Ev mamulü bakım ürünleri

-

Evde ucuz cilt ve saç bakımı yapmak varken bir sürü para ödemeyelim pahalı kimyasallara. İşte denemesi neredeyse bedava üç tarif:Süt banyosu: Proteinli, cildi yumuşatan, tatlı bir banyo için bildiğimiz süt, soya sütü ya da süt tozu kullanabiliriz. Küveti yarısına kadar suyla doldurup uygun gördüğümüz oranda bu sütlerden birini katıyoruz. Papatya, lavanta, limon çiçeği, nane ve gül yaprağı da ekleyebiliriz. Bebek gibi olacak, mis gibi kokacağız.

yumuşacık saçlar
yumuşacık saçlar

Melas ve muzlu saç maskesi: 1 muz, çeyrek fincan bal, çeyrek fincan melas, 2 yemek kaşığı buğday tohumunu karıştırıp saçlarımıza bunu baş derimize masaj yaparak yediriyoruz ve 20 dakika bekliyoruz. Başımızı streç film ile sarmak lazım. Sonra yıkayıp duruluyoruz. Bu zengin karışım özellikle kışın kuruyan saçlar için iyi. Bal ve melas parlaklık, buğday tohumu da saç için yararlı A ve E vitaminleriyle sağlık veriyor, muz ise kuruluğu alıyor.Papatya ve portakallı saç bakımı: 1 fincanı dolduracak kadar papatya (yarım fincan kuru papatya da olur), 1 portakalın kabuğu, 1 fincan elma sirkesi ve 2 fincan suyu ağır ateşte 7-8 dakika kaynatıp, süzüp soğutuyoruz. Yeni yıkanmış saçı bu suyla da iyice ıslatıp 5 dakika bekliyoruz, durulayıp kurutuyoruz. Elma sirkesi ölü baş derisinden kurtulmaya, kepeği ve aşırı yağlanmayı önlemeye yarıyor. Papatya ve portakal ise saçı yumuşak, parlak ve ipeksi yapıyor.

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

6 yorum gelmiş

  1. ufudik

    Ne denir, “Yararlı Bilgiler” denir işte. Başka lafa ne gerek .:)))) Demek istedim. :))) Bak bizi nasıl da konuşturuyorlar.:))))

  2. kriizantem

    oleyyyyyyyyyyyyyyyyy altında kaynatacağımız bir yer buldum, hadi bizim güzellik yarışması burdan devam etsin:))) Günesedoğru bugunlerde melek gibi valla, şekerim bile demiş şaşkınım:))

Bir Cevap Yazın