Kurdele nakışı havlu kenarı ve bohça takımı

-

kirmizi-cicekli-kurdele-nakisi-bohca-islemesi

Kurdele nakışı sever misiniz? Kırmızı kurdele nakışı çiçekli bu işlemeyi havlu kenarı ve bohça üzerine işleyerek takım olarak çalıştım. kenarlarını da incecik yeşil işleme ile geçtim. Zarif bir havlu – bohça takımı oldu. Çeyiz için çok uygun. Zevkle kullanılacak türden bu kurdele nakışı takımını beğendiniz mi?

EDİTÖR NOTU: Kurdele nakışı nedir ve nasıl yapılır? Kurdele nakışı neden çok sevilir ve aranır? Bize sorarsanız, hem nispeten çok zor bir işleme olmayışından, malzemelerinin kolay bulunur ve erişilir oluşundan, çok uzun olmayan bir sürede bitirilebilmesinden ve de sonucun oldukça göz dolduran cinsten oluşundan kaynaklanıyor bu. Kurdele nakışı, özel ve iri delikli bir iğneyle işleniyor. İpek, saten, organze kurdeleler kullanarak çalışılıyor. Özel iğneye geçirilen kurdele bizilerek, katlanarak, çeşitli biçimlerde kasnağa gerili kumaşa batılıp çıkılarak dekoratif çiçekler ve motifler oluşturuluyor. Havlu kenarlarında, çeyiz bohçalarında, kırlent üstlerinde, dekoratif panolarda sık sık kurdela nakışına rastlıyoruz. Pul ve boncuk gibi yardımcı malzemelerle de nakışınızı süsleyebiliyorsunuz. Bazı kurdele nakışı işlerine daha bakalım ki bunların hepsi yine 10marifetli arkadalarımızın yaptığı ve burada paylaştığı işler.

kurdele nakışı çiçek örneği

kurdele nakışı

pembe-kurdele-nakisi-cicekler-ile-suslu-siyah-terlik-torbasi kurdele-nakisi-kirmizi-cicekli-saten-terlik-torbasi

kurdele-nakisi-islemeli-kese-canta pembe-kurdele-nakisi-islemeli-kot-cuzdan pastel-renklerde-kurdele-nakisi-sehpa-ortusu kurdele-nakisi-nasil-yapilir-guzel-ornekler

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

Bir Cevap Yazın