Salı, Ekim 25, 2016
Top deyip geçme, bak bakalım ne olmuş

Top deyip geçme, bak bakalım ne olmuş

12

Bu strafor toptan mis gibi birşey yapmışlar. Ay dedim ne hoş olmuş. Hem dekoratif hem de…. ne? Haydi içeride Topumuzun ucuna çöp şiş takıp boyuyoruz. Kuruyunca tutkal sürüp lavanta dolu bir kabın içinde her tarafına lavantaların yapışmasını sağlayıp bir kenarda kurumasını bekliyoruz. Sonrasında bu mis kokan topu ister sapı ile ister sapını çıkarıp, gönlünüzün istediği yerde sergiliyorsunuz.

12 YORUMLAR

  1. teşekkürler nazesen. ben istanbulda hep mevsimi gelince çingeneler sokakta satar diye düşünüyordum. alanyada hiç görmedim. ama dediğin gibi aktarlarda vardır, hiç aklıma gelmemişti tekrar teşekkürler. bende bu çalışmayı pinpon topuyla yapmayı düşündüm.

  2. buketcim bende trabzondan almıştım :)) ne alaka diyeceksin aktardan ot alacaktık lavantayı görünce arkadaşım araba için alıyorum dedi. Nasıl yani dedim. Arabanın paspaslarının altına lavantaları döküyorlarmış, araba mis gibi koksun diye. Hani bu da bir fikir olabilir diye yazdım.Pinpon topu fikri güzel. Geçenlerde markette 50 tanemiydi neydi pinpon topu satıyorlardı. Fiyatı da ucuzdu ama eşim o kadar topu ne yapacaksın deyip beni oradan uzaklaştırdı :))

  3. lavanta deyince aklıma geldi paylaşmak istedim. geçenlerde bir blogda okumuştum (hangi blog olduğunu unuttum sahibi beni affetsin) yerleri silerken suyun içine lavanta yağı damlatıyormuş, evi mis gibi kokuyormuş. henüz denemedim ama ilk fırsatta deneyeceğim. hoş bir fikir.

  4. bu harika bir fikirmiş embircim,çok sevdim.buketcim, temizlik suyuna, lavanta yağı da denemeye değer,çok hoşuma gitti.sadece lavanta değil,pek çok bitkinin yağı var :)) insan dilediğini kullanabilir.

  5. haklısın esinselciğim ben dediğim gibi lavanta kokusu kullanıldığını okudum burdada lavanta konu olunca yazayım dedim. ama lavantada iyi gider bu işe diye düşünüyorum.