millet yapsın sen kıymetlendir. abajur lamba.

-
hem tasarım
hem tasarım
hem tasarım
hem tasarım

lambalarla ilgili hassasiyetimi bir önceki yazımda belirtmiştim. abajurlar da lamba olduğuna göre, di mi yaaa. amerikan servisleri tabakların altına koymanın onları harcamak olacağını düşündüm. ayaklarını bakır tellerle yaptım daha sonrada deriyle sarıp sabitledim. 1 milyoncudan aldığım tavan lambasını kesip içine monte ettim. anahtar, fiş gibi malzemeleri de bağladıktan sonra lamba hazır… güle güle kullanın. ben bir çift yaptım ayna önünde süper oldular. denemenizi tavsiye ederim.

hem

15 yorum gelmiş

 1. sesiber

  Fotoyu görünce ganeja geldi sandım, yeni abajurcumuz hemmiş meğer. Tebrik ederim, çok güzel bir çalışma olmuş.İşçilik te süper.

 2. hem

  saolasın sesiber.lambaları gerçekten seviyorum zannedersem ganeja profosyonel bu işte ben çok amatörüm…tekrar teşekkürler.

 3. sesiber

  Hem o ayakları nasıl yaptığını detaylı anlatabilir misin? Varolan bir iskeleti mi sardın yoksa iskeleti de mi sen yaptın?

 4. nalana

  çok iyi fikir,çok severim abajurları .tepenin fırsat reyonundan birkaç tane şapkasız alt almıştım birine kondurayım bir hasır şapka .

 5. hem

  hazır iskelet yok bu çalışmada .hasır sert bi malzeme olduğu için dik durabiliyor. ama çelik çemberler vardır bilirsiniz. sarkaçlar için kulanılır ben üst tarafa o çemberi sabitledim.aşağısı içinde yani ayaklarada bakır tel kullandım.ayak şekli verip deriyle sararak onuda sabitledim.daha önce yaptığım için yapım aşaması resimleri yok. tekrar saolun beğendiğiniz için.

 6. hem

  valla arkadaşlar işin bu boyuta gelebileceğini hiç düşünmedim.gelmesinide istemem ben daha yeniyim aranızda.zaten bu ikinci yazım..ganejanın yaptığı çalışmalar profesyonelce yapılmış.ben eldeki malzemelerle yaptım. anca bukadar oldu işte…

 7. ganeja

  Herkese iyi bayramlar diliyorum.”Hem” çok güzel bir çalışma olmuş ellerine sağlık.(Adın gerçek anlamında mı HEM?)Hem pratik hem ucuz.Elektrikçilerde bulunan bakır tellerden kullanmışsın ayaklara sanırım, bu teller numaralıdır kaç numara tel kullandın ve üzerini de sarmışsın ne ile sardın? merak ettim.Denemek isterim.Ben de ilk çalışmamı bakır telle yapmıştım ama yelkenli formunda yapmıştım.Malesef okul yıllarında yaptığım için fotosu yok.Amerikan servisinden ışığın süzülümü yeterince sağlanabiliyor mu?Saat12 bahis açmışsın!! Ucunda ne var bahsin?Ama arkadaşta yabana atılır gibi değil hani ilk çalışma için olduuuukça iyi.

 8. hem

  teşekkür ederim ganeja.lambada kullandığım bakır tellerin kaç numara olduğunu bilmiyorum çünkü evde babamın malzemeri arasından toplamıştım.ben genelde şundan ne olur bundan ne yapabilirim modundayımdır. öyle bizamanda aldım telleri.üzeri içinde deri kullandım .ama gerçek deri değil.eski monttan kestiğim deri şeritler.hem in manasıda söylediğiniz manada değil.benim eşimin kızımın isim baş harfleri. tekrar teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın