu yaptığım işi alırken mesela çok ince istiyorum dedim. Tabiyki kumaş inceldikçe delikler küçülüyor. işlemek zorlaşıyor ama daha zarif oluyor. Demek istediğimi secda işlemek için kullanılan etamin kumaşlarından anlayabilirsin. Oldukça kalındırlar.Ha bu arada etamin için kullanılan deliklerin birimi countolarak isimlendiriyor. 20 count ( santimetrede 8 dikiş için dokunur ) diyede açıklmalara rastlayabilirsin. Ama bunun kasıt etti şey çok teknik benimse o kadar bilgim yok.yinede fikir verebilir diye şu adresi ekliyorum

 6. Ben oradaki kedişi sevdim onu işlemek istedim annem de makinada işlemeyi öğretcekmiş bana. Holey dedim sevindim. Yüreğim heyacanlandı :) Teşekkür ederim model için…

 7. asmunikal ben o kediyi işliom hatta çok az kaldı bitince burdayım çok şirin hem de o kadar da zor değil..rica ederim efendim yararlanırsanız ne mutlu bana:)

 8. etamin üstadı kondrocum her etamin çalışmasında aklıma sen geliyorsun :) Jemandcım seninde emeğine sağlık canım

 9. evet tam da öğrenmek istediğim kondorun da bahsettiği şekilde..benim etaminler seccade işlenen türden böyle almam lazım elimdeki iş bitsin bunlardan edinip yapmalıyım..çok teşekkürler adrenalin bloguna da baktım yaptıkların süper

 10. Estafurullah embir seviyorum desek.adranelinsen bu etamin ölçülerini biliyor gibisin count sayısı yüksekdikçe etaminde delikler küçülüyor mu? tam aksimi yoksa.

 11. Saniyorum 6 counttan basliyor,ve giderek büyüyor,6 count bizim seccade kalinligina geliyor…Yani count azaldica etamin delikleri büyüyor…Marka olarak Aida bulabilirseniz en iyisi o,ama yoksa DMC de olur,türkiyede bu kadar incesi yapilmiyormus,iplikcilerde oluyor,sormak lazim…Inch olark söylersem,6 countta bir inchte 6 delik var,14 countta bir inchte 14 delik var….

 12. jemand elbirliği ile vallahi çözdük olayı mutluçuk oldum.peki?bunu öğrenince ne oldu.yaşasın artık bende şahpazım.:)şimdi o zaman 1cm içine kaç delik giriyorsa o kadar count diyoruz.yalnış anlamamışım dimi. yalnız bu arada elimde işlediğim verdiğin linkle aynı yani 11 count.birde ben git onu 30*30 deliklere (yani countlara bak nası anlamışım dimi birimi cümle içinde kullandım hehe:)ayır.model bulacam diye çatladım.

 13. burda 1 inch dio kondorcum 2.54 cm de kaç delik oldupu bize count tabirini verio..birde şöle bişi var ki işlediğin kumaşın count en ve boy kutucuk miktarını girip sana bitmiş modelinin kaç cm olacağını veri ..biri bizi durdursun yahu:)

 14. adrenalin s12’ye ilgin olduğunu bilmiyordum :)) bende bir ara onun için böyle bir kolaj yapmıştım, hangi yorumun altında kaldı bilemiyorum :( Fotoda yok hay allah…

 15. Embir,müthis bir grip geciriyorum,seni anlamadim…Bugün sadece bilgisayara baktim ondan mi ki???S12 de ne,bisey mi kacirdim acaba???Kondor ne tür etamin istedigini bana yaz, yüzlerce model var elimde,daha cok country tarzinda…

 16. adrenalin saatoniki desem bak onu tanımazsan üzülür, onun avatarı elma ya ondan öyle yazdım :)) Çok geçmiş olsun.

 17. Adrenalin1 özellikle aradığım bir motif yok aslında sadede 30*30 geçmeyecek küçük modeller arıyorum genelde çok büyükler o yüzden zorlanıyorum.Birde tabii hayvan figürleri çoğunlukta ya bulamadım diye istediğimden çıktı gitti olay artık az kaldı neyse varsa elinde link yinede bakmak isterim.Yalnız bu arada sitene üsten bir baktım çamaşır asan kıza bayıldım.

 18. ya sık kullanılanlara eklemedim burdan bulurum diye ama burda yazan ve benim en çok beğendiğim link kaldırılmış. hü ühüüüüü.