Pazartesi, Ekim 24, 2016
Fimo ile rengarenk düğmeler

Fimo ile rengarenk düğmeler

19
Fimodan yapılmış el emeği cıvıl cıvıl düğmeler.
Fimodan yapılmış el emeği cıvıl cıvıl düğmeler.

Bu düğmeleri yapmak çok kolay. Fimo ile ilgiliyim diyip, elinizdeki fimoları değerlendirebilirsiniz. Kendinizin yapacağınız bu rengarenk, cıvıl cıvıl düğmeleri, ister çocuklarınızın hırkalarına ister ördüğünüz bir kazağa, hırkalarınıza dikip renk katabilirsiniz. Hepimizin mutfağında kurabiye kalıpları muhtemelen bulunmakta. Çiçek şeklindeki kurabiye kalıbını kullandım ben. Sizler elinizde bu tip kalıp olabilecek başka bir şey de kullanabilirsiniz. Kolay gelsin…

Paylaş
Gamy
Polimer kille oynamaktan keyif alıyorum. Elime geçen her ne olursa kendimden bir şeyler katmayı seviyorum. Gelin hep beraber rengarenk olalım. Fikrim geldi haydi uygulayalım :)

19 YORUMLAR

  1. Kurabiye kalıpları çok büyük değil, 1 ytl ebatında. İsterseniz elbette sizde kalıp çıkarabilirsiniz.

  2. düğmeler süper gamy cim..bayıldım..her zaman aradığımız düğmeleri bulamıyoruz bu yardıma yetişir fakat giysileri makinede yada elde yıkarken zarar görmezmi bunlar..

  3. evet makinada zarar görüyorlar. o yüzden tak çıkar yapıyorum…üşenmeyen bayanlara öneririm.bir hırkam var şööyle bol örgülü her yanında bu düğmelerden var :) çok şeker çok şirin görünüyor tavsiye ederim :)

  4. canım biliyorum bunları ve çook seviyorum…ben de anneme yapacağım yaptığı bebek giysileri için..çiçekli böcüklü bir şeyler..söyledim pek sevindi..

  5. Bu akşam fimo yaptım biraz, doyamadım. Az malzeme getirmişim eve, yarını iple çekiyorum. Aklımdakiler kaçacak diye uyumak istemiyorum.

  6. Ahahahaha elektirikler kesilir ve başına lambasını takan miray oturur fimozaic yapar :D Elektirikler gelir pişirir :)Birazdan beynimdeki keçeleri ve Gamze Ablamın gün içinde karşılaşacağı yusufçuğu sende görüyormusun sorusunu kenara bırakarak yanıma sadece fimozaic in güzelliğini alarak uyumaya niyetliyimmmmm…

  7. ooyyiii canım canım benim dünyası kocaman kendiyle barışık mutlu Miray’ım…görmem mi gördüm elbette..yusufçuklar uğur getirisinmozaik yapmak ne güzelmiş değil mi ne zevkli hiç de zor değilmiş.

  8. çok iyi fikir bu düğmeler.normal kurabiye kalıpları ile yapıp çantalara dikmekte çok güzel olur. bence çamaşır makinasındada bişey olmaz gibi. çünki kazak veya örgüleri zaten hasas programda çoğu zaman sıktırma yapmadan alıyorum.ama tabii riske atmakta anlamsız

  9. Ya ben de çok istiyorum fimodan böyle süper şeyler yapabilmeyi ama bu resmen yetenek işi.Bebeğim olacak 6 ay sonra inşallah. Ona kendi ellerimle böyle süslü şeyler hazırlamak isterdim :(((