Resimler çerçeveye

-

Gerekli Malzemeler

– 1 adet yumurta ( içi boşaltılmış ve peçete – tutkal ile sertleştirilmiş)

– tüylü tel-

2 adet hobi çubukları  (abeslank ya da dondurma çubuğu da olur)

– oynar göz (bulamazsanız ilaç kapsüllerinin içerisine minik boncuk koyarak yapabilirsiniz)

– minik bir pom pom

– küçük bir parça kahverengi moosgummi (bulamazsanız karton da olur)

Yapılışı 

– hobi çubukları renklendirilmemişse kahverengiye boyayın.

– süngerkağıdından resminizin boyutuna göre bir çerçeve kesin.

– 2 çubuk geyiğin ayağı olacak şekilde yerleştirin.

– küçük bir parçadan kuyruğunu da yapıştırın.

– sertleştirilmiş yumurtayı doğal rengiyle kullanabileceğiniz gibi renklendirebilirsiniz de. yumurtayıda üst kısma geyiğin başı olacak şekilde sabitleyip gözlerini ve pom pom burnunu yapıştırın.

– tüylü tellerle boynuz şekli verip resminizi çerçeve yerleştiriniz :)

Keyifli Çalışmalar ;)

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

7 yorum gelmiş

 1. cocuklacocuk

  moosgummi, sünger kağıt, ben de geçenlerde ögrendim. Bu tip hobi kağıtları ithal edilirken maalesef isimlerini de dilimize ithal ediyoruz.

 2. pharmacid[pilli_silinen_hesap]

  Çok şık bir fikir,bu arada yumurtayı nasıl sertleştiriyorsunuz?İçini,kabuğu zedelemeden çıkartmak,zahmetli gibi görünüyor…Sevgiler…

 3. Bengi Abla

  moosgummi ( sünger kağıt ) ince süngerimsi bir malzeme ,okulda çocukların kullandığı pek çok eğitici materyal özleliklede büyük boy yap-bozlar bu malzeme ile yapılıyor .bulması biraz zor ne yazık ki :(özellikle çerçeve magnet yapımında çok hoş oluyor . ilgilenenler için ;

 4. Bengi Abla

  henüz bu çerçeveyi uygulamadım ama çok güzel bir yeni yıl hediyesi olacağı düşüncesindeyim :) @ pharmacid ; özellikle lisede çok fazla yumurta çalışması yaptık . aslında biraz zahmetli sonucunda harika ürünler çıkıyor ortaya :)yumurtanın uçlarından bir toplu iğne yardımıyla delin , diğer kısımdan da aynı şekilde delin ve boş bir kap içine delikten üflediğinizde diğer kısımdan kolaylıkla akacaktır sıvı kısım .ha ben bukadar uğraşmam derseniz biraz daha büyükçe bir parça açın iğne ile ve öyle akıtın sıvı kısmı . ( mobil için karakter yaratırken kullanılabilir bu yöntem )tabi delik kısmı kamufle etmek koşuluyla :) sertleştirilmiş yumurta nedir ? :) açtığınız deliğin içini sulandırılmış tutkal ve tuvalet kağıdı ile doldurmak demektir .NOT: ay şimdi açıklarken farkettimde baya zahmetliymiş bu iş :)

Bir Cevap Yazın