Perşembe, Ekim 27, 2016
Nişan için Tunik

Nişan için Tunik

17

tunik modelleri
Benim yazılarımı okuyan da, bu kadın sürekli nişan-düğün geziyor herhalde diyecek :D Alakası yok, sadece elbise almamış hep kendim dikmişim :) Günlük kıyafetlerimi de ekleyeceğim, yakında onlar da olacak. Bu tuniğimi şifon bir başörtüden yaptım. Kahverengi alacalı kumaşımı da daha önce dikmiş olduğum şifon elbiseden kalan parçaları ekleyerek yaptım. Beline de bir kemer, al sana şık bir tunik:)

kolay dikiş

dikiş

tunik

17 YORUMLAR

 1. bence hemen bir blog açın hepimiz takipçiniz oluruz valla :D hem orda daha detaylı anlatırsınız bizide vah tüh yine düğün var ne giycem derdinden kurtarırsınız :)

 2. yaaaa blog olmaz xmademe blog olmaz yani açsın tabi de benim bilgisayar kısıtlı… 10 marifeti yalvararak açtırdım( psikolojik baskı yaptım bildiğiniz gibi değil:)) blogları açamıyom açılanlarında resimleri engelli oluyor:( lutfen 10 marifette kalın:(

 3. Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim… Ben bir blog falan açmayı düşünmüyorum. Bunlar önceden yaptığım kıyafetlerdi ama bundan sonra yaptıklarımı yapım aşamasında fotoğraflarını çekerek eklemeye özen gösteririm. Öncedende dediğim gibi gerçekten ben bir kalıp falan kullanmıyorum. Bedenim benim kalıbım giyinip üzerimde görüp düzeltmeleri yapıyorum :)

 4. Üçüncü fotoğrafa(arkadan görünen) bakarsanız;
  1.eşarf, şifon neyse kumaşınızı ikiye katlayın, dikdörtgen olduğu ve kısa olacağı için ben altını uzatmak için elimdeki başka şifon bir kumaşla uzatmayı tercih ettim
  2. daha sonra dökümlü duracak şekilde bedeninizi sarmayacak kadar ölçüp sağdan ve soldan kolunuzun da geçeceği payı bırakıp aşağıya iki yandan kesiyoruz.
  3. kestiğimiz yerleri ters çevirip dikiyoruz
  4.Alttaki şifon renginde kemer yapıyoruz döküm hissi verebilmek için
  5. Tabi kafamızın geçeceği kadar yada benim tercih ettiğim gibi bir omuzun açık kalacağı kadar üstten düz kesiyoruz
  6. Boyun bölümünü alttaki şifon kumaşıyla kaplıyoruz, Çok fazla açılmasını önlemek için omuza bir askı detayı yapabiliriz.
  7. Ben şifonun akmasını engellemek için çok hafif çakmakla uçlarını yaktım akan yerlerinde ama siz teğelleyebilirsiniz de.
  Anlayacağınız herşey dikerken şurayıda şöyle yapsammı derken şekillenir üzerimde:)

 5. ben sana göremediklerini anlatırdım yağmuryürek :) ama zaten açmıcakmış… olsun ha ordan ha burdan takipteyim…

 6. anlatım için teşekkür ederim :)
  çok naziksiniz xmadame:) sizin blogunuzunda yalnızca yazılarını görebiliyorum malesef :( yorum da yazamıyorum :( en yakın tarihte evime pc almalıyım ama vakit bulup girebilir miyim ondan emin değilim…

 7. ıyı kı yenı görüp cevap yazmışsın senay cım bende bu kıyafetını yenı gördum cunku:)))yoksa kacıracaktımm..harıka olmuş yıne yıne yıne…..