79 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  oh be..rn4343 sende olmasan.yetim kalmıştı kuzucuğum:)çok zor değil aslında sadece biraz meşakatli.küçük küçük ponponlar yapmak zorundasın sadece geriside tığ ve örgü zaten .seviyorsan örgü işlerini denemeye değer.kız çocuğum olsa ona yapardım valla :)

 2. Avatar photo

  Çocukların odasına bolca yapmak lazım uyuyamadıklarında çitten atlatıp saysınlar diye :) belki yardımı olur

 3. Avatar photo

  kuzu kuzu meelerimben yarimi isterimyarim bana gelmezseben onsuz neylerimgibi 4lüklerlede kuzucuğunuzu yetim bırakmayız efendim.

 4. Avatar photo

  bu kuzu derya baykalın kuzusugel vatandaş geeel bayram geçti ama olsun bir sonrakine kadar beslersin

 5. Avatar photo

  evet derya kuzusu .valla kızım yok diye yapmıyordum ama.annem yiğenin ne güne duruyor demezmi.e sıvadık kolları tabi.kolay ama ponpon yapmak çok uğraştırıyor açıkcası..

 6. Avatar photo

  bendende bir dörtlük gelsin ozaman kuzucuğumuzaKUZU KUZU MEEEEEEEEEEEEEBİN TEPEMEBEN GİDİYORUMHACI DEDEMEEE:))))))))

 7. Avatar photo

  3 parmağımı birleştirip sarıyorum.aradaki bir parmağı çıkartıp ortadan bağlayıp kenarlarını kırpıyorum.daha kolay bi yöntemi varmı

 8. Avatar photo

  evet en kolayı parmağa sarmak tabi.bide karton kalıp kullanarak çok düzgün ponponlar yapılıyor.Ama sesiberin de dediği gibi en kolayı hazır almak.

 9. Avatar photo

  yakında rana ile bana:kuzu kuzu niye meelersinsende mi bir tane istersinçok istiyorsan eğerderya’ya gidersin:)) diyecekler

 10. Avatar photo

  gidin valla deryada yok yok.ay benimde bir dörtlük yazasım geldi .marifet sitesi değil şair sitesine dönecek :)uyku tutmaz sayarsınetimden sütümden faydalanırsınbide şeklimi yaparsefana bakarsın .ben melemeyim dekim melesin :)

 11. Avatar photo

  o zaman dolayacaksın parmağa,sıkacaksın ortasından,keseceksin yusyuvarlak,al işte pon pon.benimki modern şiir oldu, uyak, vezin hak getire… :))

 12. Avatar photo

  alışılacak gibi değil valla ya .alışkanlık yapmasın sonra ?sıkıntı geldi valla .bu işi derya ablaya bıraksak iyi olacak

 13. Avatar photo

  ATV deki KADIN OLMAK programında görmüştüm ponpon yapma makinesi vardı ve çok pıratik yapıyorlardı bulabilirseniz ondan alın derim ben

 14. Avatar photo

  rn 4343 ne yapcaz ponpon makinesini ..kocaların eli ne güne duruyor.:)devamını ona yaptırdım ..kadınlarında bu icatlarının sonu gelmeyecek sanırım :)

 15. Avatar photo

  tehditele yaptırdım bende valla..yoksa öyle rahatlarını bozacakları yok. bu arada kadınlar işini bilir rn4343..kullan cazibeni :)))

 16. Avatar photo

  haklısın efeceesecim cazibe girdimi işin içine akan sular durur :)) ganejacım cazibeyi makina için kullansak bir daha cazibemizi kullanıp o makinayla ponpon makinasıyla ponpon yaptırmak gerekecek :))

 17. Avatar photo

  bi ponpon makinesi için.cazibe yetmez daha çok şey lazım gerek ..ister.:)))ne yapacam ponpon makinesini yav.kuzu bahçesimi kuracam :)))sen beni dinle rn4343 her işe bi cazibe hazırla :)))))

 18. Avatar photo

  Alemsiniz ya. :)) Şu cazibe nelere kadir değil mi? Bence herzaman heryerde kullanılmalı, (eşlere karşı yani, yanlış anlaşılmasın.) Pon pon makinasını cazibeyle aldırtıp, cazibeli bir şekilde oturup pon pon yapmak da güzeldir, akşamları laptopu kapmak için de cazibenizi kullanabilirsiniz. :))Kadın olmak ne güzel :))) Kötüyüz biz kötüyüz kötüyüz…..

 19. Avatar photo

  ay bayılıyorum böyle kötülüklere ben.sesiber pc konusundada çok efor sağladığım bir gerçek şimdi inkar edemem.ay kadın olmak çok güzelde çok meşaketli yavvv:))

 20. Avatar photo

  edacım yapmaya kalkıştım ama çok zor 16 tane küçük ponpon ..onu yapayım diye başladım atkıya yar oldu ponponlar :)

 21. bu kuzucuğu farketmemişim ne kadarda şirinler.battaniye üzerinede güzel durur bunlar .tabi battaniye olunca ponpon makinesine ihtiyaç olur.

 22. Avatar photo

  efeceesecim teşekkürler sorarım tabi :)) senzcim biz ponpon makinesinede çözüm bulduk cazibe olayı hani :))

 23. Avatar photo

  her zaman bekleriz efem rn43:))senz battaniye konusunda haklısın valla hiç düşünmemiştim çok hoş olur..özellikle çocuk battaniyesinde .Battaniye küçük olur ya yapımı daha kolay olur gibi :)))

 24. Avatar photo

  Atkıda iyi durmuştur eminim.Ponponların dili olsa neler anlatacaklar kimbilir: ”ee benim yapımımda hanım çok zorlandı da öyle denedi olmadı böyle denedi olmadı baktıki yapmakla bitmiyor hanımım cazibesini devreye soktu kalanları eşi yaptı ama gelinde bana sorun beni ne hallerde yaptı bi bilseniz..Ne yapacaksa bu kadar ponponu!!!”

 25. Avatar photo

  ayyyyy ganeja sen erkekmiydin iyiki pot kırmamışım ganeja hanım falan diye :))) neyse arkadaşlar cazibe olayı işe yarıyormuş demekki hemen faaliyete geçebiliriz :)))

 26. Avatar photo

  Ponponların dili olsa neler anlatacaklar kimbilir: ”ee benim yapımımda hanım çok zorlandı da öyle denedi olmadı böyle denedi olmadı baktıki yapmakla bitmiyor hanımım cazibesini devreye soktu kalanları eşi yaptı ama gelinde bana sorun beni ne hallerde yaptı bi bilseniz..Ne yapacaksa bu kadar ponponu!!!” ben bu yazınıza göre yazmıştım ama özürdilerim afedersiniz

 27. Avatar photo

  Bazen erkek gibi düşündüğümü söylerler ama iyi anlamda mı yoksa kötü anlamdamı derler hiç çözememişimdir.Ben ponponu erkek olarak düşündüm belki de.Ay sonunda resmimi koyucam galiba saat yerine.

 28. Avatar photo

  Neyse canım takmayın.En azından neden bayandan ziyade erkek arkadaşlarımın çok olduğunu daha iyi anlamış oluyorum.Ü-Hüüüüüü… hıck hıck…

 29. Avatar photo

  aaa öle deme valla.benimde bayandan ziyede erkek arkadaşım çok genelde ,onlarla daha iyi anlaşırım ..fazla araştırıcı olmuyorlar belki ondan.ağlama kıss öle lüzumsuz şeylere

 30. Avatar photo

  valla yeterince eziyet olmuş kadın ne diyeceğini bilememiş alttan üstten yazık :)).seni de erkek sanması çok hoş güldüm burada ya :)))))

 31. Avatar photo

  aaa bide bişi soracağım ganeja sen eskilerdensin sanırım ben yeniyim ya :)) burada erkek olarak tanıdığın varmı bilelimde ona göre laf atalım.rana gibi olmiyim sonra :)))

 32. Avatar photo

  eziyet etsende etmesende ben çok kötü oldum gerçekten özür dilerim kıyamam kelimenizde çok hoşuma gitti bence bu kelimeyi anca sizin gibi zarif bayanlar sarfeder

 33. Avatar photo

  Mersiii.Efece valla erkeklerde var gibime geliyor.Yazılardan şüphelendiklerim var.Sonuçta burası sanal aleem.Herşey olabilir ama ben hala BAYANIIIM. :))

 34. Avatar photo

  bende canım zarif bayanlar lafımdan yola çıkarak söylediysen :) aynı resimde gördüğün gibi gerçi aynı demek biraz acayip olacak o resimdeki halime 5 kilo fazlalık koy offf yaaa hakikaten bu aralar çok kilo aldım yaaaa sinir oluyorum kendime :(((

 35. Avatar photo

  valla billa ben de bayanım, kimlik numaramı vereyim istersen, benimle eskisi gibi konuş ganejacım, kasma kendini.

 36. Avatar photo

  Yok kasmam sesibercim.Rana 1,5 yıllık evlilikte yine iyi sadece 5 kilo almışsın ben 10 kilo almıştım hamilelikte de 30 kilo almıştım 92 kilo ile doğuma girmiştim. -yalan ve abartı asla içermez-

 37. Avatar photo

  hamilelikte çok almışsın yaa benim sonumda öyle gözüküyor şimdiden bu kadar kilo aldım birde hamileyken kaç kilo alırım kimbilir :((((((((((

 38. Avatar photo

  şimdi 68 im ama 64 e kadar inebilmiştim.Hamilelikte artrit oldum yürüyemedim bide bi oturuşta yarım kilo baklavayı indirirsen mideye sonu 92 olur tabi.

 39. Avatar photo

  bende 67 yim yaaa bende ömrümde görmemiştim 67 yi eee annem hep derdi elin oğlu değiştirir adamı diye :))) ama sıkı bir rejime gireceğim ben kendimden iğreniyorum ya allahtan boy varda kurtarıyoruz oda olmasa yuvarlanacağım :))

 40. Avatar photo

  Kendinle barışık ol arkadaşım Eğer olmazsan daha da kötüye gidiyor.Rejimlerin sonunda yine geri alınıyor o kilolar bende 55 le 60 arasındaydım ama geriye bakıp ah ah nerde o vücut dersen yandın.dikkatli yemek ye yeterli.Bakımlı ve güzel kokan kadın her zaman güzeldir.Kilolarınıza takılmayın.Gününüze bakın.sağlıklıysan gerisi boş.Kilon gayet iyi takma.

 41. Avatar photo

  sğl canım ya valla moral verdin bana aslında birtek ben farkediyorum kilolarımı benden başka herkes iyisin diyor teşekkür ederim moral verdiğin için

 42. Avatar photo

  Bakımlı ve güzel kokan kadın kısmını atlamışım, sürmenaj oldum laf yetiştirirken. O doğru işte. Bu buram buram parfüm kokusu demek değil, misss kokusu, miss, temizz

 43. Avatar photo

  Çıtır kız bak ekmek arası falan deme bu saatte.Olmuyor amaaa.Biz dikkatli yemekten bahsediyoruz sen ne diyorsun.Bak ranacım işte bu sesibercimiz gibi hemcinslerimiz tarafından böyle çıtırlığa özendiriliyoruz oyunlara gelmeyesin.Erkekler balık etlilerden hoşlanırlar.Hem erkekler çokmu zayıflar göbek desen onlarda bıyık desen onlarda paspallık desen onlarda kötü koku desen onlarda (kocalar meclisten dışarı sokaktaki adamlardan bahsediyorum) herşey onlarda velhasıl biz tutturmuşuz hemcinslerimiz bizi kıskansın diye bir zayıflıktır,kokoşluktur almışız başımızı gidiyoruz. Oyunlara GELMEEE. :)))

 44. Avatar photo

  Sesiiii bu arada sen yanımızda çıtır kaldında iyi hoşda bak belki sen de bizim yanımızda pigme kalmayasın heeee ona göreee

 45. Avatar photo

  Yok ya o kadar da değil, nerdeee çıtırlık? Ben 3-4 kilo versem ne ala. 57 kiloyum. Her yıl birer birer artıyorum, bakalım nolucak.

 46. Avatar photo

  tabi canım temizlik bakım güzel koku her zaman.haklısın ganejacım o saydıklarının arasında eşimde sadece göbek var oda evlendikten sonra 10 kilo aldı ve acayip göbeklendi ne yapayım akşam kocişim gelecek diye güzel güzel yemekler yapıyorum oda yerken memnunda sonradan bir daha böyle güzel yemekler yapma iyice kilo aldım diyor :) biz en iyisi bundan sonra otcul takılalım olmayacak böyle kocişimde kilo almasın değilmi ama yanımda kazulet gibi bir adam istemem (şiişşşştt aman duymasın) sesibere söylediğin belki sen de bizim yanımızda pigme kalmayasın heeee ona göreee laf çok hoşuma gitti :))))) gülmekten öldüm :)

 47. Avatar photo

  oo ben hamileyken 32 kilo aldım 49 la hamile kaldım 82 kilo ile doğuma girdim :)) ama azimle s… t… d.. misali 29 kilo verdim şimdi 52 kiloyum.2, kez anne olmak istiyorum ama yine o kadar kilo alırsam die çok korkuyorum ..acayip yiyorum çünki.tokum lafı hiç çıkmıyor ağzımdan her daim açımm :))))

 48. sevimli olmuş bu kuzucuklar . benimde kızım var ona hırka örüyordum.hırkanın üzerine işlenebilir.teşekkürler bu güzel fikre bende düşünüyordum acaba hırkaya ne yapsam diye :)))

Bir yanıt yazın

Deri kumaştan vav aplikesi yapımı

| | 0 Yorum

Hat sanatında ve Tasavvuf’ta önemli bir obje olan vav harfini günümüzde birçok yerde estetik değer artırmak amacıyla kullanıyoruz. Peki ne şekillerde kullanılır vav? Nakış şeklinde uygulanabileceği gibi kumaşlarla kesip aplike de...

Vatka nasıl dikilir?

| | 0 Yorum

Vatka kimin icadıdır hep merak etmişimdir. Şöyle bir düşününce ufak ama işlevsel özelliği bol bir ürün. Ne kadar da mantıklı omuzlara destek çıkmak Hele ki dar ve düşük omuzlular için...

1 dakikada kolay fiyonk yapımı

| | 0 Yorum

Evet evet doğru duydunuz fotoğraftaki havalı fiyongun yapımı sadece ve sadece 1 dakika uzunluğunda Hadi hep beraber bu son derece hızlı yapılabilen ve birçok yerde kullanabileceğimiz fiyonk yapımına beraber bakalım....

Kumaştan yıldız yapımı – anlatımlı

| | 0 Yorum

Merhaba herkese. Bugün kumaştan yıldız yapımını anlatacağım. Önce baklava dilimine benzeyen şekil çıkarıyoruz. Bu kalıptan kumaşımıza kesip çıkartıyoruz. Toplamda 12 tane olacak. 3 parçamızı yarıya kadar dikiyoruz makinemizde. Diğer 3’lüyü...

Kumaş bebek patiği dikimi

| | 2 Yorum

Kumaştan bebek patiği yapmaya ne dersiniz? Yaz günlerinde bebeklerin ayağını serin tuttsun diye yapabileceğimiz kolay bir patik. Haydi anlatalım o zaman. Önce kalıp çıkardım. Bu kalıbı hem taban olarak hem...

Lavanta dolgulu elbise askılığı yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar herkese! Bu yazımda dolaplar ve astığımız kıyafetler mis gibi koksun diye yaptığım lavantalı askılığın yapım aşamalarını paylaşacağım. Kayınvalideme çok severek süpriz hediye olarak hazırladım. Siz de yapmayı düşünüyorsanız güzel...

Kurdeleden peçete halkası yapımı

| | 0 Yorum

Güzel ve hayırlı günler hanımlar. Bu yazımda yemek masalarımıza sevimlilik katması için peçete halkası yapımını paylaşayım dedim. İster kurdeleden yapın isterseniz farklı kumaşlardan.. 2 parça kurdele ve iğne iplik yetiyor...

Pantolon kalıbı nasıl çıkarılır?

| | 0 Yorum

Herkese tekrar merhabalar. Bilenler bilmeyenlere öğretsin, belki birkaç kişiye faydam olur diye yeni bir yazıyla çıkardığımız kalıbı kumaşa nasıl yerleştireceğimizi ve kumaşı nasıl keseceğimizi anlatmaya çalışacağım. Kalıbımız, kumaşımız, makas ve...

Burda Dergisi’nden nasıl kalıp çıkarılır?

| | 4 Yorum

Birçok acemi dikişseverin işine yarayabilecek bir yazı hazırlamak istedim. Dikiş için birçoğumuzun kullandığı Burda Dergilerinden kalıp nasıl çıkartılır bir de ben anlatayım. Öncelikle kalıp çıkarmak için dergiye, kalıp paftasına, kalın...

Püskülden yılbaşı sofrası isimliği yapımı

| | 0 Yorum

10marifet ve Hobium’un ortaklaşa gerçekleştirdiği yarışma için bir çalışma daha hazırladım. Kullanmaya çok alışık olduğum malzemelerden biri olan yünle, pratik bir iş planladım: Püskülden yılbaşı sofra isimliği. Yapılışı: İstediğiniz büyüklükte kestiğiniz...

Kalpli kumaş duvar süsü yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar. Dolgu kalpli duvar süsü çalışmamı ve yapım aşamalarını paylaşmak için geldim bu kez. Dolgu kalpli duvar süsü nasıl yapılır? Kalıplar hazırlandı.. Kalp deseni çizildi… Büyük bir özenle dikildi.. Not: Belli...

Dikiş makinesine ip nasıl takılır?

| | 5 Yorum

Dikiş makinesine iplik takmak kimileri için çok basit bir işlem olsa da, işin acemisi için kabusa dönüşebilen bir şeydir. O halde buyrunuz dikiş makinesine iplik takma videomuza… Farklı markalar için...