Cuma, Mayıs 26, 2017
küçük çocuklar için oyuncak eşek

küçük çocuklar için oyuncak eşek

9

benim vazifem burda gördüğüm örneklerin hayata geçirilmesi oldu galiba.ikinci çalışmam küçük oğlum için kumaştan eşek yapımıişlem sıram şöyle:1- işte kalıp

işte bunu
işte bunu
ve bunu buldum
ve bunu buldum

2- kestim ,biçtim, diktim.ağzı burnu zincir dikişle yaptım. gözleri keçe ve kumaş kullanarak biraz dikiş -gözbebeği beyaz ip- birazda sıcak silikonla hallettim .son kapatma dikişini bebeğin sabırsızlığı yüzünden önce kumaşı silikonla yapıştırıp sonra dikerek gerçekleştirdim3- kuyruk çekilince ses çıkarsın diye içine boncuklu bir kutuda koydum fakat sesi duyulmuyor. deneyecek olanlara tavsiyem; dolgu malzemesi olarak başka bir şey kullanırsanız belki ses daha iyi çıkar. bu arada ben kuyruk çekme meselesini başaramadım.4- dikiş konusunda acemi olduğumdan benim 3 saatimi aldı bu çalışma. usta dikişiler için çok daha kısa sürecek bir çalışma.

sonuçta bu oldu.
sonuçta bu oldu.

fikri aklıma koyan link burda

9 YORUMLAR

  1. çok şirin olmuç elınıze saglık….tıg işi kardan adam ve kardan adam küpe ve toka oldu adlı ıkı yazımı okuyp yorum yazaranız sevınırım..yarısma yazılarım begenırsenız elbette tutmanızıda ısterım:))))

  2. çok şirin olmuç elınıze saglık….tıg işi kardan adam ve kardan adam küpe ve toka oldu adlı ıkı yazımı okuyp yorum yazaranız sevınırım..yarısma yazılarım begenırsenız elbette tutmanızıda ısterım:))))