Çarşamba, Ekim 26, 2016

Her şey çocuklar için

17

Minyatur firinli ocakCocuklarimiz her seyden daha degerli. Onlarin gelisimine yardimci olmak icin birlikte bir seyler uretmek, onlarin da yardimci olmasini saglamak bence yapilabilecekler arasinda cok onemli bir yer tutuyor. Kizinizla birlikte onun minik oyuncak evine evdeki esyalarla bir firini ocak yapmaya ne dersiniz? Detaylar

Minyatur firinli ocak
Minyatur firinli ocak

burada.

17 YORUMLAR

 1. Oy gördüm bile, bu sefer sukunetliyim galiba daha evel minyatür fırın çalışmamdan kaynaklandı bu sukunet. Yapım malzemelerini okurken ataçı görünce “aynı mantıkla hareket etmişiz “diyordum ki; abayülgenin ataçı farkı kullandığını gördüm. Benim denemem set üstü fırındı ben ataçı fırın üzerindeki ızgara mı denir o maddeyi yapmak için kullanmıştım. Ataçı üçgen şeklinde açıp aynen fırınların üzerindeki havayı vermeye çalışmıştım. Bilmem anlatabildim mi? Ne yazık ki o fırın yeğenim sayesinde tarih oldu. Pek sayın marangoz kardeş mart sonu tamam söz dedi. İnşallah paylaşacağım hele bi şu inşaat bitsin.(ya sabır çeken kondor smiley falan değil)

 2. :) Esasinda daha profesyonel hale getirilebilir ancak cocuklarin da yapabilmesi icin bu kadar basit malzemelerden yapildi:)Fimodan da yapilabilir esasinda ama henuz onu denemedim ben :)

 3. Uyuyan güzel benim Türkçe öğretmenliği tahtıma mı sulanıyorsun sen bakiim, bu benim işim cık cık cık….:))

 4. :)) ben anlamadim simdi ben “herseyi” kelimesini ayri yazdim da yayimlanirken mi degistirildi yoksa baska biri daha mi ayri yazdi?:)

 5. tüm yazılanları gramer anlamında elden geçirmek çok zor ama en azından başlıklara el atmaya çalışıyorum. sanki burada da “her şey” şekline getirdiğimi hatırlıyorum. sanki onun üzerine itiraz gelmiş diye de tahmin ediyorum. neyse yanılmış da olabilirim ama arkadaşlar, “her şey” ayrı yazılır?

 6. ben bilim insanıyım efenim..:) tdk ‘ da “herşey” diye bi sözcük yok ..hadi onu geçtim elimdeki külliyat gibi sözlükte de yok..her şey, her türk asker doğar, her nedense örneklerinde olduğu gibi “her” hep ayrı yazılıyor.

 7. türkçe öğretmenlerine saygım sonsuz, inatlaşmak da ne haddime ancak dil bilgisi konusunda çok dikkatliyim. hatta takıntılıyım diyebilirim. “her şey” konusunda çeşitli önermeler mevcut, hatta tdk’da her ikisi de yer almıyor. yani tdk bile karar verememiş :) şaka bir yana, pek çok kaynakta “her şey” şeklinde ayrı yazıldığına dair bilgi yer alıyor. daha önce çok araştırdığım için bu konuda ısrarlıyım ancak türkçe öğretmenlerimiz “hayır, kesinlikle bitişik yazılır” diyecek kadar eminlerse o zaman burada daha fazla ısrar etmem.

 8. bence sorun , daha evvel dilimiz sitelerinde ve hafifte de tartışılan “türkçe yazıldığı gibi okunan bir dil midir?” konusundan kaynaklanıyor..

 9. bunun ayrı yazılmadığına dair bir şey söylemedim zaten. sevgili uyuyang, bu konu netlik kazanmadığı için bence bir yere varamayacağız, zira ben de bu konuda özel eğitimi olan birkaç kişiye sormuş idim vaktiyle, onlar da ayrı yazıldığını söylemişlerdi. o nedenle boşverin, tek derdimiz bu olsun :)

 10. Ya bana lisede şöyle öğrettiler şey olan her şey ayrı yazılır… bir şey vb…

 11. Yalnız tdk da her şey de yok herşey de yok… o da güzel :) Aslında her şey diye bir şey yok.. siz yormayın kafanızı :p

 12. Beyin fırtınası yaptım yorumları okurken. Hepinizi haklı gördüm, bu ve buna benzer çelişkiler ya da kesinleşmemiş kurallar var Türkçe’ de. Üzerinde düşünüyor olmamız, önem vermemiz bile güzel bence…